reklama

Jak vyzrát na kunu v motoru i na kroupy? Přece pojistnými vychytávkami!

Pojištění vašeho vozidla nepokrývá jenom škody vzniklé třeba při dopravní nehodě. Pojišťovny nabízejí ochranu i pro případy, když ve vašem autě řádila kuna nebo vás cestou na chatu zastihla průtrž mračen s kroupami.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Co můžeme od pojištění vozidla čekat? (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Při sjednávání pojištění se zeptejte svého poradce, co všechno můžete v souvislosti s vaším automobilem a cestováním pojistit. Budete překvapeni, před jakými nepříjemnými a nečekanými událostmi můžete být chráněni, protože dobré pojišťovny vás jsou schopny pojistit téměř na cokoliv.

Pojištění na míru

Každý z nás to nejspíš někdy na svých cestách zažil – prasklá pneumatika nebo jiný drobný defekt na vozidle dokáží znepříjemnit třeba cestu na dovolenou nebo do práce. A pryč jsou už také časy, kdy vám ochotně někdo zastaví a pomůže.

„Pro tyto případy nabízejí pojišťovny pojištění asistenčních služeb, jehož prostřednictvím lze zrealizovat pomoc na silnici nebo s odtahem do nejbližšího servisu. Při sjednávání je důležité ověřit si, zda jsou asistenční služby vázány také na poruchu vozu nebo jenom na nehody. V současnosti je běžné, že si můžete nastavit tyto služby na míru i s ohledem na to, zda jezdíte hodně do zahraničí nebo se pohybujete spíše po naší domovině,“ vysvětluje Lukáš Žoch, manažer retailového pojištění vozidel z České podnikatelské pojišťovny.

Ochraňte svoje vozidlo vhodným pojištěním
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Ochraňte svoje vozidlo vhodným pojištěním

Ani zloděj nebo živelná pohroma nejsou problém

Kuna je na první pohled sympatické zvířátko, ale v motoru dokáže napáchat pořádné neplechy na kabelech. Oprava vás přijde na „pěkné“ peníze, pokud ovšem nejste „proti kuně“ pojištěni. Ukazuje se, že totiž mechanické a chemické odpuzovače nejsou tak účinné, jak by si výrobci i uživatelé přáli. Proto pojišťovny nabízejí produkty, kterými je možné pokrýt náklady spojené s opravami poškozené elektroinstalace.

Jízda v prudkém dešti a vichru není nic příjemného, a když se k tomu přidají ještě kroupy, může vaše auto dojít pořádné úhony. Dobrá zpráva je, že existují komplexní havarijní pojištění, která ošetří i škody vzniklé následkem těchto pohrom. „V současné době nabízejí pojišťovny také pojistné produkty, které cílí právě na podobné situace a jsou i cenově výhodnější," doporučuje Lukáš Žoch.

Kuna dokáže na vozidle napáchat opravdu velké škody
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Kuna dokáže na vozidle napáchat opravdu velké škody

A s pojištěním vyřešíte i odcizení sedaček, nářadí nebo sportovního náčiní, které převážíte v autě. Je ovšem dobré si při sjednávání pojištění ověřit, že věci, které chcete „ochránit“, nejsou v tzv. výlukách z pojištění, což v praxi znamená, že se na ně pojištění nevztahuje.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů; Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

Publikováno: 19. 8. 2022, Autor: Romana Slaninová, Profil autora: Romana Slaninová