reklama

Slaďte nové bezpečnostní dveře s interiérem

Bezpečnostní dveře jsou v dnešní době něco víc než jen ochrana před nebezpečnými zloději. Lidé mají větší nároky, a tak se i dodavatelé museli přizpůsobit a vyhovět požadavkům na estetickou podobu tohoto bytového doplňku. Podle čeho se při výběru rozhodovat a jak nechat bezpečnostní dveře opravdu vyniknout? Prozradíme v článku.

i (Zdroj: HT dveře)
Bezpečnostní dveře nemusejí být jen funkční, mohou být i krásné (Zdroj: HT dveře)

Dekor musí ladit s podlahou

Při výběru bytových bezpečnostních dveří je důležité zaměřit se na barvu/dekor a povrchovou úpravu. Nemusíte se přitom nutně snažit vše sladit dohromady. Je fajn, když do sebe všechno zapadá, ale ne každý prvek vaší domácnosti takové sladění snese. Ideálně věnujte pozornost zejména podlaze, případně barvě stěn a nábytku, který máte na chodbě.

Pokud máte třeba oblíbený bílý nábytek, klidně ho zkombinujte s odstíny šedé nebo antracitové. Preferujete spíše přírodní barvy? K podlaze v dekoru dřeva se bude hodit stejný dekor dveří bezpečnostních, nebo podobný odstín.

Nezapomeňte na celek

Určitě se doma chcete cítit co nejlépe. Aby to tak bylo, musíte si dát pozor na světlo, optickou velikosti i rozmístění jednotlivých prvků v interiéru. Jelikož bezpečnostní dveře do bytu zabírají poměrně dost místa, je potřeba počítat s tím, že výrazně ovlivní světlo i tónování v místnosti.

Vchodové dveře by měly mít funkční bezpečnostní prvky
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Vchodové dveře by měly mít funkční bezpečnostní prvky

Pro milovníky větších prostor se tak hodí světlejší odstíny, které místnost opticky zvětší a projasní. To znamená, že pokud máte opravdu menší byt, nebo třeba jen malou chodbu, v ideálním případě byste měli vybrat bílý nebo světlý dekor.

Pokud máte opačný problém, tedy spoustu prostoru, který ale nepůsobí příjemným a útulným dojmem, sáhněte po tmavších bezpečnostních dveřích. Ty místnost opticky zmenší a budete v ní mít příjemnější pocit.

O elegantní a udržitelný vzhled se postará PVC fólie

Spousta lidí si ve snaze ušetřit koupila nekvalitní dveře, které krásně sladili s nábytkem i zbytkem interiéru, ale po pár letech začal povrch bytových bezpečnostních dveří měnit barvu a pomalu se loupal. Bohužel, tady se vyplatí připlatit za opravdu kvalitní dveře, které vám vydrží. A to, i když se ty levné tváří elegantně.

Jistotu stálé barvy a dlouhověkosti dekoru budete mít pouze v případě, že je dveřní křídlo potaženou kvalitní PVC fólií. Ta si hravě poradí jak s následky světelných podmínek, tak se zubem času. Navíc se díky ní budou dveře snadno čistit, a to i pomocí běžných čisticích prostředků. I za pár let tak budou vypadat stále stejně.

Na výběr máte spoustu dekorů, například tmavý antracit, který se hodí do moderních bytů, nebo klasickou bílou barvu a oblíbené odstíny dřeva.

Světlá uklidňuje, tmavá působí elegantně

Fandíte dřevu, a tak máte jasno, že do barvy nepůjdete, ale nevíte, který konkrétní dekor zvolit? Při rozhodování mezi tmavým a světlým dřevěným dekorem vám můžou pomoct třeba průzkumy. Výhodou světlého dřeva je totiž především jeho schopnost působit uklidňujícím dojmem. Pokud tedy chcete doma co nejvíce klidu a pohody, doporučujeme zvolit buk nebo třeba světlý ořech.

Naopak, pokud si potrpíte na eleganci a styl, který na vás působí dražším dojmem, pak sáhněte po tmavém ořechu nebo mahagonu. S tmavšími odstíny se také můžete setkat v čistě pánských bytech a místnostech, které mají dostatek světla.

Preferujete elegantní tmavé dveře?
Preferujete elegantní tmavé dveře? (Zdroj: HT dveře)
Či dáte přednost severskému designu?
Či dáte přednost severskému designu? (Zdroj: HT dveře)

Nechte si poradit od odborníků

Tápete, jestli jste si vybrali správný odstín bezpečnostních dveří? Nebojte se obrátit na odborníky. Třeba v showroomu českého dodavatele HT dveře si můžete všechny dekory prohlédnout na vlastní oči.

Není tak problém si vzhled vašich nových dveří porovnat s dekorem vaší podlahy nebo nábytku. Při montáži vám navíc nevsadí nové bezpečnostní dveře do stávající zárubně, ale pro jejich 100% funkčnost vám spolu se dveřmi vymění i zmíněnou zárubeň.

Nezapomínejte, že design je u dveří vždy na prvním místě. A to se týká jak vzhledu, tak funkčností. Proto výběru bezpečnostních dveří do bytu věnujte dostatek času.

Zdroj informací: HT dveře

Publikováno: 13. 12. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce