reklama

Kam na výlet: Vydejte se za předsilvestrovskou zábavou i sportem

Nemáte po vánočním lenošení chuť, trochu si protáhnout tělo? Na mnoha místech jsou pro vás připraveny nejrůznější zábavné výstupy, pochody i závody. Přidáte se?

Předsilvestrovský výstup na Brdo

30. prosince 2017

Chcete si udržet fyzickou kondici a oživit si poslední předsilvestrovský den? Potom se vydejte na rozhlednu Brdo. Výstup na nejvyšší kopec Chřibů se uskutečňuje vždy 30. prosince v roce. Zakladatelem tohoto nejmasovějšího turistického výstupu ve Zlínském kraji je KČT – Tom Tupesy. Nenápadný kopec Brdo se nachází 3,5 km od Buňce. Na vrcholu stojí kamenná rozhledna, která byla slavnostně otevřena 28.10.2004.  Setkání účastníků na vrcholu bývá zpravidla mezi 11 – 12 hodinou. V 8:30 můžete využít autobus, který vyjíždí z autobusového nádraží Bučovice (Vyškov), jízdné 100 Kč v autobuse.  Návrat do 17:00.

Výšlap na Brdo
i (Zdroj: Roštín)
Výšlap na Brdo

Krátecké kufrování

30. prosince 2017 (10:00 - 14:00) 

Přijďte se po svátcích protáhnout i se svými známými do kouzelné přírody Žďárských vrchů v okolí obce Krátká. "Kufruje" se podle zákresu ve speciální mapě, na své si přijdou jak závodníci, tak rekreační běžci i rodiny s dětmi. Tradicí je, že se kufruje za každého počasí. Start je mezi 10:00 a 14:00. Rádi vám zde zapůjčí buzolu, či uschovjí svršky i jiné věci. V cíli čeká na každého občerstvení v podobě polévky vařené na venkovním kotli s obsluhou v horáckém kroji a hrnek horkého bylinkového čaje.

Krátecké kufrování
i (Zdroj: Kněžice)
Krátecké kufrování

Amatérský rodinný závod v Králíkách

30. prosince 2017 (9:30 - 16:00) 

Amatérský rodinný závod v obřím slalomu v Resortu Dolní Morava pro kombinované týmy složené ze členů rodiny. V týmu musí být vždy dospělý a dítě do dovršení 15 let. Ať už zvolíte tým složený z táty se synem, dědy s vnukem, či sourozenců, kdy staršímu je více jak 18 let, užijete si spoustu zábavy a podpoříte rodinného soutěžního ducha.Celý pohár se skládá z pěti závodů, ze kterých vždy postoupí první tři dvojice vítězných týmů soutěžní kategorie. Opakovaná účast postupujících týmů v následujících kolech je vítána. Velké finále závodů se pojede v den 5. kola. Velkým lákadlem je hlavní výhra v podobě dvou párů lyží Salomon/ Atomic.

Přednovoroční pochod k Trojstátí Čech - Bavorska - Saska

30. prosince 2017 (11:00 - 16:00)

Pohodová procházka v nejzápadnějších končinách Česka, v Hranicích, která má za cíl rozpohybovat tělo po Vánocích.

Program:

  • 10:50 - sraz účastníků, úvodní slovo
  • 11:00 - start a kvíz po trase
  • 12:00 - otevírání sektů na Trojstátí (prostě až všichni dorazí) a opékání vuřtů
  • 13:00 - vyhodnocení kvízu
Pochod k Trojstátí
i (Zdroj: Hranice)
Pochod k Trojstátí

Předsilvestrovský výšlap na rozhlednu Zdenička ve Zdounkách

30. prosince 2017 (8:30 - 15:30) 

Kroměřížská dráha srdečně zve na třetí ročník výšlapu na rozhlednu Zdenička v Hříběcích horách, nedaleko Zdounek. Do Zdounek odjezd z Kroměříže vlakem Českých drah v 8:38.

Na akci nebude chybět také teplý předsilvestrovský punč, který se bude letos podávat ve Zdounkách v kulturním domě, kde navštívíte i výstavu s názvem "Háčkovaný svět". Kromě rozhledny v "Hříběcích horách" navštívíte také Grunt Galatík, kde bude otevřena hospoda u Kenta. Těšit se můžete na prohlídku stájí s obborným výkladem o historii zdejšího šlechtění koní pro rakouskou armádu. V odpoledních hodinách navštívíte také Zborovice, kde se dozvíte něco o historii zdejšího zpracování cukrové řepy.

S sebou: dobrou náladu, něco k pití, k jídlu a vhodné oblečení, vezměte si i vuřty, oheň zajištěn.

Výšlap na rozhlednu Zdenička
i (Zdroj: Zdounky)
Výšlap na rozhlednu Zdenička

Silvestr na Chrudimce

30. prosince 2017 (10:00 - 15:00)

Ani letos se nezapomnělo na tradice, a tak se v sobotu uskuteční již 34. setkání turistů u pramene Chrudimky. Letošní ročník byl ústředím Klubu českých turistů vybrán jako turistická akce konaná v rámci Projektu 100 let republiky a je jednou z akcí, které se konají v rámci oslav 130. výročí od založení Klubu českých turistů v Čechách.

Silvestr na Chrudimce
Silvestr na Chrudimce

Sraz účastníků pěší trasy je v 11 hodin před ZŠ ul. Resslova. Budou-li dobré sněhové podmínky, tak můžete jet na lyžích. Sraz lyžařů je ve 12 hodin u klubovny klasického lyžování na Ratajích pod teplárnou. Kdyby se vám nechtělo jít pěšky ani na lyžích, můžete využít mimořádné autobusové linky, která odjíždí ve 12:30 hodin ze zastávky před sokolovnou. Při větším zájmu pojede autobus dvakrát. Už samotný název akce napovídá, že je dobré si k prameni vzít něco na „zahřátí“ a se známými si při této příležitosti připít s přáním všeho nejlepšího v roce 2018. U pramene bude zajištěn prodej medoviny a buřtů. Každý z účastníků obdrží pamětní list, kvůli přesnějšímu zjištění počtu účastníků si jej od pořadatelů vyžádejte. Na zpáteční cestu můžete využít také mimořádnou autobusovou linku, která odjíždí ze zastávky Paseky u Chlumětína v 15:15 hodin.

 

Publikováno: 27. 12. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce