reklama

Jaké barvy jsou během letošního podzimu in?

Barvami podzimu nemusí být nutně jen žlutá či hnědá. Barvy podzimu pro rok 2022 jsou naopak jasné a velmi barevné. Podívejte se, do jakých barev se letos na podzim oblékneme a jakými barvami se obklopíme. Zapomeňte na tradiční barvy a odvažte se.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Barvy podzimu pro letošní rok nebudou vůbec nudné (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Barvy podzimu

Pokud řekneme barvy podzimu, většina z nás si představí barevně zbarvené listí do žlutých, oranžových, červených nebo hnědých odstínů. Tyto barvy ale můžeme klidně přenechat přírodě a sami se poohlédneme po jiných. Vždyť barvy podzimu nemusí být jen ty klasické, ale mohou být naopak trendy, veselé a odvážné. Podzim letošního roku bychom tedy měli přivítat v pestrých a zářivých odstínech, které jsou typické pro teplejší měsíce. 

Začneme oblékáním do barev

  • pastelové odstíny - světle modrá, fialová, zelenkavá, žlutá či růžová by neměly ve vašem letošním podzimním šatníku zaručeně chybět
  • sytě růžová - právě během podzimu 2022 budou růžové módní kousky velkým hitem 
  • kobaltově modrá -  letošní podzim bude patřit kobaltově modré, která působí elegantně a půvabně, obzvláště hezky pak tato barva působí na oblečení ze saténu a jiných lesklých materiálů
Hot pink vám rozjasní celý podzim
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Hot pink vám rozjasní celý podzim

Kreativní ředitel značky Valentino, Pierpaolo Piccioli vsadil ve své módní kolekci na odstín hot pink. Ve spolupráci s Pantone namíchal speciální odstín růžové, který získal oficiální označení Valentino Pink PP. Ostrá růžová je energická, odvážná a nepřehlédnutelná. Pokud si nejste jisti zářivostí hot pink, kombinujte ji s černou, šedou a bílou. 

Módní doplňky a kosmetika

Podzimní období přeje i barevnému experimentování. Podzimní laky na nehty doporučujeme volit ve výraznějších odstínech, vytvoří krásný kontrast s tmavými a zemitými tóny oblečení, které nosíme právě na podzim. 

Které barvy konkrétně:

  • odstíny oranžové
  • tóny korálové
  • odstíny hořčicové
  • odstíny cihlové
  • barva červeno-oranžová
  • odstíny modré

Trendy jsou také dlouhé nehty do špičky, olivové tóny a zvířecí vzory.

Oranžová barva nehtů je letos trendy
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Oranžová barva nehtů je letos trendy

Barvy v interiéru

Chystáte se právě na podzim inovovat své stěny v interiéru? Barvou letošního roku je vedle fialového odstínu Veri PeriOlive Sprig. je to tzv. sofistikovaná šedozelená a její odstín má uklidnit.  Představuje uzdravení, opětovný růst a odolnost, souznění s přírodou. Je elegantní, uvolněná, uklidňující, uzemněná, všestranná a vysoce přizpůsobivá.

Napodobuje aloe vera a jiné rostliny, které rozjasní jakýkoliv prostor. Je příjemná v interiéru i exteriéru, protože podpoří jakékoliv prostředí. Může se krásně spárovat s mosaznými akcenty i dřevěnými tóny, se smaragdovými dlaždicemi i sametově zeleným gaučem a spoustami rostlin různých tvarů, barev a velikostí.

Olive Sprig je decentní barvou pro interiéry i exteriéry
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Olive Sprig je decentní barvou pro interiéry i exteriéry

Druhou a neméně originální barvou je Evergreen Fog. Je to všestranný a uklidňující odstín, chameleonská barva nádherné zelené a šedé s nepatrným nádechem modré. Představuje nový uklidňující začátek, je dostatečně decentní pro interiéry i exteriéry.

Můžeme jí definovat jako barvu jehličnatého lesa v ranních mlhách a lehkém kouřovém oparu. Na podzim by v obývacím pokoji měly vládnout přírodní zemité barvy. Nejoblíbenějšími barvami letošního podzimu na stěnách jsou také hnědá a béžová stejně jako oranžová a červená. 

Pokud vám nesedí výrazné barvy letošního podzimu, vsaďte na pastelové a decentní
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Pokud vám nesedí výrazné barvy letošního podzimu, vsaďte na pastelové a decentní

Trendy dekoracemi budou sušené, vlastnoručně nasbírané rostliny - nejen květiny, ale i traviny, podzimní plody a barevné listy. Ideálně je doplníme podzimní zeleninou - okrasné dýně, cukety nebo patisony budou tou pravou dekorací. Vše doplníme několika různými svíčkami různých tvarů a velikostí.

Zdroj informací: babinet.cz; vaska-design.cz; notino.cz

Publikováno: 19. 10. 2022, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.