reklama

České hory lákají na zimní výlety

Sníh díky vysokým teplotám nyní mimo sjezdovky opadl, ale velká lyžařská střediska disponují kvalitními zasněžovacími systémy. Takže lze vyrazit na sjezdovky i nyní. Případně si můžete udělat výlet za pěší turistikou či projížďkou na kole. A až opět napadne sníh tak i na běžky.

Poznejte krásu českých hor na lyžích i pěšky (Zdroj: Anytime Carsharing)

Krkonoše

Krkonoše jsou místem mnoha českých "nej". Jsou nejvyšší, nejnavštěvovanější, jediné s vysokohorským rázem u nás a mají jedinečnou a pestrou přírodu. Zaoblené siluety horských vrcholků dokazují, že pohoří je staré necelých 600 milionů let. Pro svou drsnou severskou krásu a rozmanitost přírody je chráněno jako rezervace UNESCO. V zimní sezóně nabízejí Krkonoše kvalitní podmínky pro lyžování, ale jsou také celoročním oblíbeným cílem turistiky.

Krkonoše, Mumlavský vodopád
Krkonoše, Mumlavský vodopád (Zdroj: Anytime Carsharing)

Šumava

Mezi nejoblíbenější místa Šumavy patří jedinečná ledovcová jezera, která nesmíte při vaší návštěvě vynechat. Jedním z mnoha příkladů je Černé jezero či jezero Laka, Jezerní slať s vyhlídkovou věží nebo Srní s vlčím výběhem. Spousty zajímavostí objevíte kolem Modravy, která je šumavskou dřevařskou osadou na soutoku Modravského, Filipohuťského a Roklanského potoka. Vynechat byste neměli ani Kašperské Hory s hradem Kašperk, Prachatice s krásným historickým centrem a navštívit musíte také Volary s jedinečnými alpskými domy.

Šumava patří nejnavštěvovanějším místům
Šumava patří nejnavštěvovanějším místům (Zdroj: Anytime Carsharing)

Krušné hory

Málokterá oblast Česka je tak romantická a tajemná jako Krušné hory. Rozmanité a vonící lesy nabádají k procházkám a výletům nejen pěšky. Pohraniční pohoří je lemováno turistickými stezkami a cyklotrasami, nespočtu turistických tras však dominuje 242 Km dlouhá Krušnohorská magistrála, spojující Cheb až s dalekým Sněžníkem.

Jizerské hory

Naše nejsevernější pohoří, jež získalo jméno po řece Jizerce. Není to jen tak obyčejná turistická oblast. Najdete zde řadu vzácných přírodních rezervací, rašelinišť a vodních nádrží, ale také s hustou sítí stezek pro pěší a cyklisty. Prozkoumejte například Lázně Libverda, Hejnice s poutní bazilikou Navštívení Panny Marie. Za návštěvu stojí také výlet do národní přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny, první české přírodní památky UNESCO. Vaší pozornosti by neměla uniknout ani sklářská osada Kristiánov, Muzeum Járy Cimrmana a rozhledna Maják v Kořenově.

Jizerské hory lákají svou krásou
Jizerské hory lákají svou krásou (Zdroj: Anytime Carsharing)

Ještěd

Vydejte se na jednodenní výlet na vrchol Ještědu, kde stojí slavná věž ukrývající vysílač a horský hotel s restaurací. Těsně pod jeho vrcholem je horní stanice kabinové lanovky z Horního Hanychova. Místo nabízí jedinečný pohled na Liberec a okolí. Na vrcholu můžete navštívit denně otevřenou restauraci nebo bistro.

Lázně Libverda jsou oblíbeným místem
Lázně Libverda jsou oblíbeným místem (Zdroj: Anytime Carsharing)

Ne každý má však vlastní vůz nebo na tom svém zimní pneumatiky. Nabízí se možnost vyrazit autobusem či vlakem, ale ta není úplně pohodlná. Je tu však jiná varianta, využít sdílených vozů. Služba sdílených automobilů se 700 vozy, přináší možnost, jak pohodlně vyrazit do hor i pokud nemáte vlastní vůz. Vůz si jednoduše můžete půjčit přes aplikaci, kde najdete volné auto nejbližší vašemu bydlišti.

Zdroj informací: Anytime Carsharing

Publikováno: 24. 1. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce