reklama

Kam na výlet: Velikonoční trhy jsou v plném proudu

Jaro už je skoro tady a s ním i obrovská nabídka oblíbených velikonočních trhů a jarmarků. Ať už se rozhodnete navštívit kterýkoli z nich, na všech najdete velikonoční dekorace, malované či jinak zdobené kraslice i velikonoční pochoutky.

Novoměstský Fler trh v Novém Městě na Moravě

17. března 2018 (9.00–17.00)

Do Kulturního domu Nového Města na Moravě zavítá více než 60 prodejců. Na trhu najdete například i krásné motivační bloky, diáře a jiné milé maličkosti z papíru. Nemohou chybět ani kosmetické výrobky a delikatesy v podobě marmelád, sirupů a lahodného pečeného müsli, které vám poskytne tu pravou energii nejen pro pracovní dny. Nejen pro tvořivé děti, ale i dospělé budou k dispozici kreativní dílny. Nejmenší návštěvníci si mohou hrát i vyzkoušet nově zakoupené hračky v dětském koutku. Již poněkolikáté myslíme i na mužské návštěvníky, kteří mohou odpočívat v „Chlapidáriu“. Máme pro ně lehárko, stolní fotbálek, deskové hry a spoustu časopisů.

Novoměstský Fler trh v Novém Městě na Moravě
i (Zdroj: fler.cz/em.en.)
Novoměstský Fler trh v Novém Městě na Moravě

K nákupům se mohou všichni nadopovat kávou, limonádou, zákuskem a drobným občerstvením, které naleznou přímo v naší Fler kavárně. Taktéž lze navštívit restauraci K Club přímo v kulturním domě. Ta bude podávat speciální Fler menu. 

Velikonoční jarmark Chrást

18. března 2018 (9.00–17.00)

Na návštěvníky v kulturním sále Lidového domu v Chrástu u Plzně se těší členové Fleru, RUPRTU (Klub rukodělných prací a technik z.s.) i jeho šikovní příznivci. Přihlášeno je na 30 prodejců. Ti zde nabídnou pouze kvalitní a ručně vyráběné zboží. Uvidíte známé i nové prodejce a jejich nové výrobky. Najdete zde vše, co k Velikonocům patří. Jarní a velikonoční věnce a dekorace (papírové, dřevěné, korálkové, z přírodnin, keramické, textilní), malovaná vajíčka, pomlázky, bytové textilní doplňky, ale i něco na sebe, jak pro děti, tak i pro dospělé. Pořídit si můžete také novou kabelku třeba na letní dovolenou. Chybět nebudou cínové šperky nebo třeba nažehlovačky, vonné nahřívací polštářky, med, bude dokonce i metráž. Pan Pikal přiveze pomlázky i s ukázkou pletení a v nabídce máme i plstěné a tkané výrobky.

Plstěné kraslice
i (Zdroj: Velikonoční jarmark Chrást u Plzně)
Plstěné kraslice

Velikonoční jarmark řemesel a dovedností Litoměřice

17. března 2018 (10.00–17.00)

Prostory hradu Litoměřice i nádvoří budou zaplněny prodejci velikonočního zboží, malovaných kraslic, pletených košíků i květinových vazeb. Chybět nebudou také hedvábné šátky, oblíbené levitující květiny i textilní hračky. K prodeji budou nabídnuta také burgundská vína z hradních vinných sklepů.

Velikonoční jarmark
i (Zdroj: Velikonoční jarmark řemesel a dovedností Litoměřice)
Velikonoční jarmark

Na dětské návštěvníky budou opět čekat živá zvířátka, historický kolotoč na ruční pohon, historická střelnice, malování na obličej i dílna pískových obrázků.

Velikonoční trhová slavnost Jeseník

17. března 2018 (10.00–17.00)

Přijďte se s rodinou a přáteli dobře pobavit a oslavit jaro a Velikonoce! Těšit se můžete na stánky se vším, co je potřeba pro velikonoční výzdobu domova – ručně zdobená vajíčka, pomlázky, věnce a další jarní dekorace, a to vše od šikovných tvůrců z našeho regionu. Dále tvořivé dílny: pletení pomlázek, zdobení vajíček, technika zvaná quilting, velikonoční hry a soutěže, soutěž o ceny, bohaté občerstvení, široká nabídka dalších regionálních produktů.

Velikonoční dekorace
i (Zdroj: Velikonoční trhová slavnost Jeseník)
Velikonoční dekorace

Tradiční Velikonoce Rudolfov

18. března 2018 (10.00–15.00)

I přesto, že ještě většina lidí přemýšlí o tom, kam za zimními sporty a choulí se v šálách a čepicích, na Farské louce v Rudolfově u Českých Budějovic už jsou naladěni zcela jarně. Přesněji řečeno jarně a velikonočně.

Jak už napovídá název, událost se ponese v duchu velikonočním. Nebude chybět výstava vajec, která se každým rokem doplňuje o nové a nové krásné kousky. Společně si upleteme pomlázku a zasadíme jarní osení. Příjemnou atmosféru udělá řemeslný trh s velikonočními dekoracemi, keramikou, domácími šťávami, marmeládami, pletenými věcičkami, dílničkami pro děti a mnohým dalším. Svačinky si brát nemusíte, raději ochutnejte naše tradiční i netradiční pokrmy. 

Velikonoční Flerjarmark v Olomouci

19.–23. března 2018 (9.00–18.00)

Přijďte se před Velikonocemi pokochat originálními výrobky! Tentokrát celý jarmark najdete hned v přízemí nákupní galerie Moritz v Olomouci (bývalý Prior), přímo v centru města.

Na stáncích najdete kraslice, šperky, brože, oblečení, háčkované i hedvábné šály, papírová přání, svíčky, kabelky a tašky, kožené doplňky, hračky a spoustu dalších rukodělných výrobků. 

Jarmark kreativity Karlovy Vary

19. března 2018 (10.00–17.00)

Ve velkém sále Krajské knihovny najdete jarní a velikonoční dekorace, mýdla z kozího mléka, válenky z ovčího rouna, oblečení pro děti a dospělé, bižuterii a korálky, šperky z různorodých materiálů, šité a háčkované dekorace, obrazy, koření, svíčky, designové dekorace, výrobky farní charity.

Budou k dispozici tvořivé dílny pro děti i dospělé a profesionální barista. Přijďte a svojí koupí podpořte místní umělce a řemeslníky, kteří do svých výrobků dávají nejenom svůj um, ale i duši.

Publikováno: 26. 4. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce