Kam na výlet: Poslední nadílka vánočních akcí

Užijte si poslední sobotu před Štědrým dnem poslechem Mše vánoční, pohledem na nejkrásnější betlémy, zazpívejte si koledy nebo navštivte některý z živých betlémů. Ale máte i poslední příležitost, nakoupit zajímavé dárky přímo od výrobců.

Rybova Mše vánoční v Praze

23. prosince 2017 (16:00-18:00) 

Den před Štědrým dnem se můžete těšit na exkluzivní provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby v podání členů orchestru a sboru Národního divadla na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3. Sólisté Národního divadla v čele s Barborou Řeřichovou, Michaelou Kapustovou, Alešem Brisceinem, Svatoplukem Semem zazpívají "Rybovku" a tím zakončí adventní program na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Betlémy přes dvě staletí ve Vizovicích

23.-26. prosince 2017 

Výstava betlémů v zámecké kapli, státní zámek Vizovice. Zámecká kaple tentokrát představuje celkem 6 betlémů, z 19., 20. a 21. století. Vedle „domácího“ betléma, darovaného zámku rodinou Karla Jančíka z Vizovic, na který se chodí návštěvníci do zámecké kaple dívat každé Vánoce, zapůjčilo dalších 5 betlémů ze svých sbírek Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Betlémy přes dvě staletí
Betlémy přes dvě staletí (Zdroj: Vizovice)

Speciální adventní farmářské trhy na Náplavce v Praze

23. prosince 2017 (8:00-14:00) 

Nejvánočněji bude na Náplavce na vánočních farmářských trzích poslední adventní sobotu 23. prosince. V tento den téměř každý prodejce přinese nějaké zpestření. Chybět nebudou například regionální koláčky, vánoční cukroví a vánočky, vánoční štoly, sváteční šunka, vaječný koňak s pravou vanilkou či kvalitní koření. V nabídce budou vedle jídla také vánoční květinové dekorace, vykrajovátka a potřeby na pečení, svíčky ze včelího vosku, ručně vyráběné tradiční františky z lipového dřeva s pravým kadidlem, české malované skleněné ozdoby, slaměné ozdoby, chvojí nebo přírodní a zlacené jmelí. Pokud nebude mrznout, dorazí i farmáři až z Ugandy a nabídnou exotické druhy ovoce.

Živý Betlém na zámku Český Krumlov

23. prosince 2017 (16:15-20:00)

Biblický živý obraz se zpěvy vánočních koled na druhém nádvoří zámku. Účinkují soubory a občané města Český Krumlov.

Živý betlém na zámku
Živý betlém na zámku (Zdroj: Český Krumlov)

Rybovka na Hlaváku v Praze

23. prosince 2017 (13:00-14:30) 

Každý, kdo by si i letos rád zahrál, zazpíval nebo jen poslechl Rybovu Českou mši vánoční, bude mít jedinečnou příležitost tuto sobotu. Netradiční koncert se již po 17. uskuteční ve vstupní hale v severní části pražského hlavního nádraží. Jako každý rok budou vítání všichni, kteří si donesou své hudební nástroje, pulty a noty a svou troškou přispějí k vytvoření té nejkrásnější předvánoční atmosféry. Vstupné je tradičně zdarma.

Rybovka na Hlaváku
Rybovka na Hlaváku (Zdroj: Praha)

Vánoční zpívání Lipnici nad Sázavou

23. prosince 2017 (17:00-18:00) 

Tradiční vánoční zpívání v předvečer Štědrého dne. Přijďte se zaposlouchat nebo si i zazpívat s Lipnickým sborem Markéty Viterové. Na programu bude tentokrát kromě již vyzkoušených vánočních skladeb také Truvérská mše od Petra Ebena. Vánoční občerstvení zajištěno!

Oživlý betlém a adventní trh v České Skalici

23. prosince 2017 

Dětský divadelní soubor Raraši vás zve na živý betlém. Děti sehrají biblický příběh. Chybět nebudou živá zvířata a jesličky s Ježíškem. Přijďte si zazpívat vánoční koledy, připít punčem či svařákem a nasát tu správnou vánoční atmosféru. Akce se koná v parku na Husově náměstí. Přijdou také skauti z České Skalice, kteří vám donesou betlémské světlo. Začátek představení v 16 a v 17 hodin.

Oživlý betlém a adventní trh
Oživlý betlém a adventní trh (Zdroj: Česká Skalice)

Živý betlém a koncert skupiny Ritornello ve Vraclavi

23. prosince 2017 (17:00-19:00) 

Živý betlém a koncert skupiny Ritornello
Živý betlém a koncert skupiny Ritornello (Zdroj: Vraclav)

Související k tématu