reklama

Jak si zařídit pracovnu nebo dětský pokoj? Nezapomínejte na správně zvolené zatemnění oken

Rekonstruujete, stavíte dům nebo se stěhujete do nového a nejste si jisti, jak zařídit pokoje? Nejdůležitější je nejen to, abyste se v místnostech cítili dobře, ale také aby plnily efektivně svou funkci. V pracovně chcete mít klid na práci, v posilovně soukromí, v dětském pokoji zase příjemné klima. Jak toho docílit? Poradíme vám se zařízením pokojů tak, aby vše perfektně sedělo.

Rolety den a noc jsou perfektní volbou pro dětské pokoje, ale i pracovny a obytné prostory (Zdroj: Climax.cz)

Zatemňovací rolety den a noc do dětského pokoje

V dětském pokoji chceme vytvořit příjemnou atmosféru nejen na hraní a dovádění, ale také pro spánek. Skvělou volbou jsou speciální vnitřní látkové rolety den a noc. Jejich látka je dvojitá a střídají se na ní pruhy plné a průsvitné. Díky tomu docílíte jak částečného zastínění přes den, tak úplného zatemnění přes noc. K dostání jsou ve třech provedeních: na konzolách s viditelnou látkou, s montážním profilem (speciální podložný profil) nebo s designovou kazetou.

Textilní rolety můžete pořídit v jakékoliv barvě, tudíž budou perfektně pasovat do každého dětského pokoje. Například pokoj v boho stylu potřebuje odstíny bílé a béžové, podobně je tomu u francouzského stylu. Naopak živější pokoj uvítá syté a pestré barvy, které podporují kreativitu.

Klasické látkové rolety Varieta pořídíte v jakékoliv barvě
Klasické látkové rolety Varieta pořídíte v jakékoliv barvě (Zdroj: Climax.cz)

Zahoďte obavy, že si dítě s roletou bude hrát. Climax nabízí rolety s řetízkem, na který vaše děti určitě nedosáhnou. Vyzkoušet můžete také zatemňovací rolety s elektrickým pohonem na dálkové ovládání, které vám přinesou maximální pohodlí.

Screenové rolety zajistí dokonalé soukromí v posilovně 

Tvoříte si domácí posilovnu a nechcete, aby vás při dření na perfektní postavě do plavek okukovali sousedi? Moderní alternativou k venkovním roletám jsou screenové rolety, které chrání nejen před sluncem, ale také před zraky zvědavých sousedů.

Za screenovými roletami budete mít dokonalé soukromí
Za screenovými roletami budete mít dokonalé soukromí (Zdroj: Climax.cz)

Při zatažení rolet se můžete v klidu oddávat cvičení, aniž byste byli nervózní, že někdo může sledovat vaše výkony. Pokud rádi cvičíte jógu ve tmě, nenajdete lepší řešení, protože přes zatažené screeny nepronikne do místnosti ani jediný paprsek. Venkovní látkové rolety část slunečního záření pohlcují a část rovnou odrážejí zpět.

Screeny perfektně slouží i jako boční zastínění pergoly
Screeny perfektně slouží i jako boční zastínění pergoly (Zdroj: Climax.cz)

Není místo na pracovnu? Pomohou japonské stěny 

Trápí vás nedostatek místa v domě, ale pracovnu prostě potřebujete? S tím vám hravě pomohou japonské posuvné stěny. Stěna se skládá z látkových panelů různé šířky, které se mírně překrývají. Využívají se nejen jako vnitřní stínění oken, ale také ke snadnému oddělení místnosti.

Japonskou posuvnou stěnou můžete oddělit část pokoje na odpočinek či práci
Japonskou posuvnou stěnou můžete oddělit část pokoje na odpočinek či práci (Zdroj: Climax.cz)

Vysněnou pracovnu si doma můžete zařídit třeba v koutě obývacího pokoje, který oddělíte od zbytku prostoru právě posuvnou stěnou. Na strop se ukotví snadno pomocí klipu. Vybírat můžete ze tří směrů stahování:

  • ke středu
  • doleva nebo doprava
  • od středu do obou stran

Japonské stěny mají své velké uplatnění i v dětských pokojích. Díky nim oddělíte místo na hraní a odpočinek. Opět je na výběr celá řada barev. Modrá, zelená a fialová jsou barvy navozující klid, naopak červená, oranžová nebo růžová podporují aktivitu.

V dětském pokojíčku najdou posuvné stěny uplatnění pro oddělení části místnosti na hraní
V dětském pokojíčku najdou posuvné stěny uplatnění pro oddělení části místnosti na hraní (Zdroj: Climax.cz)

Je libo domácí kino? Venkovní hliníkové rolety jsou trefa do černého

Pro místnost, kde plánujete umístit domácí kino a užívat si filmy s perfektním obrazem a zvukem, jsou nejlepší volbou  venkovní hliníkové rolety.

Venkovní rolety perfektně odhlučňují a zajistí vám klidný odpočinek
Venkovní rolety perfektně odhlučňují a zajistí vám klidný odpočinek (Zdroj: Climax.cz)

Jaké jsou přední výhody venkovních rolet a proč je nezapomenout namontovat do obývacího pokoje, ložnice nebo do místnosti s domácím kinem?

  • Nepropustí ani trochu slunečního světla – zajistí vám dokonalý spánek nebo obraz v televizi.
  • Sníží hluk v místnosti, díky tomu si užijete perfektní zvuk u sledování filmu i zasloužený odpočinek po práci.
  • Ochrání okno před prudkým deštěm, oblíbené hlášky z filmů tak uslyšíte i za špatného počasí.
  • Rolety působí jako ochrana před zloději – nikdo vám neukradne vysněné domácí kino. 

Jelikož venkovní rolety výborně odhlučňují, montují se také do zkušeben. Můžete v klidu popíjet na terase kávu a ani si nevšimnete, že vaše ratolesti cvičí hru na klavír nebo bicí. Možností pro stínění se nabízí nespočet, teď už víte, jak jej přizpůsobit k vybavení domu podle vašeho životního stylu.

Zdroj informací: SERVIS CLIMAX a.s.

Publikováno: 15. 8. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce