reklama

Novoroční výzdoba: Přivítejte rok 2023 stylově

Silvestr se blíží a mnozí přemýšlejí, jak a kde strávit poslední dny v roce. Někteří vycestují na hory a do zahraničí, jiní zůstávají doma. Pokud jste si řekli, že příchod roku 2023 oslavíte v pohodlí a teple svého příbytku, nezapomeňte na jeho stylové vyzdobení.

Užijte si silvestrovské oslavy, jak se patří (Zdroj: shutterstock.com)

Nastolte téma

Téma novoroční oslavy, párty nebo posezení může být jakékoli. V roce 2022 převládají zejména elegantní styly kombinující černou a zlatou. Pokud by se vám však tyto barvy zdály příliš kýčové nebo ponuré, můžete sáhnout po něčem veselejším. Skvěle vypadá bílá, béžová nebo stříbrná.

Téma výzdoby je klíčová. Usnadní vám výběr dekorací a zajistí, že jednotlivé kousky se budou navzájem doplňovat.

Základem je stůl

S oslavami nového roku se již tradičně pojí konzumování jednohubek, dezertů či menších koláčků. Kromě nich však můžete servírovat také klasické několikachodové menu. Abyste tak ale mohli učinit, v obývacím pokoji, v kuchyni nebo v jídelně nesmí chybět hezky ozdobené stoly a také jídelní židle.

Na stůl přehoďte bílý ubrus, který doplňte organzou, stuhou nebo jinou dekorační látkou v barvě, která koresponduje s vybraným tématem. Následně nezapomínejte na menší dekorace, které zajistí, že stůl nebude působit příliš prázdně.

Vhodné jsou svíčky, svícny, lucerny, stojany na ubrousky, květinová aranžmá, pěkné vázy a misky s ovocem. Když je stůl velký, můžete jej doplnit i vánočními koulemi, jehličím a jmenovkami.

Vsaďte na elegantní zlatou
Vsaďte na elegantní zlatou (Zdroj: shutterstock.com)

Nezapomeňte na stolování. Poslední, co přijde na stůl, jsou talíře, příbory a sklenice. Dejte si záležet, aby byly stejné nebo alespoň podobné. Talíře můžete doplnit ubrouskem poskládaným v zajímavém tvaru.

Vyberte stylové doplňky

Stůl je sice důležitou součástí novoroční oslavy, ale není jediným místem, které musíte vyzdobit. Hned poté, co jej budete mít hotový, přesuňte se do obývacího pokoje. V něm se s velkou pravděpodobností nachází pořád vánoční výzdoba. Pokud ji nechcete zrušit, jednoduše ji jen doplňte některými novoročními doplňky jako například girlandami, zajímavým řetězovým osvětlením a balony.

Novoročních dekorací je velké množství. Vyberte si je podle tématu, které jste zvolili, nebo podle typu oslavy. Pokud plánujete párty, určitě nezapomínejte na dekorační osvětlení, konfety, disko kouli a helium. Pokud však chcete spíše klidné posezení, dům ozdobte girlandou a zapalte svíčky, vytvářející intimní atmosféru.

Základem je stolování na úrovni je kvalitní stůl
Základem je stolování na úrovni je kvalitní stůl (Zdroj: shutterstock.com)

Nezapomínejte ani na jídlo a nápoje

Během silvestrovské noci se zpravidla servírují menší pochutiny jako například jednohubky nebo kanapky, případně můžete zkusit jiný druh jednoduchého silvestrovského občerstvení. Aby se vám i vašim hostům dobře konzumovaly, pořiďte si k nim barevná párátka, papírové košíčky a papírové nebo plastové talíře a misky.

Součástí oslav nového roku jsou také různé alkoholické a nealkoholické nápoje. Na ně byste si měli připravit různé zajímavé sklenice, ve kterých je můžete originálně naservírovat. Sklenice doplňte plátkem citronu nebo limetky, lístky máty či kovovým brčkem.

Pokud byste chtěli na své hosty zapůsobit, na internetu si můžete najít recepty na míchané nápoje a pár z nich během silvestrovského večera připravit.

Slavnostní tabule je zárukou kvalitní oslavy
Slavnostní tabule je zárukou kvalitní oslavy (Zdroj: shutterstock.com)

Maličkosti, které se postarají o dokonalou oslavu

Kromě dekorací do interiéru nezapomínejte ani na praktické doplňky pro sebe a své hosty. O dobrou zábavu se postarají papírové párty čepice a klobouky, píšťalky, rekvizity na focení či masky.

Následně ještě naplánujte celý program, aby se náhodou nestalo, že se budete nudit. Vhodné jsou různé společenské hry i karaoke.

Novoroční oslavy si užijte s dobrými přáteli
Novoroční oslavy si užijte s dobrými přáteli (Zdroj: shutterstock.com)

Užijte si příchod roku tak, jak se patří

Možností, jak strávit Silvestr, je velké množství. Pokud se rozhodnete zůstat doma, nezapomínejte na trendy výzdobu interiéru. Vyberte si stylové a vtipné dekorace, které doplní každou místnost a vytvoří tu správnou atmosféru pro uvítání roku 2023.

Publikováno: 30. 12. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce