reklama

Naplánujte si dokonalý piknik, máme pro vás pár tipů

Chystáte oslavu narozenin, rozlučku se svobodou nebo třeba oslavu výročí vztahu? Přípravy pojměte tentokrát neotřele, a pokud vám přeje počasí, nachystejte dokonale aranžovaný piknik pod širým nebem. Stačí se na něj dobře připravit a bude pro všechny dokonalým zážitkem. Poradíme vám, jak na to.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Nachystejte dokonalý aranžovaný piknik (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Kde aranžovaný piknik uspořádat?

Ideální místo pro aranžovaný piknik je venku kdekoliv, kde najdete rozumné, čisté místo. Vhodné je také, aby v dosahu byly stromy, které vám s výzdobou pomůžou a také vám v případě slunce poskytnou stín. Máte-li vlastní zahradu, máte vyhráno. Aranžovaný piknik můžete ale uspořádat i v parku, lese nebo klidně na balkoně či terase.

Na čem budete hodovat?

Dostatečné pohodlí při aranžovaném pikniku vám zajistí piknikové nebo i obyčejné deky, které rozložíte na zemi. Ty piknikové mívají vespod fólii, která nepropustí vlhko a chrání i před chladem od země. Jako podklad, na který budete odkládat talířky a hrnečky, můžete použít nízké dřevěné stolečky nebo třeba palety. Na soukromý piknik pro dva na balkoně si vystačíte i s vypodloženým větším prknem. 

Na stůl naaranžujte textilie
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Na stůl naaranžujte textilie

Pusťte se do prostírání

Dalším důležitým bodem, který dá aranžovanému pikniku jeho tvář, je prostírání. Na stolky naaranžujte prostírky, ubrusy, ubrousky nebo další tkaniny. Vše tak bude působit měkce a pohodlně. Slaďte je barevně s ostatními dekoracemi, jako jsou piknikové deky, polštářky a další, aby vše vypadalo jednotně. Polštářky pro pohodlnější sezení rozmístěte kolem stolu.

Stůl ozdobte svícny a vázami s rostlinami
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Stůl ozdobte svícny a vázami s rostlinami

Nezapomeňte ani na další dekorace

Díky dalším dekoracím bude místo pikniku ještě útulnější. Některé budou ale i funkční - protože se setkání často protáhnou až do večerních hodin, dejte na stůl svícny se svíčkami, které zajistí příjemné osvětlení. Na stolky nebo do okolí můžete rozmístit také vázy se sušenými nebo čerstvými květy, které můžete natrhat v okolí. Nebudou vás tak nic stát a hosté si je mohou odnést jako příjemný dárek.

Ozdobte i okolí

Strom na místě pikniku je nejen zdroj stínu a částečného soukromí, ale můžete ho i ozdobit. Atmosféru místu dodá záclona zavěšená na větvi nebo na šňůře natažené mezi stromy. K ní se hodí zavěsit také světýlka v různých podobách, která jsou na baterie, a vystačí si tak bez elektrické zásuvky. V neposlední řadě nesmí na žádné oslavě chybět nafukovací balonky, které různě rozvěsíte.

Rámečky s texty ukážou, kdo je oslavenec
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Rámečky s texty ukážou, kdo je oslavenec

Kdo je oslavenec? 

Aby bylo na první pohled jasné, kdo že je tím oslavencem (a ten věděl, že je oslava pro něj), vyrobte cedulky. Jednoduše vytiskněte obrázky s číslem a jménem nebo jiným vhodným nápisem a vložte je do rámečků na fotografie. Můžete do nich dát i koupená přáníčka. Další možností je dřevěná deska s gravírovaným nápisem, kterou opřete o kmen stromu.

Jídlo uložte do hezkých krabiček
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Jídlo uložte do hezkých krabiček

Jídlo i pití si nachystejte předem

Základní součástí pikniku je jídlo. To je třeba nachystat si předem. Využijte k jeho uložení a přepravě plastové nebo papírové krabičky. Pro efekt je převažte ještě stužkou. A pokud něco dobrého zbyde, hosté si to mohou v krabičkách odnést s sebou. To samé platí pro kávu. Její teplotu udrží termoska. Vše si pak na místo přineste v piknikových koších nebo v bedýnkách či přepravkách.

Vyberte vhodné nádobí

Může vás napadnout také otázka, jaké nádobí bude na aranžovaný piknik vhodnější. Běžně se používá sklo i porcelán. Pokud ale máte obavy z rozbití, můžete sáhnout po nádobí plastovém. To platí hlavě u dětských oslav.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů

Publikováno: 1. 11. 2022, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.