reklama

Při vánočním úklidu na to jděte od podlahy

Pokud patříte mezi ty, kteří se v uklízení příliš nevyžívají, ale během vánočních svátků máte rádi, když je uklizeno co nejrychleji a s co nejmenší námahou, máme pro vás dobrou zprávu! Prožijte klidné Vánoce, protože úklidoví pomocníci si poradí i s tím největším nepořádkem a vás tak nezaskočí nepořádek zbylý po návštěvách, nečistoty od domácích mazlíčků ani odolné skvrny.

Vyzrajte na předvánoční úklid díky tyčovým vysavačům (Zdroj: Bissell)

Předvánoční úklid bez námahy a stresu

Kdo by neměl rád krásně čistou podlahu, na které se neválí žádný drobek nebo zvířecí chlup. S úklidovými pomocníky dosáhnete dokonalé čistoty během několika málo minut a vy tak místo neustálého uklízení můžete svůj čas věnovat předvánočnímu setkávání se svými blízkými, na které jste se tak dlouho těšili.

Třeba tyčové vysavače si poradí nejen s tvrdými povrchy, ale i různými koberci. Nejvíce je ocení majitelé domácích mazlíčků nebo rodiny s menšími dětmi, kde je častější potřeba vytírání. Pomocníci totiž vaši podlahu v pár krocích vysají, vytřou a vysuší – stačí k tomu pár zmáčknutí tlačítek.

Tyčový multifunkční vysavač Bissell CrossWave C6 Cordless Pro Wet & Dry je pomocník, který se v žádné domácnosti neztratí
Tyčový multifunkční vysavač Bissell CrossWave C6 Cordless Pro Wet & Dry je pomocník, který se v žádné domácnosti neztratí (Zdroj: Bissell)

Tyčový multifunkční vysavač Bissell CrossWave C6 Cordless Pro Wet & Dry je pomocník, který se v žádné domácnosti neztratí. Poradí si totiž nejen s tvrdými povrchy, ale i koberci a rohožemi. Po úplném nabití vás čeká 25 minut pohodlného bezdrátového vysávání, takže se již nebudete muset trápit přepojováním vysavače při změně místnosti nebo přehazováním kabelu sem a tam.

Skvělou vychytávkou jsou také XXL oddělené nádržky na čistou a špinavou vodu, díky kterým budete vytírat vždy tou čerstvou. A ve chvíli, kdy je váš domov znovu krásně čistý, stačí vysavač postavit do nabíjecí a samočisticí stanice a zapnout samočisticí program, který všechny díly vašeho vysavače připraví na další úklid. Poté stačí vysavač jen snadno rozebrat a nechat součásti pořádně proschnout.

Pokud ale bydlíte ve velkém domě, jehož úklid zabere delší dobu, oceníte spíše šikovného drátového pomocníka Bissell CrossWave C3. I on si poradí s tvrdými povrchy, koberci a rohožemi. Díky klasickému zapojení do sítě vás nelimituje 25minutová výdrž, a navíc u větších prostor nehrozí, že by se vám během uklízení motal kabel pod nohy. Stejně jako výše zmíněný model, i tento vysavač disponuje chytrými oddělenými nádržkami na čistou a špinavou vodu, a i on se snadno čistí pomocí samočisticího programu.

A nemusíte se obávat ani toho, že by vysavače nepříjemně zapáchaly – od toho je tu systém prevence zápachu. V rotačním kartáči, filtru i roztoku pro samočištění vysavače je totiž obsažena antimikrobiální složka, která působí preventivně proti množení bakterií a vzniku zápachu. Díky roztoku na úklid podlah bude váš domov nejen krásně čistý, ale i provoněný svěžestí.

Pokud ale bydlíte ve velkém domě, jehož úklid zabere delší dobu, oceníte spíše šikovného drátového pomocníka Bissell CrossWave C3
Pokud ale bydlíte ve velkém domě, jehož úklid zabere delší dobu, oceníte spíše šikovného drátového pomocníka Bissell CrossWave C3 (Zdroj: Bissell)

Babské rady

Na důkladné gruntování babičky a prababičky nepoužívaly žádné drahé a zdraví nebezpečné čisticí přípravky, robotické vysavače, ani mopy. Vystačily si s tím, co v domácnosti našly. Vyzkoušejte tento jednoduchý doma vyrobený čistič. 

Čisticí prostředek na dřevěné podlahy

 • 1 l vody
 • 1 l octa
 • 6 sáčků mátového čaje
 • 2 lžíce dětského olejíčku
 • 1 lžičku jaru

Vodu přiveďte k bodu varu, vložte do ní sáčky s čajem a nechte pár hodin louhovat. Poté přidejte ostatní ingredience a čisticí prostředek je hotový.

Dřevěné podlahy vyžadují jemné saponáty a vlažnou vodu
Dřevěné podlahy vyžadují jemné saponáty a vlažnou vodu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Naše tipy

 • Na vodní kámen na dlaždičkách použijte ocet. 
 • Na vinylovou podlahu, linoleum a PVC s jemným saponátem.
 • Po koberci rozsypte prášek do pečiva, nechte působit nejlépe přes noc a pak vše důkladně vyluxujte.
 • Z kysaného zelí slijte vodu, rovnoměrně poházejte po koberci, pak zelí zameťte a koberec vyluxujte.
 • Na mastné skvrny použijte jedlou sodu, na čmárance od fixů citronovou šťávu.
 • Kuchyňská utěrka a žehlička představují způsob jak vyčistit vosk z koberce.
 • Pamatujte si, že krev odkudkoliv nesmíte odstraňovat teplou vodou, ale studenou. Skvrnu na koberci si tedy navlhčete a následně otírejte roztokem čpavku.
 • Na mastnou skvrnu na koberci pomůže hladká mouka, která do sebe vsaje veškerou mastnotu. Koberec se pak vyčistí pouze vodou a mýdlem.
Skvrny z koberce odstraňte co nejdříve
Skvrny z koberce odstraňte co nejdříve (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Perský koberec nikdy nečistěte chemickými přípravky. K odstranění tekutých i pevných nečistot si vystačíte s jádrovým mýdlem a vlažnou vodou. Čistit můžete koberec pomocí houbičky. Vytvořte pěnu a koberec čistěte hlazením ve směru vláken. Poté koberec vyčešte a vysajte vzduchem.

A když nic nepomůže, kupte koberec nový.

Zdroj informací: Bissell, eamadeo.cz

Publikováno: 1. 12. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce