reklama

Potřebujete rychle opravit botky dětem? Poradíme vám, jak na to!

Děti se opět po krásném létu navracejí do škol, školek a ke svým kroužkům. Možná jste právě zjistila, že oblíbené bačkůrky, tenisky a botasky vašich dětí celé léto ukrývaly žraloka. Nezoufejte, máme pro vás totiž jednoduchý návod, jak botky spravit svépomocí doma. A ještě ušetříte za boty, které byste případně musela narychlo kupovat.

Už nemusíte plakat nad rozbitou botou, sáhněte po lepidlu (Zdroj: Henkel ČR, spol. s.r.o.)

Je vcelku jedno, zda se vám rozlepila podrážka u sportovních bot, bačkůrek nebo sandálků. Důležité je vždy dodržet několik kroků a vybrat správné lepidlo, aby se oprava vydařila na jedničku.

Myslete na to, že boty a podrážky musí být před tím, než je začnete opravovat, čisté a suché, aby lepidlo mělo tu správnou sílu. Chemopren Obuv naneste na obě lepené plochy a snažte se jej vetřít i do nejzazších míst, jež je potřeba spravit. Lepidlo nanášejte rovnoměrně. O to pevněji pak bude spoj držet.

Opravovaná podrážka musí být čistá a suchá
Opravovaná podrážka musí být čistá a suchá (Zdroj: Henkel ČR, spol. s.r.o.)

Počkejte zhruba 15 minut a pak k sobě pevně stlačte obě lepené části. A když píšeme pevně, máme na mysli ultra pevně. Pokud to bude možné, klidně je i něčím zkuste zatížit. Pak botu nechte odpočinout. Ideální je nechat lepidlo vyschnout alespoň 24 hodin. To samé platí i pro lepení pásků, sandálků či dekorací.

Lepidlo naneste na obě lepené plochy
Lepidlo naneste na obě lepené plochy (Zdroj: Henkel ČR, spol. s.r.o.)
Chemoprén zajistí pružný spoj
Chemoprén zajistí pružný spoj (Zdroj: Henkel ČR, spol. s.r.o.)

Pomůžeme vám i s výběrem lepidla – myslete na to, že spoj mezi podrážkou a botou i přes svou pevnost musí být pružný. Aby vždy bota byla pohodlná, a navíc odolala rozlepení – což hrozí u sportovní obuvi, tanečních střevíčků, ale i u všech druhů často nošených bot. Proto musíte sáhnout po lepidlu určeném na opravu bot.

Lepený spoj nechte zaschnout ideálně 24 hodin
Lepený spoj nechte zaschnout ideálně 24 hodin (Zdroj: Henkel ČR, spol. s.r.o.)

A máte hotovo, hurá do školy – hurá na kroužky a prolézačky!

Chemopren Obuv od Pattexu lepí a pevně spojuje opravdu širokou škálu materiálů, takže s ním spravíte boty od kožených přes textilní až po plastové. Troufnout si s tímto lepidlem můžete i na dřeváky a přilepování kovových doplňků či třpytek a flitrů. Spoje jsou po slepení pevné, ale zároveň pružné, aby vydržely dobíhání vlaku, vášnivé tango i hopsání na hřišti. Proto Chemopren Obuv ocení sportovci a maminky.

Mrkněte, jak si s lepidly Pattex vylepšit bydlení i potřebné věci.

Zdroj informací: Henkel ČR, spol. s.r.o.

Publikováno: 7. 9. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce