reklama

Co si představit pod pojmem vlhká potrava pro psy?

Je pro psy vhodnější vlhká potrava, tvořená konzervami, nebo raději suchá, kterou zastupují granule? Anebo je nejlepší přizpůsobit našim mazlíčkům přirozenou stravu, jakou jedli jejich divocí předkové a připravovat jim barf?

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Co je to vlhká potrava pro psy? (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Vlhká potrava pro psy

Každý, kdo má doma psa, ať už velkého nebo malého, snaží se mu zjistit kvalitní stravu a dostatek pamlsků, péči a lásku. A právě psí krmivo je někdy kamenem úrazu. Nedokážeme se úplně rozhodnout, zda bude pro našeho mazlíčka vhodnější strava suchá, tedy granule, či strava vlhká, tvořená zejména psími konzervami.

V záloze pak máme ještě tzv. barfování, což je příprava co nejpřirozenější skladby potravy pro psy. Konzervy se většinou jeví jako ideální krmivo. Jdou připravené přesně podle potřeb psů, jsou vyvážené a obsahují všechny důležité ingredience, které pes potřebuje ke zdravému vývoji. 

Kvalitní strava je základem zdraví vašeho miláčka
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Kvalitní strava je základem zdraví vašeho miláčka

Konzervy pro svého konkrétního psa vybírejte s přihlédnutím k jeho věku, váze i aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Základem Yoggies konzerv pro psy jsou masa z farmových chovů v Německu, Belgii a Holandsku. V konzervách najde váš pes kousky poctivého masa i vývar, ovoce a zeleninu. Konzervy pro psy Yoggies neobsahují žádná barviva, konzervanty, sóju ani obilí. Proto si je zamiluje každý pes, který ochutná naše konzervy.

Konzervy pro psy, které obsahují malé procento masa, zato jsou bohaté na "vedlejší produkty živočišné nebo rostlinné výroby“, nevěstí pro žaludek vašeho psa nic dobrého. Mohou obsahovat nekvalitní a velmi jemně mleté nejrůznější suroviny, které se masu mnohdy nepodobají ani vzdáleně. 

Kupujte jen prověřené a kvalitní konzervy
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Kupujte jen prověřené a kvalitní konzervy

Nekupujte proto podezřele levné konzervy pro psy. Pravidlem bývá, že z nekvalitních surovin kvalitní konzervy nevyrobíte. Pečlivě čtěte složení konzerv. Mnohdy se na etiketách dočtete opravdu zajímavé informace. 

Doplňky stravy

Probiotika

Probiotika pro psy DogProBio® jsou speciální probiotickou směsí pro psy.

Směs je určena jako preventivní podpora zdraví a slouží k nastavení trávicích a imunitních procesů mikrobiomu psa ve střevech. Probiotika jsou určena pro psy při podávání antibiotik, pro zlepšení hojivých procesů, potlačuje různé alergie a alergické reakce psa a podobně. Díky těmto probiotikům bude mít váš pes natolik zdravou střevní soustavu, že jej nebudete muset odčervovat.

Pestrá strava pro psy
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Pestrá strava pro psy

Prebiotika

Prebiotikum je název pro nestravitelné sacharidy, které často pocházejí z vlákniny. Jejich hlavním úkolem je výživa probiotik, které žijí v trávicím traktu. Prebiotika v podstatě vytváří ve střevech vhodné podmínky pro růst zdravé střevní mikroflóry. Bez nich tedy probiotika nemohou adekvátně působit. Ačkoliv jsou prebiotika zdravým doplňkem stravy, u některých přecitlivělých jedinců mohou způsobit krátkodobé potíže. Může se objevit třeba nadýmání a plynatost.

Oleje a doplňky pro psy

Nejkvalitnější oleje jsou lisované šetrně za studena, abychom zachovali co nejvíce prospěšných látek. Oleje a doplňky pro psy i kočky můžete libovolně podávat po celý život vašeho zvířecího parťáka. 

Krmte své pejsky opravdu kvalitními konzervami
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Krmte své pejsky opravdu kvalitními konzervami
  • Lososový olej patří mezi nepoužívanější doplňky potravy pro psy a kočky.
  • Olej pro zdravé klouby je určen pro podporu vývoje, regeneraci i posílení kloubů, šlach, obnovu mezikloubní tekutiny. 
  • Pivovarské kvasnice pro psy jsou zcela přírodní doplněk potravy pro psy určený ke zchutnění potravy, zvýšení příjmu aminokyselin i komplexu vitamínů skupiny B.
  • Olej z ostropestřce mariánského příznivě posiluje imunitu, je antioxidantem a skvěle se hodí pro posílení funkce jater i jejich hojení.
  • Lněný olej je skvělý jako prevence proti nemocem, antioxidant i jako prostředek k posílení obranyschopnosti organismu.
  • Konopný olej ze lnu setého obsahuje 23 aminokyselin vyskytujících se v přírodě, včetně 8 esenciálních.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů; yoggies.cz

Publikováno: 13. 7. 2022, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.