reklama

Macramé inspirace na maličkosti pro vaše milované

Letošní Valentýn je již za námi, ale nezoufejte. Lásku můžete oslavovat každičký den. Chcete být originální a dochází vám inspirace? S našimi návody na výrobu dárku pro vaše milované to bude úplně snadné. Připravili jsme pro vás 3 tipy na dárečky z lásky, kterými rozhodně potěšíte

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Vyjádřete svoji lásku dárečky vyrobenými technikou macramé (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Nezapomínejte, že láska je kreativní! Místo kupovaných bonbónů, zkuste ručně vyrobené maličkosti – ty potěší i zarytého vyznavače Prvního máje! S macramé stylem nešlápnete vedle – pro partnera malý vzkaz do kanceláře, domů nástěnku na společné fotky nebo srdce s květinami a minerály.

Vyrobte svým blízkým něco, co jim rozzáří oči a zpříjemní den nejen na Valentýna a užijte si sami tvůrčí čas. Na blogu Manumi i v sekci návodů pak najdete hromadu další inspirace k tomu, kterým směrem by se vaše fantazie a ruce měly vydat.

Potřebujete-li trochu popostrčit anebo se třeba doptat na radu, Manumi vám je vždy k dispozici také na Facebooku nebo Instagramu. Zde se také můžete podělit s ostatními o výsledky své práce. Přinášíme vám k Valentýnu tři skvělé a nenáročné návody na výrobu láskyplných maličkostí, které snadno svedete doma vytvořit.

Tajný vzkaz v kanceláři? Milé macramé srdce z kancelářské sponky

Malinké nenápadné pletené srdce můžete připnout na obal notebooku, diáře nebo zastrčit do kapsy. Tuto milou pozornost vyrobíte za pár minut.

Potřebný materiál:

  • 1 kancelářská sponka
  • 1,5 m stáčené macramé příze
  • nůžky

Postup výroby:

Kancelářskou sponku mírně ohneme do tvaru srdce. Připravíme si přízi, kterou rozpůlíme, aby byla tenčí. Základním upevňovacím uzlem připevníme přízi ke sponce tak, aby jeden konec příze byl cca 5 cm dlouhý, druhým budeme oplétat sponku. Tvoříme uzlík za uzlíkem. Po opletení celého srdce spojíme oba volné konce příze a zauzlujeme. Stačí už jen připnout na to správné místo, kde si tichého vzkazu všimne obdarovaný.

Srdce z kancelářské́ sponky
i (Zdroj: Manumi)
Srdce z kancelářské́ sponky

Srdce se sušenými květinami a minerály

A co potěšit sami sebe novou jemnou macramé dekorací s květinami a kouzelnými minerály, které můžete vybrat podle jejich bohaté symboliky. Dekorovat můžete klasickými slaměnkami nebo třeba vonnou sušenou levandulí nebo jinými bylinami podle toho, na co máte zrovna náladu. Minerálů nalezneme velký výběr – pro dekoraci srdce se hodí tromlovaný minerál, tedy malé vyleštěné hladké kousky minerálů živých barev.

Potřebný materiál a nástroje:

  • macramé příze 3 mm
  • kovový rám srdce na macramé
  • slaměnky nebo jiné dekorativní květy
  • tromlovaný minerál
  • nůžky
  • tavná pistole

Postup výroby:

Připravíme si dva kusy příze dlouhé 6 m. V polovině jejich délky podložíme základ srdce tak, aby na jedné straně byly 3 konce příze a na druhé pouze jeden. Začneme plést plochý uzel a pokračujeme po celém obvodu srdce.

Macramé srdce můžete ozdobit nejen přírodninami
i (Zdroj: Manumi)
Macramé srdce můžete ozdobit nejen přírodninami

Konce ustřihneme, svážeme a upevníme tavnou pistolí. Nyní srdce dekorujeme sušenými nebo jinými květy a úlomky minerálů, které připevňujeme pomocí tavné pistole. A už jen pověsit na vhodné místo.

Zdroj informací: Manumi

Publikováno: 27. 2. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce