reklama

Upcyklace: Vyrobte svým dětem originální loutku ze starého oblečení

Loutky pro děti se Láďa Hruška tentokráte naučil u paní Jany Mülerové z Pardubic. S láskou jim říká “Ňuňánci”. Je to další skvělý upcyklační projekt, díky němuž můžete vdechnout život něčemu, co by jinak zamířilo do koše. Pojďte se je naučit s námi. Připravili jsme si pro vás krátký a jednoduchý návod.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Loutku pro děti vyrobíte ze starého oblečení (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Loutky pro děti ze starého oblečení 

Loutky pro děti vyrobíte ze starých látek, punčocháčů či malého dětského oblečení. Použít na ně klidně můžete i staré rukavice, ponožky, dětské botičky. Loutky jsou pak vycpané dutým vláknem. Na hlavu kromě punčocháčů budete potřebovat také kartonovou roli od papírových ručníků. Výroba loutky se ještě neobejde bez jehly a nití, bavlnek, vlny, nůžek, tavné pistole, barviček na textil a štětce, případně fixů na textil. Dobrá jsou i líčidla, která na loutce zafixujete pomocí laku na vlasy. Zapomenout nesmíte ani na očička, ramínko a provázky. 

Postup:

Tělíčko vodníka je zapotřebí pořádně vycpat
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Tělíčko vodníka je zapotřebí pořádně vycpat

Loutku vodníka Jana Mülerová Láďovi předpřipravila, takže chodidla a ručičky měl již vytvarované, vycpané a přišité k tělíčku. Tělíčko bylo vyrobeno z dětského overalu, který teď bylo zapotřebí také vycpat. Láďa Hruška se tedy své role ujal se ctí, duté vlákno natrhal na malé kousky a pořádně jím tělo malého vodníka napěchoval.

Hlava se pak vsadí do vycpaného těla
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Hlava se pak vsadí do vycpaného těla

Nakonec do tělíčka vsadil hlavu, kterou pak k tělu paní Jana zafixovala tavnou pistolí.

Na hlavu nalepte vlasy
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Na hlavu nalepte vlasy

Na hlavu pak ještě tavnou pistolí přilepili vlasy vyrobené z vlny.

Nohy doplnili o originální, vlastnoručně vyrobené sandály a vlasy na hlavě částečně skryli pod stylovým kloboukem. Vodník je hotov a vypadá nádherně. 

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 15. 1. 2023, Autor: Adriana Dosedělová (text), Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima, Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Adriana Dosedělová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.