reklama

Vánoční stromek z větví i větviček

Také je vám líto každého uříznutého stromku, i když víte, že byly pro vánoční trh speciálně vypěstované? Pokud se nechcete smířit ani se stromkem umělým, nabízíme vám ještě jednu variantu. Vánoční stromek z větví.

Uříznutí pár spodních větví vzrostlému stromu nijak neublíží, a vy si z nich můžete vytvořit nejen vánoční věnce a drobné dekorace, ale dokonce i celý vánoční stromek. Máme pro vás hned čtyři způsoby, jak si takový stromek, menší i větší, vytvořit.

Stromek z túje

Postačí vám polystyrenový či jiný základ ve tvaru kuželu. Potáhněte ho zeleným plátnem nebo nabarvenou jutou a kolem dokola začněte sponkovačkou nastřelovat větvičky túje, které stejně nejméně dvakrát do roka zastřihujete.

Stromek z túje
Stromek z túje (Zdroj: Pinterest.com)

Stromek se středovou tyčí

Vytvořte si základ z podstavce a tyče. Můžete například dřevěnou tyč zapíchnout do květináče, velkého podle toho, jak velký plánujete stromek. Pak začněte odspoda navazovat vázacím drátem větve jehličnanů. Špičku vytvoříte tak, že horní větve připevníte obráceně, pevně je omotáte drátem a vytvarujete do špičky.

Stromek se středovou tyčí
Stromek se středovou tyčí (Zdroj: Pinterest.com)

Stromky vypichované do aranžovací hmoty

Aranžovací hmotu pro živé rostliny (zelenou, šedá je pro rostliny sušené) nechte důkladně nasáknout vodou, upevněte do květináče nebo vázy a seřízněte do tvaru kuželu. Pak začněte postupně zapichovat větvičky, do spodní části delší a směrem nahoru je postupně zkracujte.

Stromky vypichované do aranžovací hmoty
Stromky vypichované do aranžovací hmoty (Zdroj: Pinterest.com)

Špičku vytvořte zapíchnutím pěkně rozvětvené větve na vrchol kuželu. Nebo svažte vázacím drátem tři až pět krátkých výhonů s hustým jehličím k sobě, a ty pak společně zapíchněte do vrcholu aranžovací hmoty.

Stromky vypichované do aranžovací hmoty
Stromky vypichované do aranžovací hmoty (Zdroj: Pinterest.com)

Větší stromky z pletiva

Pokud plánujete vytvořit větší stromky, tak si nejprve připravte kostru z delších prutů, obalte je králičím pletivem, a pak začněte drátem navazovat odspoda jednotlivé větve.

Větší stromky z pletiva
Větší stromky z pletiva (Zdroj: Pinterest.com)

Publikováno: 6. 12. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce