reklama

Ozdobte svůj domov krajkovými skleničkami

Máte rádi praktické nápady, díky kterým ozdobíte svůj domov a ještě využijete to, co byste jinak možná vyhodili, nebo vám překáží? Vyrobte si jednoduchou metodou vázičky, stojánky i svícny v romantickém či vintage stylu.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Krajkové skleničky mají mnoho využití (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Krajkové skleničky jsou nenáročné i na použitý materiál. K jejich výrobě budete potřebovat jakékoli skleněné nádoby, tedy využijete i zavařovací sklenice nebo i hezké krabice, kterým chcete dát nový vzhled, či jakékoli další nádoby. Pak mějte po ruce také tavnou pistoli a krajky, které vám můžou ležet nevyužité doma nebo se dají sehnat i z druhé ruky. Můžete ale sáhnout i po krajce z obchodu, kterou si vyberete v barvě a tvaru podle svých představ.

Potřeby pro výrobu krajkových skleniček
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Potřeby pro výrobu krajkových skleniček

Postup na krajkové skleničky je jednoduchý. Tavnou pistoli nechte rozehřát a mezitím si nastříhejte krajky na potřebnou velikost. Stačí je přiložit na sklenici a odměřit potřebnou délku krajky. Konce by se zčásti měly krýt, aby nebyl vidět spoj. Pak přilepte jeden konec tavnou pistolí a na něj i ten druhý.

Nalepení krajky je jednoduché
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Nalepení krajky je jednoduché

Můžete takto odzdobit hrdlo i tělo sklenic. Dozdobit je můžete i přírodními provázky a dřevěnými knoflíky či jinými ozdobami. A je hotovo. Stačí vložit svíčku, květiny nebo třeba příbory.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 23. 10. 2022, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.