reklama

Kam na výlet: Výstavy exotických květin

Výstavy exotických květin lákají návštěvníky, kterým už se zdá zima zbytečně dlouhá a nemohou se dočkat voňavých květů. Vydejte se s námi na výlet!

Otevření zámeckých skleníků státního zámku Rájec nad Svitavou

Do 31. března 2018 

Všem milovníkům květin se na zámku v Rájci nad Svitavou otevírají zámecké skleníky. Otevřeno je denně mimo pondělí od 9.00 do 15.00 hodin.

Ve sklenících si bude možné také prohlédnout sbírku čtyř set odrůd kamélií v jejich přirozeném prostředí. K zakoupení pro vás budou připraveny nejen rostliny kamélií, ale i další jarní květiny. V zahradnictví vám také rádi poradí s pěstováním kamélií. Otevírací doba v období výstavy kamélií bude úterý až pátek od 9.00 do 16.30 hodin a sobota a neděle od 9.00 do 17.00 hodin.

Otevření zámeckých skleníků
i (Zdroj: Rájec nad Svitavou)
Otevření zámeckých skleníků

Květy krátkých dnů v Botanické zahradě Liberec

Do 31. března 2018 

Botanická zahrada Liberec, vědoma si vzácnosti zeleně a květů v zimním období, předvádí nejvzácnější tropické rostliny, zejména orchideje. Jejich sbírka je nejrozsáhlejší v České republice. Od prosince do března jsou tyto ukázky denně nově aranžovány a obměňovány tak, aby vynikly nevídané a úchvatně krásné druhy. Jsou k vidění rostliny, které se zpravidla nevystavují.

Za exkluzivní podívanou lze označit soubor kvetoucích archaických i moderních odrůd kamélií, umístěných v pavilonu I. Nedostižnými exponáty jsou unikátní nejstarší kamélie v České republice, jež pocházejí z dob, kdy angličtí kapitáni dovezli do Evropy jako úplnou novinku kamélie z Orientu. Kromě šlechtěných odrůd pokvetou i druhy přírodní, nijak nešlechtěné. 

Třetím lákadlem je expozice bonsají pro interiéry, což je specialita botanické zahrady. Počítá se i s vystavením nejkrásněji tvarované bonsaje ve sbírce, již 98 let staré olivy evropské. Bonsaje v horní etáži skleníků jsou obměňovány a každý týden nově aranžovány.

Květy krátkých dnů v Botanické zahradě
i (Zdroj: Liberec)
Květy krátkých dnů v Botanické zahradě

Výstava orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin v Českých Budějovicích 2018

16.–25. února 2018 

Jihočeské muzeum vás zve na již tradiční a oblíbenou výstavu orchidejí, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu.

Rostliny, jimž dominují kvetoucí orchideje, jsou aranžovány jednak volně ve velkých skupinách, jednak v decentně nasvícených celoskleněných vitrínách. Výstava je umístěna v hlavních výstavních sálech v přízemí muzea. V první místnosti je ukázka sušších biotopů, najdete zde kaktusy a další sukulenty. Kromě toho zde uvidíte i strom s tillandsiemi. Rostliny doplní ukázky drobných obratlovců. Ve druhém sále jsou vystaveny orchideje, masožravé rostliny a nacházejí se zde terária s hmyzem a voliéra s drobným ptactvem. Ve třetí místnosti se nachází poradna pro pěstitele orchidejí a kaktusů a rovněž si zde můžete rostliny zakoupit. Expozici dále doplňují informační panely, kde se dozvíte i o orchidejích vstavačích, které jsou sice méně pompézní, ale neméně krásné. Bohužel většina z nich patří mezi nejohroženější rostlinné druhy u nás.

Výstava orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin
i (Zdroj: České Budějovice)
Výstava orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin

Otevírací doba je od pondělí do neděle 9.00 až 17.30 hodin.

Publikováno: 26. 4. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.