reklama

Proměňte únavné prázdninové cestování s rodinou v zábavu!

Je léto a vás čeká cestování s rodinou za prázdninovými zážitky. Dopředu se děsíte a máte noční můry? Už nemusíte! Připravili jsme pro vás pár jednoduchých tipů, jak vše zvládnout bez ztráty kytičky. A ještě si při tom můžete užít fůru zábavy.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Rodinné cestování už nemusí být utrpením, proměňte ho v zábavu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Řízek s chlebem je téměř povinností každého cestujícího Čecha, vydatná svačina ale na takto dlouhých cestách nestačí. Pokuste se naplánovat trasu včetně míst, kde se můžete zastavit. Pokud uvidíte malebné městečko nebo hezkou vyhlídku, zastavte, odpočiňte si. Pak je ale důležité udržet si optimální podmínky i při jízdě autem, které se tak či onak nevyhnete. Existuje mnoho způsobů, jak si ulehčit.

Tiché děti, šťastní rodiče

Delší cesty autem vždycky provází ten stejný nešvar. Když všechny hry jako slovní kopaná už dojdou a děti (případně neposední dospělí) začínají zlobit a potřebují zabavit. Nabízí se myšlenka pustit jejich oblíbený seriál či pohádku, když ale potřebujete využívat v telefonu navigaci, nedá se svítit.

Vděčnou alternativu představuje přenosný desetipalcový televizor Sencor SPV 7012T, který díky svým kompaktním rozměrům a možnostem přehrávání dělá perfektního parťáka na cesty. Své oblíbené pořady můžete sledovat buď skrze standardní televizní vysílání nebo z USB flash disku. O přebytečný ruch se bát nemusíte, nabízí i vstup na sluchátka.  A pak jej můžete použít i jako TV na svém ubytování nebo na pláži.

Přenosný desetipalcový televizor Sencor SPV 7012T, doporučená cena 2 999 Kč.

S přenosným televizorem se z dětí stanou andílci
i (Zdroj: Sencor)
S přenosným televizorem se z dětí stanou andílci

Bezpečnost na prvním místě

Dodržovat pravidla bezpečné jízdy je obzvláště důležité v letních měsících, kdy jsou dálnice plné natěšených chatařů, prázdninami poblouzněných studentů i přeplněných aut směr Chorvatsko. Na vozovce nejste sami a je důležité se podle toho chovat. Pokud si tak po náročném a dlouhém víkendu na „Mácháči“ nejste jisti, že jste připraveni sednout za volant součástí vaší auto-výbavy by měl být rozhodně alkohol tester.

V České republice platí nulová tolerance – proto je vhodné vybrat tester kvalitní. Profesionální alkohol tester Sencor SCA BA50FC zjistí hodnotu alkoholu v krvi s přesností lepší než 0,08‰ během pár sekund, takže „zbytkáč“ odhalí obratem.

Alkohol tester Sencor SCA BA50FC, doporučená cena 1 399 Kč.

S alkoholtesterem si užijete i letní drinky
i (Zdroj: Sencor)
S alkoholtesterem si užijete i letní drinky

Nehody se přesto stále dějí a zdlouhavé tahanice s pojišťovnami a ostatními řidiči jsou v letním provozu všudypřítomné. V případě nehody se člověk dovolává jakýchkoliv existujících záznamů, které by prokázali, že chyba není na jejich straně. Pojistkou může být například autokamera.

Kameru do auta Sencor SCR 4400 přiděláte na přední sklo a v kvalitě 4K natáčí 170° úhel před vámi.

Kamera do auta Sencor SCR 4400, doporučená cena 1 999 Kč.

Příjezd s plnou baterkou

I když se nejnovější chytré telefony bateriemi s údajnou výdrží desítek hodin, než je potřeba je nabít, stále se nějak nedaří vyhnout se situaci, kdy klesnou pod obávanou hranici 15 %, a začínáte být nervózní. Pořiďte si nabíjecí stanici.

Nabíjecí stanice do auta Sencor SCH 470 je vybavena třemi USB-A, jedním USB-C a třemi 12V vstupy pro další auto-elektroniku. Nabíjet telefon si tak může celé auto naráz klidně i s ledničkou a přenosnou televizí. Elegantní zařízení slibuje i možnost bleskového nabíjení.

Nabíjecí stanice do auta Sencor SCH 470, doporučená cena 1399 Kč.

Zdroj informací: Sencor

Publikováno: 2. 8. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce