reklama

3 místa, kde jste pravděpodobně ještě nebyli, stojí za jarní výlety

Kam vyrazit na první jarní výlety? Letní čas je tady a s ním dlouhé dny, které vybízejí k jarním výletům. Představíme vám možnosti, kam vyrazit, abyste nemuseli sedět doma. Přinášíme tipy na parádní výlet na zámek, do unikátního labyrintária nebo mandloňového sadu na Moravě.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Kam vyrazit na jaře na výlet? Máme pro vás 3 tipy (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Zámek Mníšek pod Brdy

Tento skvost stojí v centru malého města a nabízí nádhernou kombinaci přírody, parků a klasicistní architektury. Zámek má bohatou historii a byl sídlem nižší šlechty po mnoho generací. Leží zde od konce 13. století a do současného stavu byl rekonstruován v roce 2000. Při prohlídce exteriéru a interiéru se dozvíte více o životě předešlých majitelů a navštívíte dokonce jejich pokoje.

Když se vydáte do zámeckého parku, získáte nádherný výhled na krajinné panorama a můžete si užít krásu přírody a rozmanitost stromů a květin. To oceníte zejména v období jara, kdy rozkvetou třešně, a park se zaplní harmonií barev. Zámecký park se tak stává dokonalým místem pro poznávání kulturní památky a fotografování.

Zámek Mníšek pod Brdy
i (Zdroj: D-Mobility Czech Republic s.r.o. / Anytime)
Zámek Mníšek pod Brdy

Loučeňské labyrintárium

Hledáte něco, co je doslova rarita a v Čechách nemá obdoby, pak musíte navštívit labyrintárium, které je umístěné v loučeňském zámeckém parku. Najdete zde dvanáct unikátních labyrintů a bludišť v 23hektarovém zámeckém parku se spoustou exotických stromů.

Labyrintárium bylo navrženo Angličanem Adrianem Fisherem, který je světovým tvůrcem labyrintů, a u nás, a dokonce ani v Evropě nemá obdoby. Labyrinty jsou propojeny naučnou stezkou, k níž návštěvníci dostanou mapu a která je seznámí s historií, ale i současností labyrintů a bludišť. A byla by škoda bloudění nespojit také s návštěvou nádherného zámku Loučeň.

Loučeňské labyrintárium
i (Zdroj: D-Mobility Czech Republic s.r.o. / Anytime)
Loučeňské labyrintárium

Mandloňové sady a rozhledna Hustopeče

Je vám blízká Morava a plánujete tam výlet? Pak byste si na mapě měli červeně zakroužkovat Hustopeče. Její mandloňové sady na území České republiky jsou skutečnou raritou. Uprostřed mandloňových sadů byla také vybudovaná 17 metrů vysoká rozhledna, která nabízí nejkrásnější pohled z jejího vrchu v březnu a dubnu, kdy pod ní rozkvétá narůžovělá záplava mandloňových květů. Mimo mandloní lze z rozhledny dohlédnout na nedaleké Pálavské vrchy, Novomlýnské nádrže, okolní obce či Bílé Karpaty.

Díky naučné Mandloňové stezce nezabloudíte. Ta začíná v Hustopečích na náměstí a vede přímo k nejznámějšímu sadu s rozhlednou na Hustopečském starém vrchu. Dále můžete dojít až k přírodním památkám Přední Kopaniny a Kamenný vrch s chráněnou vegetací drnové stepi a teplomilných trávníků. Je také domovem řady vzácných stepních rostlin a živočichů.

Mandloňové sady a rozhledna Hustopeče
i (Zdroj: D-Mobility Czech Republic s.r.o. / Anytime)
Mandloňové sady a rozhledna Hustopeče

Jako dárek si odsud můžete odvést a lahodnou Mandlovku, která je zde vyráběna podle originální receptury bývalého správce hustopečských mandloňových sadů a je považována za tu jedinou pravou.

Nemusíte zoufat, ani pokud nemáte vlastní auto. Místo nepohodlného cestování vlakem nebo autobusem můžete zvolit mnohem příjemnější variantu v podobě sdíleného auta, například od služby Anytime. V její flotile se nachází již 700 vozů Toyota s hybridním pohonem, parkovací kamerou a automatickou převodovkou. V aplikaci můžete najít i speciální tarify a akce týkající se tipů na výlety po Česku a do dalších destinací.

Zdroj informací: D-Mobility Czech Republic s.r.o. / Anytime

Publikováno: 15. 4. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Rady s výběrem a pěstováním mandloní

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Pro pěstování mandloní vám poskytneme patřičné rady, které zaručí, abyste si vychutnali samotné mandle.