reklama

Víte, jak pečovat o zvířecí pelíšek? Poradíme vám, jak na údržbu!

Psí či kočičí pelíšek toho musí hodně vydržet. Stejně tak jako vy. Abyste nemuseli snášet zápach, který se z postýlek našich mazlíků občas line, musíte pelíškům věnovat dostatečnou pozornost. Poradíme vám, jak si poradit s nákupem a následnou údržbou, která může být i zábavou.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Dbejte na čistotu pelíšků vašich mazlíků (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Aby byl pelíšek jako nový

Určitě to všichni znáte, donesete domů nový pelech a zvíře si demonstrativně lehne do toho starého, který je na vyhození. Jestliže nechcete chlupáčovi zlomit srdce a vyhodit starý pelech, je potřeba jej dát trochu do pořádku. Pokud má pelíšek potah, který lze vyprat, sundejte jej a dejte do pračky. V případě skvrn na potahu, aplikujte ekologický odstraňovač skvrn a zápachu, poté jej klidně dejte vyprat. Je vhodné, abyste se vyhnuli použití aviváže, která by mohla vyvolat alergickou reakci u zvířete.

Když pelíšek, ale nemá sundavací a pratelný potah, nabízí se několik možností. Jednou z nich je zkusit ho vyprat ručně. Anebo risknout to, jestli vydrží a dát jej do pračky či to nechat profíkům, což v praxi znamená odvézt to do čistírny, kde se už postarají o to, aby byl jako nový. Bohužel je ale možné, že pelíšek vyprání nezvládne, a pak jej bude nutné nahradit jiným. Ideálně takovým, který vám vydrží už napořád.

Pravidelnou údržbou předejdete zápachu a škodlivým bakteriím
i (Zdroj: Krmiva Pučálka)
Pravidelnou údržbou předejdete zápachu a škodlivým bakteriím
Tip: Po vyprání a usušení doporučujeme přes něj dát nějakou deku či přehoz, ten snadno každý týden dáte vyprat a zamezíte tak ušpinění pelechu a celé proceduře ohledně čištění.

Když starý dosloužil a je potřeba vybrat nový

Kde a jak vybrat nový kvalitní pelíšek se může zdát jako nadlidský úkol. Na internetu anebo v kamenných prodejnách najdete nespočet druhů pelíšků - různé tvary, celá škála barevných provedení a materiálů. Kdo se v tom má ale vyznat. Pelíšek pro psa či kočku by měl být primárně pohodlný a vyroben z kvalitního materiálu a výplně, která se neproleží. Na ty s vatovou výplní rovnou zapomeňte. Po čase je budete muset nahradit novými, a tak je to jen ztráta času a zbytečná investice.

Ideální volbou jsou například pelíšky Aminela, které mají speciální matraci a okraje z paměťové pěny, a navíc jsou vyráběny v České republice,” doporučuje Martin Pučálka odborník na chovatelské potřeby ze společnosti Krmiva Pučálka.

Kromě kvalitního obsahu u pelíšku, byste se měli řídit i volbou kvalitního vypratelného potahu, který vydrží běžné denní opotřebení, snadno se dá vyčistit, a přesto dělá zvířeti radost. Pokud máte staršího pejska, volte pelíšek, který je vhodný pro psy s ortopedickými problémy a je vybaven kvalitní matrací, která neselhává a poskytuje psovi naprosté pohodlí.

Jednoduché tipy, jak udržovat pelíšek jako nový:

  • dejte na něj přehoz a deku, ten pak snadno vytřepete a dáte vyprat
  • každý týden pelíšek vysajte, či vyperte
  • skvrnu na pelíšku vyčistěte ihned! (ne za chvíli ani za týden)
  • pokud možno, zabraňte v něm konzumaci pamlsků, které by ho mohly znečistit
  • vyhněte se ostrým hračkám, které by jej mohly roztrhnout
  • dbejte, aby pes do něj šel “čistý a suchý” - žádné tlapky od hlíny apod.

Zdroj informací: Krmiva Pučálka

Publikováno: 10. 8. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce