reklama

Oblečení pro pejsky: Chraňte své mazlíčky v mrazech před prochladnutím

Současné mrazivé počasí donutilo mnohé psy, kteří jinak oblečky nesnášejí, vzít bundy a vesty na milost. Pokud jim pořídíte oblek správného střihu a velikosti, aby se v něm mohli volně pohybovat, budou určitě spokojení, aniž by tušili, že tím prospívají svému zdraví.

Existují dva extrémy. Někteří majitelé, především majitelé mini plemen, své psíky oblékají po celý rok do nejrůznějších módních výstřelků. Samozřejmě nemluvíme o plemenech bezsrstých, která potřebují ochranu i před sluncem. A druhým extrémem jsou majitelé, kteří oblečení psů striktně odmítají. A tentokrát se to netýká majitelů plemen velkých a dobře osrstěných, která si dostatek tepla vytvoří sama. Ale jsou tu plemena psů, která v momentálních mrazech obleček pro psy prostě potřebují. Jsou to především všichni psi krátkosrstí, malí a pak psi, v jejichž srsti chybí podsada.

Zimní vestička s výšivkou
i (Zdroj: www.fler.cz/riky-dogwear)
Zimní vestička s výšivkou

Jak vybrat správný obleček pro pejsky

Ideálem je samozřejmě oblek šitý na míru, ale i v obchodech najdete nepřeberné množství velikostí a střihů. Jiný obleček se hodí pro fenky a jiný pro pejsky. Fenky potřebují mít více zakryté bříško, ale obleček pro psy naopak musí být více vystřižený, aby si ho pes při venčení nepočůral. Všichni pak potřebují oblek dostatečně dlouhý, aby kryl oblast bederní páteře a ledvin. Módní bundičky do pasu psa před chladem dostatečně neochrání.

Jezevčíci potřebují především chránit páteř před prochladnutím
i (Zdroj: www.fler.cz/riky-dogwear)
Jezevčíci potřebují především chránit páteř před prochladnutím

Důležitý je i výběr správného materiálu

Materiál na výrobu psích oblečků by měl být především prodyšný a nejlépe i mírně elastický. Skvělý je fleece a softshell. Pozor na příliš šustivé svrchní materiály, které mnoha pejskům vadí. Důležitý je nejen kvalitní materiál, ale i správný střih. Pokud oblečení zvířeti nesedí, špatně se mu v něm chodí a obleček pak samozřejmě odmítá. Nezapomeňte ani na takovou zdánlivou maličkost, jako jsou reflexní proužky na oblečku. Při večerním a nočním venčení jsou velmi důležité.

Zimní kombinéza z teplého fleecu
i (Zdroj: pixabay.com)
Zimní kombinéza z teplého fleecu

Nezapomínat na packy

Psí botičky nepatří jen do kategorie nesmyslných módních výstřelků. Mnoho psů má v zimním období problémy s posypovou solí a mrazem. Polštářky pacek pak velmi trpí a vznikají na nich praskliny. Většina psů ale botky opravdu nesnese, a tak jim musíme pomoci jinak. Před každým venčením v mrazu natřete tlapky speciálním balzámem, který koupíte u veterináře i ve zverimexu. Po venčení tlapky umyjte, důkladně osušte, hlavně mezi polštářky a opět natřete balzámem.

Softshellový obleček s odnímatelnou zateplenou vložkou
i (Zdroj: www.fler.cz/obojky-nejen-pro-ginu)
Softshellový obleček s odnímatelnou zateplenou vložkou

Ve velkých mrazem omezte dobu venčení na kratší dobu. Vhodné jsou častější a kratší vycházky, a především nenechávejte psa polehávat a posedávat na mrazivé zemi.

Publikováno: 26. 2. 2018, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.