reklama

Vyrobte si nástěnný stromek z větví

⁠Máte malý byt, ve kterém na velký vánoční strom nezbylo místo? Šetřete místo i přírodu a vyrobte si nástěnný stromek z větví, které sesbíráte v lese nebo parku. Pověsit ho můžete na balkon, dveře nebo stěnu. S pomocí barev Balakryl a vlastnoručně vyrobených ozdob tento závěsný stromek krásně dotvoří sváteční atmosféru.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Oslavte vánoce originálně (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Využijte spadané větve

Na výrobu stromku si připravte:

  • asi devět silnějších větví (např. březových)
  • zahradní pilku
  • přírodní provázek, nůžky
  • plochý štětec, univerzální barvu Balakryl UNI (pastelově šedý odstín)
  • bílou tenkovrstvou lazuru Balakryl Dixol

Nejprve nařežte větve pomocí pilky tak, aby se postupně zkracovaly a tvořily pyramidu. Pak je jen velmi lehce zbruste (např. brusnou houbou) a omeťte od pilin.

Nařežte si větve různých délek
i (Zdroj: Balakryl)
Nařežte si větve různých délek

Větve natřete barvou

Větve si na stole vyskládejte do tvaru stromku a natřete je ze všech stran. Krycí barvu Balakryl UNI důkladně promíchejte a pomocí štětce nanášejte ve dvou vrstvách s odstupem čtyř hodin. Tato vodou ředitelná barva je zdravotně nezávadná, rychle schne, nezapáchá a má atest na dětské hračky i pro styk s potravinami.

Některé větve můžete nechat přírodní, na jiné zase použijte tenkovrstvou lazuru Balakryl Dixol, která je vhodná k nátěrům všech druhů dřeva, nepopraská a neloupe se. Aby se zvýraznila struktura povrchu, můžete přebytečnou vrstvu barvy otřít suchým hadříkem.

Očištěné větve nabarvěte
i (Zdroj: Balakryl)
Očištěné větve nabarvěte

Tip:

Stromek můžete ozdobit koupenými ozdobami, nebo si nějaké vlastnoručně vyrobit. Doporučujeme např. usušit pomeranč a jablka, ozdoby uháčkovat nebo je vyrobit z papírové hmoty.

To nejlepší na závěr

Odměřte si dostatečně dlouhý kus provázku, který přehněte na dvě poloviny. Z každé strany vytvořte pomocí uzlů ve stejné vzdálenosti devět ok a poté jimi provlečte oba konce větví od nejdelší až po nejkratší. Potom už zbývá stromek jen řádně ozdobit. Na jednotlivé větve zavěste ozdoby dle vlastního vkusu a na špičku připevněte hvězdu z papíru. Na závěr nezapomeňte pověsit světýlka, která dotvoří pohodovou vánoční atmosféru.

Nabarvené větve na koncích svažte
Nabarvené větve na koncích svažte (Zdroj: Balakryl)
Navazujte větve podle velikosti od nejmenší
Navazujte větve podle velikosti od nejmenší (Zdroj: Balakryl)
Více se dozvíte na www.balakryl.cz. Balakryl najdete i na sociálních sítích Facebook, Instagram, YouTube, Pinterest a TikTok.

Zdroj informací: Balakryl

Publikováno: 22. 12. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce