reklama

Zavařovací sklenice nevyhazujte, sprejem z nich vykouzlíte opravdovou nádheru

Ve skoro každé domácnosti se postupem času hromadí věci, které se mohou někdy hodit. Ale co když takové "někdy" nikdy nepřijde? Pak je načase udělat generální úklid a všechno vyhodit. Avšak zde zastavte: zavařovací sklenice se opravdu hodí, a to třeba na výrobu vázy pomocí spreje.

i (Zdroj: Primalex)
Zavařovací sklenice zdobené spreji jako designové vázy (Zdroj: Primalex)

Vyzkoušejte barevné křídové spreje a vytvořte efekt patiny. Nebo barevný odstín kombinujte s jemnými třpytkami. A z obyčejné zavařovací sklenice se stane luxusní váza.

Zavařovací sklenice oživí veselé barevné kombinace

Na výrobu barevné vázy budete potřebovat jen větší zavařovací sklenici (ideálně s vylisovaným nápisem nebo reliéfem), ochranné rukavice, brusnou houbu a barvy ve spreji s křídovým efektem. Na výběr je až 14 jemných vintage odstínů. My jsme například zvolili kombinaci tyrkysové a béžové. Na finální vrstvu pak můžete použít matný lak ve spreji nebo sprej se třpytkami.

Třpytky nebo patina?

Zavařovací sklenice musí být čistá, suchá a zbavená mastnoty. Křídový sprej nejprve důkladně protřepejte. Pokud chcete vyzkoušet efekt patiny, nastříkejte zvoleným odstínem jen spodní polovinu sklenice. Barvu aplikujte rovnoměrně ze vzdálenosti 20–30 cm v ucelených pásech a tenké vrstvě. Na vrchní část pak použijte jiný odstín (např. tyrkysový).

Křídový sprej
i (Zdroj: Primalex)
Křídový sprej

Barvu nechte zaschnout přibližně 5–10 minut. Pak sklenici lehce zbruste pomocí brusné houby. Docílíte tak efektu patiny, který nejlépe vynikne na místech s vylisovaným reliéfem. Na závěr barvu zafixujte pomocí matného laku ve spreji.

Použijte brusnou houbičku
i (Zdroj: Primalex)
Použijte brusnou houbičku

Tip:

Spreje Primalex výborně přilnou na různé druhy povrchů. Navíc se velmi snadno aplikují, rychle schnou a vytvářejí povrch odolný vůči mechanickému poškození i vnějším povětrnostním vlivům. Jsou vhodné nejen k dekoračním účelům, ale také jako ochranná vrstva u nelakovaných i lakovaných povrchů.

Pokud máte rádi třpytky, můžete další sklenici celou nastříkat jednou barvou. My jsme se rozhodli pro šedofialový odstín. Barvu aplikujte ve 2 vrstvách. Pak použijte Primalex sprej se třpytkami, který opět nanášejte ve 2 vrstvách s rozestupem 5–10 minut. Vybrat si můžete zlaté, stříbrné nebo barevné třpytky.

U jedné nezůstane

Díky sprejům můžete experimentovat s barevnými variacemi a kombinovat různé výtvarné techniky. Určitě tak nezůstanete pouze u výroby jedné sklenice. V domácnosti se pro ně navíc najde různé využití. Můžete je použít například jako vázu na čerstvé jarní květiny nebo jako stojan na tužky, štětce či líčidla. Stanou se tak nepostradatelným doplňkem téměř do každé místnosti.

Zdroj informací: Primalex

Publikováno: 14. 4. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Girlanda z těstovin

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Těstoviny se sice využívají hlavně v kuchyni, ale můžete si z nich vyrobit i vánoční girlandu. Budete potřebovat pouze provázek, těstoviny, barevný sprej a třpytky.