reklama

Pelíšek pro kočku: Nepotřebuje luxus, miluje krabice

Všechny kočky, ať jsou to krásky s rodokmenem, nebo obyčejné čičiny, milují teplo a pohodlíčko. Útulné pelíšky patří k jejich největším vášním. Nemusí jít o drahé koše nebo speciální postýlky. Svému domácímu mazlíčkovi pořídíte útulný pelíšek i v papírové krabici.

Pelíšek pro kočku: za pár kaček i zadarmo

Mnoha kočkám stačí obyčejná krabice. Postavte na podlahu středně velkou papírovou krabici, vyřízněte do ní vchod a uvidíte, zda se váš čtyřnohý miláček zabydlí. A že se zabydlí, je téměř jisté! Kde se vzala vášeň koček pro papírové krabice je asi jasné, cítí se v nich chráněné a v bezpečí. Pro větší klid kočky můžete přes krabici přetáhnout staré triko a vyrobit tak uzavřený pelíšek.

Pelíšek pro kočku: čím je krabice menší, tím je kočka spokojenější
i (Zdroj: pixabay.com)
Pelíšek pro kočku: čím je krabice menší, tím je kočka spokojenější

Pelíšek pro kočku: kožešinka je fajn

Příjemně měkké jsou pro kočky ovčí kůže, ale i nejrůznější umělé chlupatiny. Kočkám se na nich bude pohodlně ležet.

Hebká kožešinka je fajn
i (Zdroj: pixabay.com)
Hebká kožešinka je fajn

Pelíšek pro kočku: nepohodlí nevadí

V zimě jsou velmi žádaná místečka poblíž topení. Když tam své kočce dáte měkkou vlněnou deku, bude její štěstí dokonalé. Ovšem kočky se dokážou uložit i přímo na tvrdý radiátor. Teplo je láká nejvíce!

Pelíšek pro kočku: nepohodlí nevadí, hlavní je teplo
i (Zdroj: pixabay.com)
Pelíšek pro kočku: nepohodlí nevadí, hlavní je teplo

Pelíšek pro kočku: oblíbená je i pohovka

Polstrované židle a křesla kočky velice lákají, protože jsou měkké, dobře z nich vidí a také proto, že jsou „vyhrazeny jen pro páníčky“. Vypozorujte, které křeslo si vaše kočka nejvíce oblíbí, přes to pak přehoďte deku, na kterou se zachytí všudypřítomné kočičí chlupy, a je to. Kočku z křesla stejně nevypudíte, jen se pohnete z místnosti, bude tam, a pokud se bude blížit návštěva, deku snadno sundáte a křeslo zůstane čisté. Někdy prostě nemá cenu s kočkami bojovat!

Pelíšek pro kočku: do ložnice vstup zakázán

Člověčí ložnice láká číči jako magnet. Patří k nejoblíbenějším místům jejich odpočinku. Pokud vám to vadí, nezbývá než dveře do ložnice zavírat.

Pelíšek pro kočku: zakázané skříně

Skříně na šaty je doslova přitahují. Tady se totiž mohou krásně zachumlat do prádla svého majitele a usínat uprostřed důvěrných vůní domova. Málokterou paničku tato kočičí vášeň těší, ale bojovat se s ní dá opět jenom zavřenou skříní.

Pelíšek pro kočku: police umožňují rozhled

Většinu koček lákají i police. Splňují totiž jejich požadavky na pořádný rozhled. Většina koček se ráda pohybuje ve výškách. Vykliďte jim malý prostor mezi knihami a časopisy, aby si tam mohly udělat pohodlí. Budou spokojené!

Police umožňují rozhled
i (Zdroj: pixabay.com)
Police umožňují rozhled

Pelíšek pro kočku: boty si pořádně hlídejte

Dejte si pozor na boty! Lákají je snad stejně jako papírové krabice. Pokud v nich jenom neškodně spí, je to dobré, ale jsou i kočky, které svou rozmrzelost dávají najevo právě prostřednictvím počůraných páníčkových bot. Nikde neuvidíte tak uklizenou předsíň bez poházených bot, jako v bytě s takovou kočkou záškodnicí!

Boty si pořádně hlídejte!
i (Zdroj: pixabay.com)
Boty si pořádně hlídejte!

Pelíšek pro kočku: nezbytné hračky

Kočky potřebují hodně zábavy, především v mladém věku. Starší kočky už většinou hračky nevyhledávají, zvlášť když prodělají kastraci. Ale pro koťata si vždy připravte nějaké pomůcky, aby jejich hravosti odolalo bytové zařízení. Opět to nemusí být nic drahého, postačí klubíčko vlny nebo nastříhané hadříky uvázané na tyčce. Milují i nejrůznější kuličky, můžete jim sami vyrobit plstěnou kuličku s oblíbenou bylinkou, šantou kočičí.

Oblíbená plstěná kulička
i (Zdroj: pixabay.com)
Oblíbená plstěná kulička

Publikováno: 6. 2. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce