reklama

Kolik zaplatíte za úklidové služby v Praze?

Téměř každá hospodyňka sní o profesionálních úklidových službách. Ne všichni si je však mohou dovolit, protože je považují za příliš drahé. Ve skutečnosti tomu tak není. Úklidové firmy se snaží poskytovat kvalitní služby za přijatelné ceny, aby pomohly co největšímu počtu lidí udržet jejich byty čisté. Pojďme se dozvědět více o úklidu domácností v Praze a okolí.

i (Zdroj: ohayno.cz)
Víte, kolik zaplatíte za úklidové služby v Praze? (Zdroj: ohayno.cz)

Typy úklidu a jejich ceník

Jednorázový úklid bytu

Cena se liší v závislosti na typu úklidu a množství provedené práce. Za kvalitní jednorázový úklid zaplatíte od 18 Kč za 1 m². Takový úklid bude zahrnovat utírání prachu, ustlání postele, skládání věci, leštění skleněných povrchů, vysávání a mytí podlah, úklid kuchyně a koupelny. To znamená, že pokud je váš byt 50m², za provedení takového úklidu zaplatíte cca 900 Kč. 

Generální úklid domácnosti

Generální úklid se obvykle provádí jednou za půl roku a vyžaduje komplexní vyčištění všech prostor. Kolik stojí generální úklid bytu, závisí na několika faktorech, zejména na tom, jak je místnost zašpiněná a jak často ji pravidelně uklízíte. Ceník takové služby začíná od 20 Kč za 1 m². Zahrnuje totéž co jednorázový úklid, ale zaměřuje se na hloubkové a důkladné uklízení. Všechny úložné prostory se zároveň umyjí zvenku i zevnitř. 

Úklid bytu po rekonstrukci 

Úklid po rekonstrukci je pracný a časově náročný. Tým uklízečů odstraňuje skvrny, vyhazuje odpadky a stavební pozůstatky, odstraňuje prach a umývá stěny, podlahy a stropy. Cena takové služby začíná od 20 Kč za 1 m². 

Některé úklidové firmy nabízejí svým klientům různé benefity
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Některé úklidové firmy nabízejí svým klientům různé benefity

Na čem obvykle závisí cena úklidu? 

Ceny, které jsme uvedli výše, jsou pouze orientační, abyste měli alespoň představu o tom, kolik může úklid vaší domácnosti stát. 

Náklady se obvykle vypočítají individuálně. Je to kvůli vlivu několika faktorů: 

  • Počet pokojů. Aby vám mohla být sdělena konečná cena, je třeba si ujasnit některé informace. Jednou z nejdůležitějších otázek je, kolik místností je ve vašem bytě nebo domě.
  • Bytová velikost. Cena na webových stránkách je obvykle uváděna za metr čtvereční. Abyste si tedy mohli spočítat, kolik zaplatíte, musíte vědět, jakou plochu má váš byt a jakou sazbu stanoví vámi vybraná společnost. 
  • Doplňkové služby. Mytí oken nebo nádobí, žehlení nebo vyklízení vnitřku ledničky se neprovádí každý týden, takže se jedná o doplňkové služby. Tyto služby se hradí odděleně od ceny úklidu. Například mytí oken s ceníkem od 150 Kč/okno zahrnuje mytí z obou stran a lesklá skla bez šmouh. Každá firma má vlastní seznam doplňkových služeb, proto se před objednáním poraďte se svým manažerem. 
Úklid po rekonstrukci je pracný a časově náročný
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Úklid po rekonstrukci je pracný a časově náročný

Další faktory, které ovlivňují ceník služeb: 

  • zda je zapotřebí přesouvat nábytek 
  • jaké čisticí prostředky byly použité 
  • bude-li uklízet jedna nebo více osob
  • počet pokojů
  • míra znečištění prostoru 

Aktuální ceník úklidu domácnosti v Praze 

Služba
Cena (2022)
Generální úklid bytu, m²
od 20 Kč
Úklid po rekonstrukci, m²
od 20 Kč
Úklid rodinného domu, m²
od 35 Kč
Základní úklid bytu
od 825 Kč
Běžný úklid bytu
od 550 Kč
Mytí oken, m²
od 75 Kč
Úklid WC
od 150 Kč
Mytí lednice
od 150 Kč  
Mytí kuchyňských spotřebičů
od 150 Kč  
Umytí nádobí
220 Kč/hod
Žehlení
220 Kč/hod
Balkon
150 Kč
Toaleta domácího mazlíčka
150 Kč
Největší výhodou při objednávání jakéhokoli druhu úklidu je úspora času a úsilí
i (Zdroj: ohayno.cz)
Největší výhodou při objednávání jakéhokoli druhu úklidu je úspora času a úsilí

Jak ušetřit peníze na úklid?

Některé úklidové firmy nabízejí svým klientům různé benefity. Může se jednat například o pravidelné úklidové služby. Pokud si objednáte alespoň 2 úklidy měsíčně, každý z nich vás bude stát o cca 20 % méně. Žijeme v moderním světě, a proto je důležité přizpůsobit se aktuálním požadavkům.

Za pravdivý názor na služby nebo označení úklidové firmy na sociálních sítích můžete získat extra slevu při objednání dalších úklidů. Stejně důležitá je i zpětná vazba. Pokud jste s úklidem nebo individuálními službami spokojeni, můžete zanechat svůj názor na webových stránkách firmy a získáte za to příjemný bonus.

Generální úklid se obvykle provádí jednou za půl roku a vyžaduje komplexní vyčištění všech prostor
i (Zdroj: ohayno.cz)
Generální úklid se obvykle provádí jednou za půl roku a vyžaduje komplexní vyčištění všech prostor

Každopádně největší výhodou při objednávání jakéhokoli druhu úklidu je úspora času a úsilí. Neváhejte napsat manažerovi a objednat si profesionální úklidové služby. Pomohou vám vybrat tu nejlepší úklidovou službu za výhodnou cenu.

Zdroj informací: ohayno.cz

Publikováno: 6. 10. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce