reklama

Poskládejte si z papíru něžný symbol Vánoc

Vánoce za dveřmi, a proto se chtě nechtě pusťme do příprav, které nás čekají ostatně jako každý rok. Hospodyňky se předhánějí, kolik druhů pečiva podle střežených rodinných receptů dokáží napéct a i výzdoba domova se ladí do vánočního hávu. Vánoční dekorace můžete obohatit originální vánoční hvězdou, která je netradičně vyrobena z obyčejných papírových sáčků.

i (Zdroj: papelote)
Výroba vánoční papírové hvězdy je snadná (Zdroj: papelote)

Vyrobte si elegantní vánoční hvězdu, která ozdobí vaše okna, stěny i poličky. Věřili byste, že tato krásná hvězda je z obyčejných papírových sáčků? Její výroba je navíc opravdu jednoduchá. Sedm snadných kroků zvládnou pod vaším dohledem i mladší děti a užijete si hezký večer plný tvoření. Nechte svou tvořivost vzlétnout i na Vánoce!

Postup:

Na výrobu nebudete potřebovat mnoho
i (Zdroj: papelote)
Na výrobu nebudete potřebovat mnoho

Připravte si 10–15 papírových sáčků ve stejné velikosti, lepidlo, nůžky, tužku a pravítko. Pomocí tužky a pravítka vyznačte na sáčcích linie, kde budete stříhat. Otvor sáčku bude sestřižený do špičky, po obou stranách vyznačte souměrně proti sobě menší trojúhelníky.

Sáčky slepte k sobě
i (Zdroj: papelote)
Sáčky slepte k sobě

Naneste lepidlo na první sáček po celé délce dna a následně kolmo na něj prostředkem sáčku do jeho poloviny. Opatrně přilepte druhý sáček. Sáčky lepte vždy dnem k sobě. Dejte si pozor, aby se vám lepidlo nedostalo dovnitř sáčků, aby šla hvězda snadno roztáhnout.

Do slepených sáčku vystříhejte vzor
i (Zdroj: papelote)
Do slepených sáčku vystříhejte vzor

Přilepte další sáček a postup opakujte. Hvězdu čas od času roztáhněte, abyste viděli, který sáček je ten poslední a zkontrolovali, že se lepidlo nepropíjí. Sáčky nastříhejte do požadovaného tvaru.

Až bude hvězda dost velká, slepte krajní sáčky k sobě. Na naši vánoční hvězdu jich vyšlo 13.

Slepené nastříhané sáčky opatrně rozevřete
Slepené nastříhané sáčky opatrně rozevřete (Zdroj: papelote)
Rozevřenou hvězdu slepte či jinak zajistěte
Rozevřenou hvězdu slepte či jinak zajistěte (Zdroj: papelote)

Tip:

Vyrobte si více hvězd v různých velikostech a barvách. Naše hvězdy vyrábíme z našich vzorovaných, ručně lepených sáčků, ale krásné jsou i čistě bílé. Průstřihů na bočních stranách může být i víc.

Zastavte se v předvánočním shonu a vyrobte si vlastní dekoraci. Uvidíte, že ozdoba, kterou jste sami vytvořili, vám bude dělat větší radost než ty kupované.

Zdroj informací: papelote

Publikováno: 3. 12. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce