reklama

V hlavní roli vánoční hvězda jako květinová výzdoba stolu

Ne nadarmo se říká, že jíme i očima. V podzimních a zimních měsících jsou vánoční hvězdy dokonalou květinovou výzdobou slavnostního stolu. Jejich probarvené hvězdicovité listy se svou přirozenou krásou vyrovnají jiným ozdobným květinám. Navíc bodují množstvím barev a tvarů a lze je velmi snadno aranžovat.

i (Zdroj: Stars for Europe)
V hlavní roli vánoční hvězda jako květinová výzdoba stolu (Zdroj: Stars for Europe)

Ať už ji využijeme jako dekoraci ve váze, v květináči, jako rostlinu samostatně, nebo v kombinaci s jinými zimními květinami, kreativní možnosti jsou u vánoční hvězdy prakticky nevyčerpatelné. Odborníci představují květinové dekorace na stůl s vánoční hvězdou (poinsettií) v různých barvách a stylech.

Pohádkový slavnostní stůl v růžových tónech

Hlavní roli v pohádkovém stolním aranžmá v jemných růžových tónech hrají řezané poinsettie. Baňky, nádobí, svíčky, vintage křišťálové sklenice a vázy vytvářejí příjemný kontrast k modernímu vánočnímu stromku v pozadí. Každého hosta u stolu uvítá řezaná vánoční hvězda v korálové barvě s větvičkou eukalyptu. Nádobí ve vintage stylu a jmenovka z hnědé plsti či kartonového papíru vytvářejí příjemnou retro atmosféru.

Abyste talíře ochránili před ušpiněním, omotejte stonek vánoční hvězdy zelenou páskou
Abyste talíře ochránili před ušpiněním, omotejte stonek vánoční hvězdy zelenou páskou (Zdroj: Stars for Europe)
Každého hosta u stolu uvítá řezaná vánoční hvězda v korálové barvě s větvičkou eukalyptu
Každého hosta u stolu uvítá řezaná vánoční hvězda v korálové barvě s větvičkou eukalyptu (Zdroj: Stars for Europe)

Tip:

Abyste talíře ochránili před ušpiněním, omotejte stonek vánoční hvězdy zelenou páskou, anebo ho zanořte do ampule na květiny naplněné vodou.

Fantazie v korálové a karmínové barvě: uvedené aranžmá z řezaných vánočních hvězd, svíček a dekorativní trávy panicum (fontána) vytváří jen těžko překonatelnou slavnostní krásu.

Aranžmá z řezaných vánočních hvězd, svíček a dekorativní trávy vytváří slavnostní krásu
i (Zdroj: Stars for Europe)
Aranžmá z řezaných vánočních hvězd, svíček a dekorativní trávy vytváří slavnostní krásu

Romantický vintage stůl v jemně růžových tónech

Růžová, světle zelená a bílá dodávají této slavnostní tabuli romantický nádech. Uprostřed stolu upoutá pozornost tác pokrytý miniaturními vánočními hvězdami v podomácku vyrobených papírových sáčcích, ozdobený hyacinty a voskovanými šiškami.

Kroucené svíčky ve zlatých stojanech, bujně kvetoucí poinsettie ve sladěných květináčích a ležérně roztroušené matné plody rambutanu s křehkými květy bavlny představují dokonale prostřený stůl. Miniaturní poinsettie v papírovém květináči na místě každého hosta, která dotváří romantické aranžmá tabule ve stylu vintage, je pozorností na uvítanou a dárkem v jednom.

Růžová, světle zelená a bílá dodávají této slavnostní tabuli romantický nádech
Růžová, světle zelená a bílá dodávají této slavnostní tabuli romantický nádech (Zdroj: Stars for Europe)
Romantické aranžmá tabule ve stylu vintage je pozorností na uvítanou
Romantické aranžmá tabule ve stylu vintage je pozorností na uvítanou (Zdroj: Stars for Europe)

Přírodní elegance s krémově zbarvenými vánočními hvězdami

Eleganci ve spojení s přírodou představuje svátečně prostřený stůl s krémovými poinsettiemi, neposedně pokroucenými keříky (muehlenbeckia astonii) a čemeřicemi různých velikostí. Přidejte mech, šišky, smrkové větvičky a pupovice (echevérie) a dozdobte vánočním sněhem ve spreji a ozdobami ve sladěných barvách. Dvoubarevné bílé a zelené konické svíčky dodají prostřenému stolu slavnostní atmosféru.

Dvoubarevné bílé a zelené konické svíčky dodají prostřenému stolu slavnostní atmosféru
Dvoubarevné bílé a zelené konické svíčky dodají prostřenému stolu slavnostní atmosféru (Zdroj: Stars for Europe)
Eleganci ve spojení s přírodou představuje svátečně prostřený stůl s krémovými poinsettiemi
Eleganci ve spojení s přírodou představuje svátečně prostřený stůl s krémovými poinsettiemi (Zdroj: Stars for Europe)

Zářící dominanta dekorovaná vánočními hvězdami v tónech purpury

Ozdobná mísa hustě osázená tradičními červenými poinsettiemi vytváří třpytivou dominantu slavnostního vánočního stolu. Smrkové větvičky, ořechy a jablka naaranžované v míse, či vedle ní, představují dokonale prostřený stůl v přírodním stylu.

Tip:

Rozmanité odstíny karmínové a různé tvary listů vánočních hvězd protkané borovicovými větvemi vytvářejí dynamičtější aranžmá.

Vánoční stromek ozdobený miniaturními vánočními hvězdami a světelným řetězem zavěšeným vodorovně nad stolem je vynikajícím dekoračním prvkem v místnostech s vysokými stropy. Šípkové větvičky přichycené ke stromku, které se naklánějí nad mísou osázenou vánočními hvězdami, opticky sjednocují stolní výzdobu.

Vánoční stromek ozdobený miniaturními vánočními hvězdami a světelným řetězem
Vánoční stromek ozdobený miniaturními vánočními hvězdami a světelným řetězem (Zdroj: Stars for Europe)
Rozmanité odstíny karmínové a různé tvary listů vánočních hvězd protkané borovicovými větvemi vytvářejí dynamičtější aranžmá
Rozmanité odstíny karmínové a různé tvary listů vánočních hvězd protkané borovicovými větvemi vytvářejí dynamičtější aranžmá (Zdroj: Stars for Europe)

Vánoční hvězdy jako řezané květiny

Řezané vánoční hvězdy, ať už naaranžované ve váze, v dekoraci či v kytici, mají velmi dlouhou životnost. Jejich úchvatné barevné listeny s květními pupeny uprostřed vydrží čerstvé přibližně dva týdny, pokud ihned po řezu poinsettie zastavíte vytékání mléčné šťávy ze stonků. Toho docílíte tak, že čerstvě seříznuté stonky ponoříte asi na pět sekund do horké vody (kolem 60 °C), a poté je ihned zchladíte ve studené.

Zdroj informací: Stars for Europe

Publikováno: 16. 11. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.