reklama

Šetří váš čas i peníze, jak ale vybrat tu nejlepší?

Myčky dnes již nabízejí mnoho užitečných funkcí. Jak se v nich orientovat, co od nich můžete čekat a čemu dát přednost? Na to vám odpovíme v našem článku. kterým se při výběru myčky můžete inspirovat.

i (Zdroj: Gorenje)
Novou myčku vybírejte s rozmyslem (Zdroj: Gorenje)

Dostatečná kapacita

Na trhu se setkáte většinou s myčkami, které mají kapacitu 12 sad nádobí. Jsou ale i takové, co zvládnou až 16 sad nádobí. Oceníte to nejen tehdy, když si pozvete hosty nebo uspořádáte dětskou narozeninovou párty pro své ratolesti. Velká kapacita totiž znamená, že myčku lépe naplníte a nebudete ji muset pouštět několikrát za sebou, abyste se se špinavým nádobím poprali – a tedy ušetříte. Sadou nádobí se rozumí mělký, hluboký, dezertní talíř, hrnek nebo sklenice a čtyřdílný příbor.

Tři variabilní mycí koše

Pokud máte myčku se dvěma koši, o hodně přicházíte. Třetí koš, nebo také jinak příborová zásuvka, znamená hodně velké plus. Patří sem jednotlivě naskládané příbory, obracečky a další kuchyňské náčiní. Na rozdíl od klasického košíku na nádobí, který zabírá spoustu místa ve spodním koši, se zde dokonale umyjí, nepoškrábou se, a navíc se nestane, že by něco propadlo a zablokovalo ostřikovací rameno.

Stejně tak je dobré, když jde prostřední koš opravdu snadno výškově nastavit. Když totiž budete vkládat skleničky na vysoké stopce, budete jej potřebovat snížit. A když si dáte pizzu, budete naopak potřebovat vytvořit více místa v dolním koši. Talíře na pizzu a těstoviny jsou totiž o hodně větší než klasické mělké talíře, a bez posunutí prostředního koše se vám do myčky nejspíš nevejdou. Stejně tak budete bojovat s pečicími plechy nebo pánvemi.

Prostřední koš lze výškově upravit podle potřeby
i (Zdroj: Gorenje)
Prostřední koš lze výškově upravit podle potřeby
Skutečně jednoduchý dvou nebo tříúrovňový systém nastavení výšky koše u flexibilních myček Gorenje SmartFlex vám umožní vložit i ty největší hrnce a talíře, takže interiér vaší myčky se zcela přizpůsobí vašim aktuálním potřebám.

Tři ostřikovací ramena

Myčky jsou standardně osazené dvěma ostřikovacími rameny – na dně a uprostřed. Některé ale mají nahoře umístěné ještě třetí rameno. Přídavné ostřikovací rameno zajišťuje lepší pokrytí vodou během mytí i oplachování a zajišťuje až o 30% lepší výsledky mytí.

Rychlomytí i sanitace

Aby myčky šetřily energii, jsou zpravidla mycí programy delší. Někdy ale spěcháte – pak se hodí zrychlené mytí nádobí.

„Hodinový program je určený pro každodenní mytí nádobí s mírně zaschlými zbytky. Spolu s funkcí SpeedWash se dá zkrátit na rekordních 15 minut. Pro hygienickou čistotu například kojeneckých lahví, ale i nožů nebo prkének, se hodí funkce ExtraHygiene, která spolu s intenzivním programem napodobuje proces sterilizace. Prodlužuje dobu mytí a zvyšuje teplotu o 5 °C, takže mytí probíhá při teplotě 75 °C – dostatečně vysoké pro eliminaci většiny bakterií,“ uvádí Jana Neuszerová, odbornice společnosti Gorenje.
Pokud spěcháte, jistě uvítáte rychlomytí
i (Zdroj: Gorenje)
Pokud spěcháte, jistě uvítáte rychlomytí

Automatické očištění

I myčku je potřeba udržovat v čistotě, pokud má správně a spolehlivě fungovat. Hodně práce vám ušetří automatické čištění filtru, protože právě zde se usazuje mastnota ze zbytků pokrmů. A také program pro samočištění vany myčky, ostřikovacích ramen a trysek. Ten stačí spustit zhruba jednou za měsíc nebo počkat, až vás na něj myčka sama upozorní.

Spolehlivost

Při výběru určitě zvažte i to, zda je myčka odolná a nebudete ji muset brzy měnit. Podstatné je, aby měla celonerezovou vanu a spolehlivý motor, nejlépe invertorový. Indikátorem kvality je i záruka, jakou výrobce na myčku nabízí.

Seznamte se s novinkou

Nová vestavná plně integrovaná myčka nádobí Gorenje GV672C62 si při standardní šířce 60 cm poradí s neuvěřitelnými 16 sadami nádobí. Nádobí dokonale umyje díky třem ostřikovacím ramenům a pěti výškovým úrovním proudu vody, takže bude bezvadně čisté, i když bude myčka opravdu plná a nádobí bude hustě naskládané. S funkcí SpeedWash můžete zkrátit jednotlivé programy a ušetřit tak čas – například už tak rychlý hodinový můžete zkrátit až na rekordní čtvrthodinu.

Funkce ExtraHygiene vám v kombinaci s intenzivním programem přinese jistotu, že jste při teplotě 75 °C zlikvidovali většinu bakterií. Funkce TotalDry zase zabezpečí dokonale suché nádobí bez kapek vody: po umytí nádobí se pootevřou dvířka myčky, aby mohla přirozeně odejít zbytková pára a nádobí dokonale uschlo s úsporou energie i času. O aktuálním průběhu mycího programu vás bude informovat světelný signál promítaný na podlahu.

Myčka má navíc praktický samočistící filtr, a tak automaticky odstraní zbytky mastnoty a jídla ve filtru a zamezí nesprávnému chodu spotřebiče. Má také automatický program pro čištění celého vnitřku myčky včetně ramen a trysek. Na velmi tichý invertorový motor PowerDrive je prodloužená 10letá záruka. Úsporná myčka si v EKO programu vystačí jen s 6,9 l vody na jeden mycí cyklus. Doporučená cena je 17 990 Kč.

Zdroj informací: Gorenje

Publikováno: 16. 8. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.