reklama

Nepodceňujte zimní údržbu zámků u vchodových dveří

Máte strach, že by zámek vchodových dveří do domu mohl během tuhé zimy zamrznout, a vy byste se vůbec nemuseli dostat domů? Tak tyto obavy naštěstí nejsou na místě, protože díky přítomnosti těsnění u něj zamrznutí nehrozí. To ale rozhodně neznamená, že byste zimní údržbě zámků vůbec neměli věnovat pozornost. Pokud se budete řídit našimi radami, nemělo by vás v zimním období v souvislosti se zámky vchodových dveří nic překvapit.

Nepodceňujte zimní údržbu zámků u vchodových dveří: jak pečovat o mechanické části 

Na rozdíl od dveří do auta, u kterých je možnost zamrznutí zámku mnohem pravděpodobnější, funguje zámek vchodových dveří na úplně jiném principu a díky přítomnosti těsnění u něj naštěstí zamrznutí nehrozí. I tak je ale během zimního období třeba čas od času ošetřit jeho mechanické části. Pro zachování bezchybné funkce zámku vchodových dveří včetně ochrany před jeho předčasným opotřebením jsou doporučeny závěrové body zámku, jako je střelka, západka či přídavné závěrové body, ošetřit minimálně jednou ročně mazacím tukem či olejem. Za každou cenu je přitom nutné se vyvarovat použití kyselých a pryskyřici obsahujících tuků. Tato doporučení se však netýkají moderních bezúdržbových závěsů, které jsou opatřeny samomaznými plastovými vložkami, a tak nevyžadují pravidelnou údržbu.

Nepodceňujte zimní údržbu zámků u vchodových dveří: promazání kování vchodových dveří
i (Zdroj: archiv DAFE-PLAST)
Nepodceňujte zimní údržbu zámků u vchodových dveří: promazání kování vchodových dveří

Nepodceňujte zimní údržbu zámků u vchodových dveří: jak je to s elektronickými zámky

Vchodové dveře již nemusíte otevírat pouze klíči. Dnešní technologie nabízí i celou řadu možností pohodlného a bezpečného otevírání s pomocí elektronických systémů využívajících klávesnice, mobilní telefony vybavené bluetooth či čtečky karet, čipů a otisků prstů. A ani u nich si nemusíte dělat v zimě výrazné starosti s údržbou! Elektronické systémy otevírání vchodových dveří jsou zcela bezúdržbové, takže se o ně nemusíte nijak starat, ani se bát toho, že by vlivem nízkých teplot tzv. „zamrzli“. Pokud však přemýšlíte nad pořízením biometrické čtečky otisků prstů, tak rozhodně vybírejte pouze produkty od renomovaných výrobců, které se mohou pochlubit dostatečným počtem pozitivních referencí. Nekvalitní čtečky totiž nemusí během zimního období fungovat zcela správně a rozeznání drobných papilárních linií na zmrzlých prstech jim může činit obtíže.

Nepodceňujte zimní údržbu zámků u vchodových dveří: biometrická čtečka otisků prstů
i (Zdroj: archiv DAFE-PLAST)
Nepodceňujte zimní údržbu zámků u vchodových dveří: biometrická čtečka otisků prstů

Publikováno: 9. 1. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.