reklama

Chytrá venkovní markýza CLIMAX vám poskytne pohodlí v horkých letních dnech

Venkovní markýzy na terasy, balkony nebo zahrádky kaváren jsou oblíbenou možností, jak se chránit před ostrým sluncem. Moderní technologie v oblasti stínicí techniky však přináší daleko více pohodlí. Chytré markýzy s kvalitní látkou obstojí i v lehkém letním dešti a samy se zatáhnou při větrném počasí, které by je mohlo poškodit.

i (Zdroj: Climax.cz)
Chytré venkovní markýzy s kvalitní látkou obstojí i v dešti a samy se zatáhnou při větrném počasí, které by je mohlo poškodit (Zdroj: Climax.cz)

Moderní venkovní markýzy už nejsou jen účinnou ochranou proti slunci. S novými technologiemi a vývojem ve světě stínicí techniky se stávají praktickým doplňkem pro maximální komfort venkovního posezení. Chytré ovládání markýz vybavené bezdrátovými čidly zajistí automatické vysouvání proti přehřátí interiéru nebo automatické zasouvání v nepříznivém počasí i v případě, že zrovna nejste přítomni doma. Přemýšlíte o pořízení chytré venkovní markýzy? Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit.

Jaký typ venkovní markýzy vybrat?

Podle konstrukce lze rozdělit typy markýz na kazetové, nebo otevřené, které vás před sluncem spolehlivě ochrání.

  • Otevřené markýzy se využívají všude tam, kde je možné je instalovat například pod přesah střechy. Některé typy otevřených markýz lze také doplnit přídavnou hliníkovou stříškou.
  • Kazetové markýzy jsou nejoblíbenějším typem pro rodinné domy i posezení moderních gastro provozů. Látka i ramena jsou chráněny v designovém ochranném boxu, který markýzu dokonale chrání před vnějšími vlivy.
Otevřená markýza
Otevřená markýza (Zdroj: Climax.cz)
Kazetová markýza je nejoblíbenějším typem pro rodinné domy
Kazetová markýza je nejoblíbenějším typem (Zdroj: Climax.cz)

Venkovní markýza jako ochranný i designový prvek

Pořízení venkovní markýzy přináší spoustu výhod, které oceníte nejen v horkém létě. Stejně jako u další stínicí techniky, i u markýz je však třeba pečlivě vybírat výrobce, aby vám dlouho a dobře sloužila. Klíčová je odolná a pevná hliníková konstrukce, vysoce kvalitní voděodolná látka i odborná montáž.

Markýzy CLIMAX jsou vybaveny chytrým ovládáním a bezdrátovými čidly, které v případě silného deště, větru nebo krupobití dají pokyn chytrému ovládání k automatickému zatažení markýzy do ochranného boxu. Naopak, pokud svítí sluníčko, může se markýza sama vysunout a zamezit tak kumulování nadměrného horka v interiéru i ve vaší nepřítomnosti. Většinu typů markýz lze také doplnit o dodatečné osvětlení, díky kterému nebude doba příjemného posezení omezena denním světlem.

Chytré venkovní markýzy s kvalitní látkou obstojí i v dešti a samy se zatáhnou při větrném počasí, které by je mohlo poškodit (Zdroj: Climax.cz)
i (Zdroj: Climax.cz)
Chytré venkovní markýzy s kvalitní látkou obstojí i v dešti a samy se zatáhnou při větrném počasí, které by je mohlo poškodit

Přední český výrobce stínicí techniky CLIMAX používá vysoce kvalitní látky od ověřených evropských výrobců. Pevná hliníková konstrukce umožňuje instalaci markýzy o šířce až 7 metrů, při spojeném provedení až 14 metrů. Vysunutí volánu pro stínění nízkého slunce je možné až do délky 4 metrů. Ani způsob montáže není omezen řešením stavby. Markýzu lze instalovat přichycením na stěnu, strop nebo krokev střechy.

Otevřené či kazetové markýzy CLIMAX přinášejí i další benefit. Moderní design dělá ze stínicí techniky elegantní doplněk, který lze navíc barevně přizpůsobit každému objektu.

Markýza CLIMAX slouží jako elegantní doplněk každého domu
i (Zdroj: Climax.cz)
Markýza CLIMAX slouží jako elegantní doplněk každého domu

Shrnutí výhod venkovní markýzy CLIMAX

  • Markýza poskytuje pohodlí i při ostrém slunci a lehkém dešti.
  • V případě silného větru, deště nebo krupobití se automaticky zatáhne do ochranného boxu.
  • Vysoce kvalitní látka odolá usazování nečistot.
  • Pevná hliníková konstrukce umožňuje vysunutí až 4 metry.
  • Montáž lze provést na stěnu, strop i krokev střechy.
  • Výběr z mnoha barev a moderní design dělá z markýzy elegantní doplněk.

Zdroj informací: SERVIS CLIMAX a.s.

Publikováno: 25. 4. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce