reklama

Vyzkoušejte vánoční stromek letos poněkud netradičně

Blíží se Vánoce, přípravy a nervozita vrcholí. Peče se vánoční cukroví podle osvědčených receptů našich babiček. Pomáháme Ježíškovi s nákupem vánočních dárků a místo zaslouženého odpočinku se chystáme na velký úklid. Vše probíhá do puntíku jako každý rok předtím. Rozbijte rutinu a vyrobte si vánoční stromek, který bude opravdu jedinečný.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Tradiční svátky mohou být i netradiční (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Máte rádi neotřelá řešení nebo se vám klasický stromek zkrátka nevejde do místnosti? Pohrajte si s různými nápady, klidně zapojte celou rodinu a užijte si spoustu zábavy při výrobě vlastního vánočního stromečku. Protože, co je doma, to se počítá!

Vánoční stromek pro minimalisty
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Vánoční stromek pro minimalisty

Nejen nábytkové palety

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších materiálů pro domácí kreativní projekty. Z dřevěných palet vyrobíte jak nábytek nebo bytové dekorace, tak i efektní vánoční stromeček.  A ani peněženka si nebude stěžovat. Dřevěné palety nabízí nejméně 3 způsoby realizace vánočního stromku. Lze jej na paletu jednoduše namalovat pastelovými interiérovými barvami, přidat vánoční světýlka a je to.

Druhou možností je stromek z palety vyřezat. Jde o replikování tvaru stromu, kde kmen tvoří centrální část palety a větve symbolizují laťky různých velikostí. Můžete udělat i 3D model stromečku. Latím z palet vyvrtejte uprostřed otvor a poté je nasuňte na dřevěnou nebo železnou tyč v pořadí od nejdelší po nejkratší. Výsledný efekt stojí za to.

Netradiční vánoční stromek z palety
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Netradiční vánoční stromek z palety

Přírodní stromeček ze spadaného dřeva a proutí

Nemáte k dispozici palety nebo dřevěné laťky? Nezoufejte. Originální stromeček vytvoříte i z větví, jež nasbíráte na procházce. Hledejte větve různých délek a velkostí v co nejlepším stavu. Variant stromečku je několik.

Vyrobit stromek můžete z větví jehličnanů
Vyrobit stromek můžete z větví jehličnanů (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Zbylými větvičkami dozdobte třeba obyčejnou svíčku
Zbylými větvičkami dozdobte třeba obyčejnou svíčku (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Pro dvoj nebo trojrozměrný stromek bude postup stejný jako u využití palet. Pokud preferujete snazší projekt, spojte nasbírané větve provázkem a pověste na zeď. Doplňte vánoční světýlka, ozdoby nebo rodinné fotografie, které vám budou připomínat výjimečné chvíle s nejbližšími,

Závěsný stromek z nařezaných větví
Závěsný stromek z nařezaných větví (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Stylizovaný vánoční stromek z březových větví
Stylizovaný vánoční stromek z březových větví (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pověste jej na strop

Inspirací tohoto vánočního stromečku je lehkost a pohádková krása. Stromek vytvoříte z množství vánočních koulí, jež budou viset ze stropu. Takový stromeček se bude v prostoru vznášet a působit magicky. Jeho výroba vyžaduje zejména trpělivost. Během práce nespěchejte. Jde o relativně náročný projekt, který vyžaduje péči a odhodlání. Budete potřebovat nylonovou nit, vánoční ozdoby a základní strukturu, na níž bude nylon s ozdobami připevněn.

Jako základová „maska“ poslouží i kulatý grilovací rošt, mřížková podložka pod hrnec nebo chovatelské pletivo. Čím větší stromek chcete, tím větší musí být i základ. Trik je ve správném rozložení. Největší vánoční koule umísťujeme dolů a ty menší výše. Tímto uspořádáním vytvoříte tvar stromečku. Na levitující stromek ale nelze pověsit vánoční světýlka.

Někdy stačí kouličky jen zavěsit
i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Někdy stačí kouličky jen zavěsit

Stromeček z kartonu

Máte k dispozici kartonové krabice a nevíte co s nimi? Postavte z nich roztomilý vánoční stromek třeba do dětského pokoje. Potěší vaše ratolesti a podpoří v nich kreativitu. Na karton nejdříve nakreslete obrys stromečku a vystřihněte. Aby mohl stát, budete potřebovat dva stejné kusy, které bude nutné uprostřed rozstřihnout přibližně do poloviny délky. První kus rozstřihnete odspodu směrem nahoru, a druhý kus odshora směrem dolů.

Vánoční stromek vykouzlíte i z obyčejného kartonu
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Vánoční stromek vykouzlíte i z obyčejného kartonu

Oba kartony pak do sebe zasuňte jako skládačku a stromek je hotový. Nechte děti karton pomalovat a dozdobit. Z této aktivity vznikne nejen jedinečná vánoční ozdoba, ale užijete si hlavně skvělou zábavu s dětmi. Stromek z kartonu nemusí být jen malou ozdobou na poličce v pokojíčku. Pokud máte nadrozměrný karton, třeba ze spotřebičů, můžete vyrobit velký vánoční stromeček pro celou rodinu.

Zdroj informací: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.

Publikováno: 20. 12. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce