reklama

Vyrobte si i vy svůj vlastní nábytek ve venkovském stylu

Obnova nábytku může být jednou z cest, jak ušetřit a mít přitom doma nový nábytek. Pokud se i vy zajímáte, jak takový nábytek renovovat a líbí se vám venkovský styl bydlení, máme pro vás tip. Láďa Hruška u Libuše Gajdůškové ze slováckého Částkova našel doslova vychytanou inspiraci pro všechny tvořivé ručičky.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Obnova nábytku “po slováckém způsobu” vám domů přinese něco tradičního (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Obnova nábytku

Obnova nábytku ve venkovském stylu nemusí být vůbec složitá. Někdy stačí pouze utáhnout šroubky a přetřít novou barvou a máte kousek jako nový. Jestliže ho ale chcete skutečně vytunit, inspirujte se Slováckem. Právě tyto lidové motivy jsou totiž u nás nejžádanější. Tento trend zasáhl hlavně mladé lidi, kteří se snaží o návrat k tradicím. Neváhejte proto a pomalujte i vy svůj renovovaný nábytek jejich krásnými lidovými vzory. Nevíte, jak na to? Ukážeme vám to.

Co k tomu budete potřebovat?

  • nábytek natřený bílou nebo jinak světlou akrylovou barvou
  • tužku
  • pečicí papír
  • gumu
  • akrylové barvy
  • šablony s lidovými motivy
  • štětce, kelímek s vodou
  • lak nebo vosk
Na výrobu takového nábytku v českém venkovském stylu budete potřebovat běžné potřeby k malování a potom také šablony s lidovými motivy
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Na výrobu takového nábytku v českém venkovském stylu budete potřebovat běžné potřeby k malování a potom také šablony s lidovými motivy

Výroba takového renovovaného nábytku je vlastně jednoduchá. Potom, co jste udělali revizi, vše opravili a natřeli novou světlou barvou, nyní nábytek ještě pomalujte. Malování vám usnadní šablony. Vyberte si tu pravou, položte na ni pečicí papír a tužkou si obrysy celého motivu překreslete. Překreslený motiv pak přeneste na dřevěný podklad tak, že papír pomalovanou stranou položte na nábytek a tužkou z druhé strany obtáhnete to, co jste si prve nakreslili.

Motiv přenesený na dřevo teď již stačí pouze vybarvit. Použijte k tomu kvalitní akrylové barvy. A malujte různě velkými kulatými štětci.

Přenesený motiv vybarvěte akrylovými barvami
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Přenesený motiv vybarvěte akrylovými barvami

Potom, co máte namalováno a usušeno, můžete opatrně tužku gumou vymazat. Nakonec už jen vše ošetřete voskem na nábytek nebo přelakujete.

Tip:

Šablony se slováckými motivy najdete i na internetu. Něco málo je možné najít v knihkupectvích. Vždy je však najdete v Infocentru v Uherském Hradišti.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 21. 8. 2022, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová