reklama

Vánoce se kvapem blíží. Víte, co letos pofrčí?

Rok utekl jako voda a my tu máme opět období, kdy už pomalu začínáme plánovat. Nač? No přece na Vánoce. Abyste byli připraveni a nic vás nepřekvapilo, přispěchali jsme s malým návodem, kterým se můžete inspirovat. Máme pro vás tipy na Vánoce ve velkém stylu s minimem námahy. Seznamte se s letošními trendy.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Vánoční výzdoba by měla být bohatá (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Čas příprav vánoční výzdoby a nákupů dárků bývá v dnešní uspěchané době pro mnohé poměrně stresující. Abyste si jej nyní mohli užít v pohodě a zároveň si v klidu vychutnávat sváteční atmosféru, přinášíme vám tipy na trendy, jež budou vévodit letošní výzdobě.

V jednoduchosti je krása

Po složitém období volá rok 2022 ve svém závěru po jemnosti, čistotě a hřejivém objetí. Hlavní téma vánočního dekoru je letos oslavou jednoduchosti a přirozené krásy. Vévodí mu dekorace v přírodních tónech – elegantní světlá zlatá, šampaň a béžová v kombinaci s teplou bílou barvou.

Kontrastem se stávají podtóny hnědé jako měděná až rezavá. V této paletě lze sáhnout i po koulích s glitry. Nepřehlédnutelné jsou závěsné porcelánové dekorace v podobě andělů, textilní dekorace – hřejivé hvězdy či stromečky – nebo skleněné doplňky jako svícny a vázy, Tuto decentní výzdobu ocení i ti, jež neholdují ukřičenému designu.

Návrat do dětství

Kdo z nás by si nepamatoval chvíle strávené při pečení cukroví s maminkou nebo babičkou? Klasika, jež se pojí s rodinou, útulnou pohodou a dětskými rozzářenými pohledy plnými očekávání a radosti, sází na tradiční kombinaci červené, bílé, zelené a hnědé. Tématu dominuje hravost v podobě motivů figurek, jakými jsou houpací koníčky, perníčky, elfové, Santové či děti. V dekoru tradičních vánočních barev lze najít i sortiment zútulňující domov – věnce, girlandy nebo keramické svícny.

Vraťte se do bezstarostného dětství
i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Vraťte se do bezstarostného dětství

Mrazivá krása

Pro milovníky zimy, sněhu a mrazu, které k Vánocům nepochybně patří, máme dobrou zprávu. Kouzlo zasněžené krajiny, chladné tóny stříbrné, studené bílé, světle a tmavě modré vás v myšlenkách snadno přenesou na zamrzlý rybník. S tím ladí i dekorace v podobě vloček, sněhuláků, rampouchů ale i bruslí, ptáčků, medvědů či sov nebo svícnů s motivem holých větviček.

Dáváte přednost Vánocům zasněženým?
i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Dáváte přednost Vánocům zasněženým?

Příroda a les

Podmanivá kombinace zelené a hnědé, lesní motivy společně s jemně malovanými koulemi či elegantními závěsnými dekoracemi v přírodních barvách vnesou do vašich příbytků atmosféru přírody a zimního lesa. Mezi ozdobami najdete jak skleněné šišky, žaludy, zvířátka i figurky, tak dřevěné svícny i lucerny. Sortiment doplňují umělohmotné stromečky, věnce nebo girlandy.

Křehká romantika

Jemná růžová doplněná o tajemnou zlatou přenese letošní Vánoce na zámek. Jde o splněný sen každé romantické duše. Koncept vás bude rozmazlovat krajkou, květinami, peříčky, které lehce opepří extravagantní dekorace jako závěsné boty na podpatku. Kralují zde kudrlinky v dekoru, textilní střapce, motivy andělů, víl a baletek a slibují Vánoce lehounké jako pírko.

Vánoce mohou být i romantické, něžné
i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Vánoce mohou být i romantické, něžné

Kouzelné vesničky a betlémy

I tento rok budou nostalgické betlémy s jesličkami středobodem zájmu. Tradice jesliček s malým Ježíškem a příchod tří mudrců přetrvává u nás po desetiletí. Obvykle se s těmito scenériemi setkáváme na náměstích a v kostelech, ale své pevné místo mají i v mnoha domácnostech. Pravý betlém si lze vytvořit i vlastnoručně.

Můžete si pořídit hotové betlémy, ale také samostatné jesličky, které si můžete sami naaranžovat. Najdete u nás také větší sochy andělů, zvířat, pastýřů či Marie a Josefa, které se perfektně hodí na zahradu

Betlém k Vánocům neodmyslitelně patří
i (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Betlém k Vánocům neodmyslitelně patří

Vánoční vesničky se v našich končinách těší stále větší popularitě. Dominuje zde venkovní zimní krajina obklopující vesničku. Vánoční vesničky jsou realisticky zpracovány, ručně malované s pohyblivými bruslaři, vláčky, dětmi stavějícími sněhuláky, blikajícími stromky a vánočními melodiemi.

Světlo Vánoc

Světelné řetězy, svícny, svíčky nebo LED pásky – všechny formy osvětlení vytvoří jedinečnou atmosféru. Ozdobte okna, krby, schodiště, a balkon bez obav z vysokých účtů za elektriku. LED osvětlení je velmi úsporné a ve srovnání s klasickým osvětlením spotřebovává až o 85 % méně elektrické energie. Trendem v osvětlení jsou letos dlouhé řetězy (až 30 m). V interiéru zůstávají i nadále populární svítící vesničky – tedy většinou polyresinové dekorace na motivy sjezdovky, města s kluzištěm, města s nádražím s hudbou a pohybovými efekty.

Sváteční vůně

Dopřejte si o svátcích potěšení i z vůní a jemného hřejivého světla svíček. Skořice, hřebíček, pomeranč, vanilka, cedrové dřevo – to jsou jen některé z vůní, které dokážou vykouzlit povznášející a příjemnou atmosféru. Útulnou pohodu vykouzlíte pomocí svícnů i lucerniček, a když světlem svíček na adventním věnci nahradíte ostré světlo kuchyňského lustru, za oknem už může tiše začít sněžit.

Tip:

Advent je čas naděje, příprav a mnoha tradic. Neodmyslitelnou součástí je adventní věnec. Adventní věnec si můžete koupit již kompletní. Pokud ale máte šikovné ruce, můžete si vytvořit originální kousek od základů sami.

Bude vám na to stačit korpus, lepící tavná pistole, svíčky, skleněné koule, šišky, kůra či větvičky ze stromů, nebo jakýkoli dekorační materiál. Vytvoření vlastního věnce je zábava, kterou si můžete užít i se svými ratolestmi.

Zdroj informací: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.

Publikováno: 17. 11. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce