reklama

Brudra – prima nápad pro pracovní oblečení

Jaro sice ještě neklepe na dveře, ale i tak je potřeba se na něj připravit. Ti, kdo mají zahrádky, chalupy nebo zkrátka rádi něco kutí, by si kromě nářadí a nástrojů měli prověřit i to, zda mají dobré a pohodlné pracovní oblečení. Protože ani sebelepší vrtačka vás neochrání před odletující omítkou a prachem a kvalitní rýč a lopata sice zpříjemní práci, ale pokud vám bude foukat na záda nebo vám poteče do bot, dlouho vás to bavit nebude. Právě pro vás je zde Brudra s pracovním oblečením.

Při práci záleží i na oblečení

Stejně tak, jako na sport si vybíráte pohodlné a funkční oblečení a většinou začínáte funkčním prádlem, měli byste to udělat i u pracovního oblečení.

Brudra pracovní oblečení

Kalhoty pro kutily

Při práci záleží i na oblečení: kalhoty pro kutily
Při práci záleží i na oblečení: kalhoty pro kutily (Zdroj: Pavel Zeman)

Funkční trika i spodky vedou pot dál od těla, mikina k vám nepustí chlad. Pokud se chcete pustit do nějakých oprav, ať už doma nebo na chalupě, chce to mít „kalhoty s kapsami“, i když nejste zrovna hrdina oblíbené dětské pohádky. Do kapes a šikovných poutek se vejde nejen kapesník, ale i skládací metr, zásoba šroubků či bitů na vrtačku, kladívko a samozřejmě také pracovní rukavice. 

Vybere si každý

Při práci záleží i na oblečení: každý si vybere
Při práci záleží i na oblečení: každý si vybere (Zdroj: Pavel Zeman)

Zesílené partie na kolenou odolají větší zátěži, odepínací nohavice kalhot či rukávy vest se budou hodit v horku. Ten, kdo se rád „vrtá v autě“, asi ocení kombinézu, zahradničtí nadšenci spíš kalhoty s laclem a bundu nebo vestu.

Kvalita a snadná údržba

Při práci záleží i na oblečení: kvalita a snadná údržba
Při práci záleží i na oblečení: kvalita a snadná údržba (Zdroj: Pavel Zeman)

Na jaře využijeme i teplejší svrchní bundu nebo zateplenou vestu, v létě sáhneme raději po lehkých kalhotách a tričku.  Samozřejmostí je, že tyto materiály jsou stálobarevné, odolné proti otěru, dobře se perou a udržují.

Pro celou rodinu

Při práci záleží i na oblečení: pro celou rodinu
Při práci záleží i na oblečení: pro celou rodinu (Zdroj: Pavel Zeman)

Nejen dospělí na zahradě a kolem domu pracují, rády pomáhají i děti a ty si také zaslouží ty „správné montérky“ uvidíte, že když bude dítko oblečené podobně jako táta nebo máma, bude ho i pomáhání víc bavit.

Pevné a pohodlné boty

Při práci záleží i na oblečení: pevné a pohodlné boty
Při práci záleží i na oblečení: pevné a pohodlné boty (Zdroj: Pavel Zeman)

Kromě oblečení jsou důležité i pevné a pohodlné boty. Na zahradu k sekačce nebo rýči určitě nepatří pantofle nebo sandále, ty si nechte raději na dobu odpočinku nebo na vycházku. Při práci je potřeba odolná, ale pevná obuv, která zabrání uklouznutí nebo poranění nástrojem. Pokud se jdete poprat s rýčem do vlhké půdy, určitě uvítáte pořádné holínky, ať už zateplené, nebo jen lehké, hlavně když bláto a vlhko nepustí k nohám a lze je pak dobře omýt.

Ochrana rukou

Při práci záleží i na oblečení: ochrana rukou
Při práci záleží i na oblečení: ochrana rukou (Zdroj: Pavel Zeman)

Další kapitolou je ochrana rukou. Třísky, špony, trny z keřů nebo skvrny od barev udrží v bezpečné vzdálenosti od rukou rukavice. Jiné si vyberte na práci s rýčem či lopatou, jiné na natírání plotu nebo čištění bazénu, sortiment na trhu je dostatečně široky.

Ochranné brýle

Při práci záleží i na oblečení: ochranné brýle
Při práci záleží i na oblečení: ochranné brýle (Zdroj: Pavel Zeman)

Pokud pracujete s kovem, se dřevem či dalšími materiály a řežete, brousíte, pilujete, sváříte, určitě nezapomeňte ani na ochranné brýle. S bolavým anebo poraněným okem byste toho totiž moc neudělali. Při práci s křovinořezem nebo vrtacím kladivem si zase vezměte ochranu sluchu.

Reflexní prvky

Při práci záleží i na oblečení: reflexní prvky (ve dne a v noci)
Při práci záleží i na oblečení: reflexní prvky (ve dne a v noci) (Zdroj: Pavel Zeman)

Máte zahrádku na okraji obce, upravujete příjezdovou cestu nebo zeď u silnice, Vybavte se i reflexní vestou nebo montérkami s reflexními pásky. Někdy se do práce zaberete tak, že si skoro nevšimnete přicházejícího večer a smrákání. Špatné by bylo, kdyby si okolojedoucí auta nevšimla vás, to by pak taková práce mohla skončit velmi zle. Reflexní prvky na oděvu nejsou zbytečností.

Oblečení pro volný čas

Oblečení pro volný čas
Oblečení pro volný čas (Zdroj: Pavel Zeman)

A že už máte po práci a chcete si vyjít jen tak na procházku nebo vyjet na kole? U Brudry si kromě pracovního oblečení vyberete i to pro sportovní aktivitu- fleecové a softsheelové mikiny, outdoorové kalhoty, funkční trika či lehké a příjemné vesty. Stejně tak boty na výšlap do lesa nebo do hor.

Obuv pro volný čas
Obuv pro volný čas (Zdroj: Pavel Zeman)

Komerční článek

Publikováno: 19. 2. 2018, Autor: Pavel "Kutil" Zeman, Profil autora: Pavel "Kutil" Zeman