reklama

Propojte dům se zahradou terasovými dveřmi

Pokud chcete dodat vašemu bydlení vzdušný vzhled, zvolte terasové dveře, díky kterým proudí do místnosti spousta světla. Navíc opticky zvětšují prostor a především vám při plném otevření umožní vstup na terasu, balkon, či do zahrady. Plusem je také to, že splňují náročné požadavky nízkoenergetického bydlení.

i (Zdroj: PRAMOS, a.s.)
Terasové dveře opticky zvětšují prostor (Zdroj: PRAMOS, a.s.)

Jaké řešení vybrat?

Existuje hned několik druhů posuvných portálů, které se vyznačují lehce odlišnými specifiky. Posuvně sklopné dveře (PSK) lze vyklopit otočením kliky, podobně jako tomu je u okna nebo balkonových dveří. V další poloze umožní masivní klika posunutí dveří za pevný díl prosklení. Tuto konstrukci oceníte především tehdy, chcete-li používat možnost ventilace vyklopením dveřního křídla na způsob plastových oken.

Posuvně sklopné dveře můžete navíc také zamknout. Pokud toužíte po cenově dostupných francouzských oknech, PSK portál je tím pravým. Jako nevýhoda se může jevit vyšší práh dveří, konstrukční omezení vyplývající z vyklápění dveřního křídla a omezené nosnosti plastového profilu.

Přinášejí do interiéru více denního světla
i (Zdroj: PRAMOS, a.s.)
Přinášejí do interiéru více denního světla

Zdvižně posuvné dveře (HS portál) mají bezpečné a jednoduché ovládání. Funguje to tak, že zdvižně posuvný portál popojíždí v kolejničce na zemi a v závěsu u stropu. Díky tomu se celá hmotnost skel nikdy neocitne v náklonu. Dveře navíc můžete v jakékoliv poloze zamknout. Návštěvy a lidé s omezenou možností pohybu navíc ocení bezprahový vstup, který umožňuje jednoduchý pohyb mezi interiérem a zahradou. Jedná se sice o řešení s vyšší cenou, ale zato nabízí ten největší komfort.

Naprostou špičkou jsou posuvné hliníkové dveře (HST portál). Umožňují seřadit vedle sebe až čtyři dveřní křídla, díky čemuž dosáhnete toho nejširšího a nejvyššího prostupu do interiéru. Jsou jedinou konstrukcí, která vám umožní otevírat jednou rukou posuvné dveře zasklené tabulí o formátu 3,3×3,4 m. Co se týče výsledného vzhledu, můžete upustit uzdu své fantazii – je totiž na vás, jak budou skleněné tabule členěny.

Vyberte si ty pravé dveře pro vaše bydlení

Vhodné řešení určitě konzultujte s odborníky. Pozornost byste měli věnovat například orientaci oken - ložnici s velkými okny orientujte raději na východ, aby v ní přes léto nebylo příliš horko. Nezapomeňte okna doplnit také vhodnou stínicí techniku. Předtím, než se rozhodnete, doporučujeme, abyste si řešení prohlédli naživo - abyste měli jistotu, že vám formát opravy vyhovuje.

Zdroj informací: PRAMOS, a.s.

Publikováno: 23. 8. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce