reklama

Kam na výlet: Protáhněte si tělo výšlapem i na běžkách!

Nový rok bývá pro většinu z nás spojen s předsevzetími. Pokud se vás týká rozhodnutí, že se budete více hýbat, máme pro vás návrhy na prima akce.

Pochod Tříkrálová Okoř

6. ledna 2018 (7.30–17.30)

Vydejte se na již padesátý ročník tradičního novoročního pochodu! Ve Středočeském muzeu čekají na pochodníky tři králové a překvapení.

Pochod Tříkrálová Okoř
i (Zdroj: Okoř)
Pochod Tříkrálová Okoř

Startuje se od 7.30 do 9.00 hodin u staré školy ve Vokovicích–Veleslavíně, ul. V Nových Vokovicích, Praha 6. Pro roztocké účastníky pochodu bude v 8.00 hodin přistaven autobus před sokolovnou. Cena jízdného je 30 Kč.

Vezměte si s sebou tužku, papír, mapu KČT č. 36 (Okolí Prahy – západ), případně mapu KČT č. 9 (Podřipsko), jídlo, dobré obutí a oblečení, dobrou náladu. Připraveny jsou trasy 13, 16, 28 a 44 kilometrů.

Novoroční výstup na hrad Helfštýn

6. ledna 2018 (8.00–16.00)

Tradiční novoroční výstup na hrad Helfštýn, jehož brány se mimořádně otevřou první v sobotu v novém roce. Hrad se otevře už v osm hodin ráno a zpřístupněný bude do třetí odpoledne. Všichni příchozí budou mít jednotné vstupné 20 Kč.

Pro razítko a upomínkový předmět si můžou účastníci zimního výstupu přijít do H-studia na hradním nádvoří. Kromě těchto prostor ale nebude otevřena žádná ze stálých expozic.

Novoroční výstup na hrad
i (Zdroj: Helfštýn)
Novoroční výstup na hrad

Tříkrálový véšlap do Javoříčka

6. ledna 2018 (9.00–14.00)

Připraveny jsou čtyři starty: Bouzov, Luká, Hvozd, Ludmírov. Všechny starty v jeden čas – 9.00 hod.

Z parkoviště u sportovního areálu směrem dolů k silnici a pak po modré turistické
značce až do Javoříčka.

Celá akce má charitativní charakter. Výtěžek z ní bude věnován na Tříkrálovou sbírku. V Javoříčku bude také umístěna oficiální zapečetěná kasička pro možnost přispět přímo na Tříkrálovou sbírku.

Osvětlený okruh pro běžkaře v Orlickém Záhoří

Do 28. února 2018

Na okruhu, který spojuje místní části Bedřichovka, Jadrná a Orlické Záhoří, je možné lyžovat v obou směrech, a to jak klasicky, tak bruslením. Trať nemá velké převýšení, takže nepatří mezi fyzicky náročné a je vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Parkování i vstup na něj, je pro běžkaře zcela zdarma.

Osvětlený okruh pro běžkaře
i (Zdroj: Orlické Záhoří)
Osvětlený okruh pro běžkaře

Okruh v Orlickém Záhoří měří čtyři a půl kilometru, a je tedy nejdelším běžkařským okruhem v České republice. Trasa vede mezi místními částmi Jadrná a Bedřichovka, ale stopy vás z něj navedou také na hřebeny Orlických hor i do sousedního Polska. Svítit se začne automaticky se setměním a časovač bude nastavený do devíti a o víkendu do desíti hodin večer. 
 

Publikováno: 4. 1. 2018, Autor:

Mohlo by vás dále zajímat

Navštívili jste už vodní nádrž Orlík?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Orlická přehrada je unikátní dílo, které pod hladinou ukrývá nejen množství vodních živočichů, ale i původní lidská obydlí.