reklama

Vánoční věnec na dveře: Veselá dekorace s figurkami

Ozdobný vánoční věnec na dveře se v našich krajích už dávno zabydlel. A odbornice na kreativní tvorbu, Martina Veisová, nám dnes ukáže, jak vytvořit veliký věnec se světýlky a bohatou dekorací.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Použijeme korpus z proutí velký v průměru 50 cm, věnec má vítat a oslovit, když přijdete domů, proto tak veliký průměr.

Co na věnec upevníme první

Nejprve přilepíme sáňky, je potřeba najít vhodné místo, kde budou sáňky pěkně sedět a budou správně nakloněné. Pro lepší pevnost je připevníme ještě drátkem, aby nám při neustálém otevírání dveří neupadly. Na sáňky přilepíme panenky.

Nejprve přilepíme sáňky
i (Zdroj: Prima FTV)
Nejprve přilepíme sáňky

Připevníme světýlka

Světýlka připevníme před lepením ozdob, aby se jejich větší část schovala. Světýlka si rozvrhneme po obvodu a připevníme drátkem v barvě věnce, krabičku s baterii zasuneme do zadní části saní, aby nebyla vidět, a nebouchala do dveří. Můžeme použít i barevná, ale nejraději používáme bílé teplé, aby věnec nebyl překombinovaný a vše ladilo a bylo správně vyvážené.

Světýlka se schovají mezi dekorace
i (Zdroj: Prima FTV)
Světýlka se schovají mezi dekorace

Lepení ozdob

Postupovat musíme opatrně, aby se nenarušil - nepropálil drát světýlek. U lepení dekorací na věnec necháváme světla svítit pro kontrolu, kdybychom náhodou přece jen propálili drát. Nejprve zdobíme spodní část věnce a pak vrchní. Použijeme umělé jehličí, hvězdičky, barevné kuličky, šišky přírodní nebo upravené – zasněžené.

Vánoční světýlka a dekorace
i (Zdroj: Prima FTV)
Vánoční světýlka a dekorace

Očko na zavěšení

Nakonec připevníme očko – je potřeba použít pevnou stuhu nebo drátek.

Publikováno: 6. 12. 2018, Autor: Oldřich Navrátil , Profil autora: Oldřich Navrátil