reklama

Čistá podlaha je základ aneb Jak uklízet bez námahy

I když nejste úklidovými fanatiky, na jednu věc byste měli myslet, a tou je čistá podlaha. A v domácnostech, kde chovají domácí mazlíčky, je to někdy nadlidský úkol. Nezoufejte, máme pro vás 4 úklidové vychytávky, se kterými dosáhnete podlahy jako ze žurnálu, a to doslova.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Udržujte podlahu v čistotě (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

1. Používejte rohožku

Ke vstupu do bytu nebo domu umístěte rohožku, abyste se vyhnuli blátivým stopám, písku a kamínkům u vchodu a v předsíni, které pak poputují na přezůvkách nebo ponožkách po bytě dál. Pokud máte domácího mazlíčka, je dobré ke vchodu umístit starší ručník, do kterého mu otřete tlapky po návratu z procházky – zvlášť když je venku vlhko.

2. Mazlíčky pravidelně kartáčujte

Pravidelné kartáčování pejsků, koček a dalších mazlíčků se středně dlouhou a kudrnatou srstí je rituál, který je nejen prospěšný pro jejich zdraví, ale pomůže výrazně snížit množství chlupů na podlaze nebo nábytku.

Někdy se zdá, že udržet čistotu může být nadlidský úkol
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Někdy se zdá, že udržet čistotu může být nadlidský úkol

3. Nedejte šanci drobečkům

Průvodním jevem dobrého jídla jsou drobečky, a to jak v kuchyni, tak i pod jídelním stolem – tedy pokud se vám daří děti přesvědčit, aby si svačinu snědly u stolu, a ne u televize nebo u počítače. I tyto drobné nečistoty je dobré smést nebo uklidit dřív, než je vaši blízcí roznosí po celém bytě.

4. Vysavač v pohotovosti

Dost možná, že vás nebaví každou chvilku vyndávat velký vysavač, přenášet ho a zapojovat z jedné zásuvky do druhé, a nakonec ho zase zaklízet.

Volte lehký vysavač se snadným ovládáním
i (Zdroj: Gorenje)
Volte lehký vysavač se snadným ovládáním

Pak je pro vás přímo stvořený lehký akumulátorový tyčový vysavač s kvalitními Li-ION bateriemi s vysokým, vyrovnaným výkonem a dlouhou výdrží. Bude věrně stát připraven plnit vaše úkoly, aniž by se vám pod nohy pletl kabel, který zákonitě nedosáhne až tam, kde teď zrovna potřebujete vysát. A do běžného úklidu můžete klidně zapojit i děti – uklízení s lehounkým tyčovým vysavačem bude hračka.

Doporučujeme:

Nový bezsáčkový tyčový vysavač Gorenje SVC252GFA z řady G-Force je určen pro pohodlné suché vysávání bez obtěžujícího kabelu. Je dodáván se dvěma nástavci a s účinným turbo kartáčem s vlastním elektromotorem a silným LED osvětlením, které si posvítí na tmavé oblasti, zatímco flexibilní kloub usnadňuje přístup do špatně dostupných míst za skříněmi, pod pohovkami nebo nízkými stolky.

Vysavač pohání nejnovější lithiová baterie s výrazně delší dobou provozu než předchozí modely - v závislosti na nastavení rychlosti, typu podlahy a zvoleného výkonu vydrží v provozu až 70 minut. Tedy dost na to, abyste uklidili celý byt najednou. A třeba ještě i auto nebo garáž.

Vysavač lze použít jako tyčový, nebo po vyjmutí hlavní jednotky i jako příruční vysavač. Má sklopnou rukojeť, a tak jde pohodlně uložit do skříně nebo rohu místnosti a ušetřit cenné místo. Objem průhledné nádoby na prach je 0,5 l, vysavač má i HEPA filtr. Váží 2,5 kg.

Zdroj informací: Gorenje

Publikováno: 26. 3. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce