reklama

Jak chránit telefon na dovolené? Tyhle vychytávky vám pomohou

Žijeme v době, kdy telefony disponují tak kvalitním foťákem, že kompakty a kamery směle necháváme doma. Jenže taková zábava něco stojí. Jak správně ochránit svůj přístroj, abyste nemuseli platit drahé opravy nebo dokonce nové zařízení?

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Mobil je v době prázdnin a letní dovolené vystaven větší zátěži (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Ať už je vaší letošní destinací Lipno, Šumava, nebo Chorvatsko, dovolená si rozhodně říká o nějakou tu památku v podobě fotek. Jenže některé podmínky se s touhou zvěčnit si vzpomínky moc neslučují. Mobil vám může spadnout z nepříjemné výšky, navlhčit se nebo se pomlátit v batohu. Naštěstí je na trhu řada způsobů, jak svůj telefon ochránit.

Zakrýt a ukrýt do profi krytu

Kryt máme asi všichni. I v běžném fungování se totiž může stát nějaká ta nehoda. Obecně jsou kryty nejlepší silikonové, protože výrazně tlumí nárazy. Na dovolenou se ale vyplatí si za kryt připlatit a investovat do super odolných. Ty totiž mají zvýšenou nárazuvzdornost a i při pádu z velké výšky mohou zabránit poškrábání, či dokonce kompletní devastaci.

Sklo jako nejlepší pomocník

Další věc, kterou byste měli mít už od prvního momentu, co svůj telefon zapnete. Některá skla jsou ale jen tak na oko a spíše vám mohou uškodit. Bublinky, snížení světelnosti a odlupování jsou ty nejmenší nešvary, které se s nekvalitním sklíčkem pojí. Právě tady se vyplatí investovat snad nejvíce. Hledejte proto tvrzená skla, která si poradí s většinou situací. Dejte si však pozor, abyste koupili skutečně to, co pasuje na vás telefon. Stačí jen pár milimetrů nepřesně sedícího skla a displej se s vámi rozloučí dřív, než řeknete „sakra“.

Chraňte svůj přístroj, jen tak může dlouho dobře sloužit
i (Zdroj: pexels.com)
Chraňte svůj přístroj, jen tak může dlouho dobře sloužit

Vodotěsný sáček nejen na váš telefon

Plánujete sjíždět vodu na raftech? Je jasné, že telefon budete chtít mít u sebe, a to nejen kvůli fotkám. Potřeba zavolat si záchranu či sehnat kamarády tu je určitě vyšší. Jenže i do nejlépe zavřeného sudu se může dostat voda. Stačí se jen nešikovně vyklopit a je hotovo. Mrkněte proto po vodotěsných obalech, kam svoje zařízení bezpečně schováte. Vypadají jako sáčky, kam případně můžete dát i jiné věci, které si nechcete namočit. Mobil ale doporučujeme zabalit ještě třeba do silné ponožky, a to především kvůli případným nárazům.

Tip na závěr aneb Pověste ho, ať se houpá!

Na procházkách, ať už ve městě nebo přírodě, se nabízí mít telefon stále po ruce. Právě tady totiž focení vyžaduje poměrně rychlou reakci. A kromě toho… neustále si sundávat batoh, vytahovat telefon, a pak jej zase uklízet, to zní jako pěkná otrava. Víte ale, že na trhu jsou závěsné kryty? Jsou bezpečně přidělané na dlouhou šňůrku, kterou stačí dát okolo krku nebo diagonálně okolo těla přes rameno. Díky tomu máte telefon pořád po ruce, připravený okamžitě zachytit všechny momenty, které si jen přejete.

Zdroj informací: skrz.cz

Publikováno: 12. 6. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce