reklama

Buďte na svých cestách připraveni na všechny vrtochy počasí

Čeká vás rodinný výlet a za okny to vypadá všelijak. Chvilku svítí slunce a ani se nenadějete, padá z nebe deštík, který určitě potěší zemědělce, ale maminky už tak radostí neskáčou. Nevěšte hlavu, existuje řešení v podobě outdoorového oblečení. Pokud budete vybaveni, neexistuje pro vás žádné špatné počasí.

i (Zdroj: Hannah)
Kvalitní nepromokavé oblečení je jistotou každého výletníka (Zdroj: Hannah)

Začíná se pomalu oteplovat a blíží se jarní měsíce, které lákají k rodinným výletům do přírody, počasí je ale pořád proměnlivé. Děti byste měli vybavit kvalitním nepromokavým oblečením, které jim umožní užívat si dobrodružství v přírodě se svými kamarády. Snad všechny děti milují skákání v loužích, stavění bunkrů v lese nebo přírodní překážkové dráhy. 

Boty jsou základ

Pro bezproblémový vývoj dětských nohou je správná velikost bot velmi důležitá. Menší děti mohou ze svých botiček vyrůst už po pár měsících, a proto byste měli pravidelně kontrolovat jejich velikost. Nečekejte, až si vaše děti začnou stěžovat, že je boty tlačí. Kromě délky je důležitá i šířka boty a široká špička, aby prstíky vašeho dítěte měly dostatek prostoru pro přirozený pohyb a oporu při chůzi.

Správnou velikost určíte tak, že stojícímu dítěti změříte nejdelší část nohy – od středu paty ke středu nejdelšího prstu. Každý máme obě nohy jinak velké, takže velikost bot vybírejte podle té větší. Správně byste měli ještě připočíst nadměrek 1-1,5 cm, ale některé značky už s rezervou počítají. Skvělé jsou například boty Keen, které mají moderní design a jsou všestranné.

Dbejte na správnou velikost obutí
i (Zdroj: Hannah)
Dbejte na správnou velikost obutí

Jarní cibulky

Vrstvěte. Ranné jarní počasí bývá proměnlivé, proto se vyplatí oblékat vrstvy jako cibule a v případě, že vykoukne sluníčko, se některé z nich zbavit. Dobré je vybírat skladné oblečení, které lehce schováte do batohu. Pokud je ještě zima, pak by první vrstvu by mělo tvořit funkční prádlo, které odvádí pot a udržuje povrch těla v suchu. Mělo by být druhou kůží, které je pohodlné a vy ani nevíte, že ho máte na sobě.

Cílem druhé vrstvy je zachytit teplo produkované tělem a udržet příjemný tepelný komfort. Třetí slupka“ oblečení by měla chránit proti nepřízni počasí. Je nepromokavá, ale propustná, aby se všechna vlhkost, kterou spodní vrstvy odvádí pryč od těla, mohla odpařit.

Oblékejte se do vrstev
i (Zdroj: Hannah)
Oblékejte se do vrstev

Oblečení jako štít proti větru a dešti

Při pohybu venku je zásadní zajistit pohodlí a teplo. Během celého roku děti využijí kvalitní kalhoty. Odolný materiál vydrží i plazení po kolenou, válení sudů nebo lezení v přírodním tunelu. Navíc se snadno čistí, takže kalhoty nebo bunda je zase brzo připravená do akce. Pokud je vaše dítě vodní živel a nevynechá žádnou louži nebo potůček, pořiďte pogumované oblečení.

Základem v šatníku by měla být také kvalitní bunda, která má vyšší vodní sloupec. Skvělou službu udělají bundy s polopropustnou membránou. Děti se v nich nezpotí a zároveň je oblečení uchrání před deštěm. Nezapomeňte také na pokrývku hlavy, pro slunné dny se hodí kšiltovka, pro studenější pak čepice.

Funkční oblečení se přizpůsobí každé situaci
i (Zdroj: Hannah)
Funkční oblečení se přizpůsobí každé situaci

Děti vybavte také batůžkem, aby měly pití a třeba malou svačinku hned u sebe. Batoh můžou využít také jako skrýš pro oblíbenou hračku, pokud máte doma malého vědce, může si do batůžku schovat třeba lupu nebo pravítko. Protože dny ještě nejsou tak dlouhé, přibalte do batůžku také dětskou čelovku, abyste si případně mohli posvítit na cestu, děti bude určitě bavit, že můžou být světluškou.

Zdroj informací: Hannah

Publikováno: 15. 3. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce