reklama

Místo ježdění do práce MHD nebo autem vyzkoušejte tuto alternativu

Cena paliv raketově vzrostla. Pokud pravidelně dojíždíte třeba do zaměstnání, jistě přemýšlíte, jak si poradit, aby byl výdaj za dopravu co nejnižší. Máme pro vás řešení, a tím je elektrická koloběžka. Nevěříte? Čtěte!

Elektrokoloběžka je pro cesty do zaměstnání či školy jako dělaná (Zdroj: SENCOR)

Elektrické koloběžky představují velmi efektivní způsob dopravy na krátké a střední vzdálenosti. Jsou lehké, praktické, snadno ovladatelné a v městských aglomeracích vás mohou často dopravit do práce dokonce rychleji než auto. Důvodů k jejich popularitě je mnoho.

Rychle, levně, ekologicky

Ceny pohonných hmot letí nahoru a dojíždění do zaměstnání autem začíná zásadně zasahovat do rodinného rozpočtu. Provoz elektrických koloběžek stojí při aktuálních cenách energie přibližně 4 koruny na 45 kilometrů, což je několikanásobně méně než jakýkoliv běžný automobil.

S rychlostí až 25 km/h se tak např. v ranním městském provozu budete pohybovat plynuleji než v automobilových kolonách, aniž byste se omezovaly trasami hromadné dopravy. Malé množství elektřiny na nabití a nulové emise při provozu činí z elektrických koloběžek navíc skutečný přínos na cestě za lepší kvalitou ovzduší a minimální uhlíkovou stopou v oblasti motorizované přepravy.

Udělejte něco pro své zdraví

Pokud trávíte většinu času zavření v kancelářích koukáním do monitoru, jízda na koloběžce vás přinutí k protažení těla. I když nenahradí sportovní aktivitu, aktivuje jízda na elektrické koloběžce řadu svalů a vaše motorické schopnosti prověří udržování rovnováhy při jízdě. Projížďka s aktivním vnímáním okolí je dobrá i na „pročištění“ hlavy od starostí běžného dne.

Můžete ji i složit, je nenáročná na prostor
Můžete ji i složit, je nenáročná na prostor (Zdroj: SENCOR)

Žádná zácpa a žádné parkování

Kompaktní rozměry elektrických koloběžek s sebou přinášejí i výhody z hlediska vysoké mobility. Ráno nemusíte stát v kolonách, protože můžete využít cyklopruhy a při dodržení ohleduplnosti i běžné chodníky a pěší zóny.

Většina elektrických koloběžek je také dostatečně malá a lehká, aby se vešla do kanceláře či školní skříňky. Pokud však nutně potřebujete elektrickou koloběžku zaparkovat, máte spoustu možností. Stojany na kola jsou prakticky všude. Ušetříte tak i za parkování.

Do školy a domů

S maximálním dojezdem až 45 kilometrů je elektrická koloběžka ideálním prostředkem pro ty, kteří si chtějí usnadnit své každodenní dojíždění do školy či zaměstnání. Výkon 400 W dovoluje bez problému jezdit i po kopcovitých silnicích a stezkách, kde pro rychlejší jízdu můžete použít sportovní režim. Výrobce myslel i na večerní vyjížďky, při kterých vám dobrou viditelnost zajistí zabudované LED osvětlení. Ke sledování ujeté vzdálenosti a stavu baterie můžete používat speciální aplikaci. Pro tyto účely je možné dokoupit i držák na chytrý telefon.

Zdroj informací: Sencor

Publikováno: 24. 6. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce