reklama

Jak šetřit vodou v koupelně?

Nižší spotřeba vody i úspora energií v domácnosti je horké téma, s řadou otázek typu „jak na to“. Pro někoho jasná věc, pro jiného s otazníkem, jak se s tím co nejlépe vypořádat. Máme pro vás 3 užitečné tipy, jak můžete rychle a účinně přispět nejen k vyvážení vašeho rodinného rozpočtu, ale také nastartovat cestu k udržitelné domácnosti. Začít můžete hned u vodovodních baterií ve vaší koupelně i kuchyni. Po kterých bateriích tedy sáhnout, abyste snížili spotřebu vody i energie?

Šetřete peníze elegantně, pořiďte si úsporné baterie (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)

Úsporné baterie ušetří až 50 % spotřeby vody   

Začít šetřit vodou v naší domácnosti můžeme jednoduše hned, výměnou obyčejných vodovodních baterií za ty úsporné. Úsporné baterie mají uvnitř úspornou kartuši nebo perlátor, které snižují průtok vody na pouhých 5-6 l za minutu a vodu navíc provzdušní. Oproti tomu obyčejné koupelnové baterie mají průtok vody až 14 l za minutu. To je už znatelný rozdíl, co myslíte?

Vybírejte ze široké nabídky
Vybírejte ze široké nabídky (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)

úspornými bateriemi můžete ušetřit až 50 % spotřeby vody v domácnosti. Mezi oblíbené úsporné baterie nejen do koupelny patří např. baterie ze série SAT FusionJsou kvalitní, stylové a splňují i požadavky z pohledu nejlepšího poměru cena/výkon. Při hledání chytrého řešení pro vaši koupelnu jsou skvělou volbou i termostatické baterie. Ty mísí vodu na požadovanou teplotu velmi rychle a tím zabraňují zbytečnému odtékání vody naprázdno.

Výměna vodovodních baterií je rychlá a snadná
Výměna vodovodních baterií je rychlá a snadná (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)

Studený start pomůže k úspoře vody i energie

Vodu i energii ušetříte také díky úsporným bateriím se  studeným startem. Funkce „studený start“ totiž zajistíže při střední poloze páky teče z kohoutku výhradně studená voda. Zatím co u běžných baterií se zapíná ohřev vody okamžitě po otevření kohoutku. Ne vždy a na všechno ale potřebujeme teplou vodu hned, že?  Díky úsporné baterii se studeným startem může čtyřčlenná rodina ušetřit až 500 kWh ročně.

Chytré technologie dokáží ušetřit vodu i vaši peněženku

Sprchování patří k oblíbeným rutinám, ráno, večer, a pokud i sportujete, vlastně kdykoliv. Čas strávený ve sprše si ale pořádně neužijete, pokud budete mít výčitky svědomí kvůli plýtvání teplé vody. Díky technologii EcoSmart od Hansgrohe můžete takové výčitky hodit za hlavu. 

Vodovodní baterie vyladí vaši koupelnu k dokonalosti
Vodovodní baterie vyladí vaši koupelnu k dokonalosti (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)

Technologie EcoSmart  omezuje průtok vody baterií, protékající vodu obohacuje o vzduch, vy máte nadále pocitově plný komfort při sprchování, i když protéká méně vody. A s nižší spotřebou teplé vody zároveň snižujete i spotřebu energie potřebnou na ohřev vody, což se pozitivně projeví i na ročním vyúčtování. Podívejte se na naši nabídku úsporných hlavových sprch s technologií EcoSmart.

Zdroj informací: SIKO KOUPELNY a.s.

Publikováno: 5. 12. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce