reklama

Máte chlupy z psího mazlíčka všude? Podzimní přesrsťování psa občas znamená slušný horor

Máte doma psa? A máte také chlupy? Chlupy a zase ty chlupy. Vidíte je všude, ať už na podlaze, na oblečení, anebo na nábytku. Jak zabránit tomu, abyste na podzim při přesrsťování vašeho psa neměli domácnost samý chlup? S odborníkem na výživu psů, Martinem Pučálkou, jsme připravili několik užitečných tipů, jak boj s chlupy zdatně vyhrát.

3 tipy, jak vyzrát na podzimní přesrsťování psa (Zdroj: Krmiva Pučálka/ Unsplash)

Strava jako základ

Podzimní období s sebou nepřináší jen dokonale zbarvenou přírodu a chladnější počasí. To, že se podzim blíží, můžete jako majitelé psů poznat snadno tak, že váš chlupáč více a více líná. Období línání jako takové samotné zastavit nelze, je to pravidelný proces, kdy se mění srst zvířete. Na čem ale můžete zapracovat, je kvalitní strava a přírodní doplňky stravy, které línání zmírní. Bohužel tohle nevytvoří okamžitý efekt, a tak na to myslete s předstihem.

Martin Pučálka, odborník na výživu psů ze společnosti Krmiva Pučálka, doporučuje vybírat z holistické řady krmiva bez obilovin Marp Holistic a jako skvělým potravinovým doplňkem na srst jsou pivovarské kvasnice Marp v kombinaci s Marp lososovým olejem anebo tím z tresčích jater.

Kvalitní strava by měla být základ nejen v období přesrsťování, přírodní potravinové doplňky pak volte podle zdravotních neduhů zvířete. V případě, že ale dopřáváte svému psovi velmi kvalitní krmivo, nejsou nezbytně nutné.

Podzimní období s sebou nepřináší jen dokonale zbarvenou přírodu a chladnější počasí
Podzimní období s sebou nepřináší jen dokonale zbarvenou přírodu a chladnější počasí (Zdroj: Krmiva Pučálka/ Unsplash)

Pravidelná péče o srst

Pečovat o srst se musí nejen zevnitř stravou, ale i zvenčí. Při období línání je vhodné psa pravidelně koupat, ideálně jednou za týden a pak jej po uschnutí srsti vždy pečlivě kartáčovat. Jestliže se vám zda, že pes líná extrémně, doporučuji jej kartáčovat i 2× denně. Nezapomeňte však zvolit vhodný kartáč k typu srsti, jiný totiž použijete na retrívra a na jacka russella.

Na pravidelnou koupel psa vybírejte šampon šetrný k pokožce zvířete a vhodný pro danou srst. Nezapomeňte srst nechat pořádně uschnout anebo ji vysušte do sucha, než psa budete kartáčovat a vypustíte jej ven do sychravého počasí.

Pečovat o srst se musí nejen zevnitř stravou, ale i zvenčí
Pečovat o srst se musí nejen zevnitř stravou, ale i zvenčí (Zdroj: Krmiva Pučálka/ Unsplash)

Chytří domácí pomocníci

Aby domov nebyl jednou velkou džunglí z chlupů je potřeba častý, ideálně každodenní úklid. Jenže kde na to vzít čas? Vhodnou volnou v těchto případech jsou chytří domácí pomocníci, jako je například robotický vysavač, který domácnost ve vaší nepřítomnosti vysaje. Některé dnes mají funkci i vytírání, a tak se nemusíte pak starat o nic. S chlupy na oblečení si pak snadno poradí sušička na prádlo. Jistě tyto pomocníky oceníte nejen v období znatelnějšího línání vašeho čtyřnohého mazlíčka.

Zdroj informací: Krmiva Pučálka

Publikováno: 16. 9. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce