reklama

Darujte originální šperk s kouskem sebe sama

Pokud hledáte originální dárek, který si můžete předávat z generace na generaci, ve kterém bude i vzpomínka na minulost a kousek vás samotných, máme pro vás tip. Jedinečné šperky jsou dárkem s trvalou i citovou hodnotou, s nimiž můžete mít své blízké vždy u sebe. Podívejte se, jak vznikají.

Darujte originální šperk s kouskem sebe (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Nenechte ležet ladem nevyužité šperky, které pro vás mají cenu

Máte-li doma šperky, které nenosíte, protože se vám svým vzhledem nebo velikostí nehodí, ale nechcete se jich zbavovat kvůli jejich minulosti a citové hodnotě, víme, jak s nimi naložit. Uchovat si vzpomínky můžete jejich přetvořením do moderní podoby - jednoduše řečeno se například ze dvou prstenů po babičce a dědečkovi stane jeden, který bude splňovat vaše představy, a zároveň v něm stále uvidíte jejich příběh.

Nový prsten zhotovený ze dvou starých
Nový prsten zhotovený ze dvou starých (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Jak vzniká konečná podoba šperku aneb Sami si ho i navrhněte

I když se necítíte být návrhářem šperků, výsledná podoba toho nového je čistě ve vašich rukách. Po dohodě vzniká šperk podle vašich představ - může být elegantní i extravagantní, klasický i abstraktní, nebo také můžete propojit vše dohromady. Můžete se na návrhu podílet, čímž dodáte kovu ještě další hodnotu. Nejde tedy o věc, kterou vymyslel jen šperkař - on do konečné podoby zapracuje vaše preference z hlediska designu i tvaru.

Nejprve se vytvoří voskový odlitek
Nejprve se vytvoří voskový odlitek (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Zdobit může nový šperk cokoli. Jak návrh vzniká?

První skicu vám zhotoví šperkař potom, co s ním proberete své představy o budoucí podobě šperku. Chtěli byste například náramek se znameními zvěrokruhu, ve kterých se narodily vaše děti? To není problém a do návrhu se to zahrne. Pokud se vám podoba ze skici bude líbit, technologií ztraceného vosku vznikne model. Ten se nakonec po vašem schválení odlije z kovu a ještě opracuje.

Originální náramek s otisky prstů
Originální náramek s otisky prstů (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Vložte do šperku kus sebe

Chcete něco opravu jedinečného, unikátního? Vtiskněte do šperku svou vlastní identitu, kterou nikdy nezničí zub času. Na šperk můžete nechat odlít své otisky prstů. Na voskovém modelu nejsou až tolik jasné, ale po odlití do kovu a jeho opracování vzniká šperk, na kterém jsou otisky jasně patrné. Takový kousek je ideální například pro maminky, které si nechají na šperk otisknout prsty svých malých dětí. Mají je v jedinečné podobě stále u sebe a vidí, jak rychle rostou a mění se vůči drobným otiskům na šperku.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů

Publikováno: 15. 12. 2022, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová