reklama

Sklenice od instantní kávy jako vhodná varianta skladování potravin

Skladování potravin v nádobách je hitem posledních let. Jedná se o praktický způsob, jak uchovávat trvanlivé potraviny, který se stal i krásným designovým doplňkem nejedné kuchyně. V kterémkoliv obchodě se dají zakoupit nejrůznější skleněné nádoby vhodné pro tento účel. My si však ukážeme, jak využít sklenice, které nám zůstaly např. po spotřebování oblíbené instantní kávy. Proč tyto nádobky vyhazovat, když dokážou udělat ještě mnoho parády?

Skladování potravin ve skleněných nádobách je velice oblíbené (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Proč skladovat potraviny ve skleněných nádobách?

Skleněné nádoby jsou velice vhodným místem pro skladování trvanlivých potravin. Jedná se nejen o vhodný způsob skladování, ale také o velice oblíbený designový doplněk každé kuchyně. Nádoby na skladování potravin nemusíme vždy kupovat. K tomuto účelu mohou perfektně posloužit i sklenice, které v sobě dříve skrývaly jiný druh potraviny či pochutiny. Vezměme si např. instantní kávu. Oblíbený nápoj jsme již kompletně vypili a zůstala nám prázdná sklenice. Není důvod tuto nádobu hned vyhazovat do odpadkového koše. Po malých úpravách můžeme za minimální náklady získat skvělého pomocníka pro uskladnění např. těstovin, rýže či hrachu.

Prázdná sklenice od instantní kávy je úplný poklad. Díky svému plastovému víku se sice nehodí pro zavařování, ale můžeme ji přetvořit na vkusnou designovou dózu na uskladnění potravin. Perfektně se do ní hodí např. rýže, hrách nebo fazole. Jedná se o trvanlivé potraviny, které se musí skladovat v suchu, což skleněná nádoba splňuje. Dalším parametrem skladování těchto potravin je temné prostředí. V tuto chvíli skleněná nádoba není zcela vhodná pro uskladnění luštěnin, ale to se záhy změní.

Prázdná sklenice od instantní kávy je úplný poklad
Prázdná sklenice od instantní kávy je úplný poklad (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Skladování potravin v dekorativních nádobách

Skleněnou nádobu oblékneme do nového hávu, a tím se stane nejen vhodnou pro skladování námi vybraných potravin, ale také velice vkusným doplňkem kuchyně. Perfektně vymytou sklenici položíme na pracovní stůl. Vezmeme si k ruce větší kus izolepy. Ustřihneme obdélník, který nalepíme do středu sklenice. Díky této izolepě následně uvidíme, jaký druh potraviny ve skleněné nádobě uchováváme.

Zbylý skleněný obal nyní přestříkáme barvou. Volba barevného odstínu je pouze na nás. Buď dáme volnou ruku své fantazii, nebo použijeme barvu, která bude perfektně ladit s ostatním vybavením kuchyně. Důležité však je, abychom použili barvu, která je samozřejmě nezávadná vůči potravinám. Pečlivě tedy nastříkáme skleněnou plochu a necháme řádně uschnout.

Do sklenice nasypeme třeba sušené těstoviny
Do sklenice nasypeme třeba sušené těstoviny (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Ve chvíli, kdy máme skleněnou nádobu pořádně zaschlou, izolepu strhneme. Do prázdné sklenice můžeme nyní vložit potravinu dle naší volby, např. těstoviny. Vytvořeným okénkem máme perfektní přehled o tom, který druh těstovin v dané sklenici máme. Naprosto stejným způsobem můžeme postupně upravit jednu sklenici od instantní kávy za druhou. Samozřejmě můžeme k tomuto účelu využít i skleněné nádoby od jiného sortimentu, než je pouze káva, a postupně pak získáme skladovací prostor nejen pro veškeré druhy těstovin, ale i čočku, hrách či fazole.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 18. 4. 2023, Autor: Beata Boháčová, Profil autora: Beata Boháčová