reklama

S naším návodem si korálkový náramek vyrobíte za pár minut

Korálkový náramek podle tohoto návodu si zamilujete. U odpolední kávičky stihnete vyrobit několik kousků a nosit lze i dva najednou. Můžete využít stejně velké korálky, nebo umístit do prostřední řady jinou velikost, rázem vznikne jiný typ. A kombinací různých barev si můžete šperkovnici doplnit o náramek pro každý den i příležitost.

Korálkový náramek podle našeho návodu vyrobíte u odpolední kávičky (Zdroj: Silva Pokorná)

Podrobný návod - jak vyrobit korálkový náramek

Zpříjemněte si odpoledne výrobou korálkového náramku. Jak na to:

  • uvařte si dobrou kávu nebo čaj
  • připravte si elastický návlekový nylon
  • korálky stejné nebo dvou velikostí (barvy můžete kombinovat libovolně)
  • malé nůžky nebo štípací kleště
  • podložku, aby korálky neutíkaly
Korálky navlékejte na elastický nylon nebo jiný elastický návlekový materiál
Korálky navlékejte na elastický nylon nebo jiný elastický návlekový materiál (Zdroj: Silva Pokorná)
Navlečte první tři korálky a umístěte je doprostřed návlekového materiálu
Navlečte první tři korálky a umístěte je doprostřed návlekového materiálu (Zdroj: Silva Pokorná)

Ustřihněte delší kus nylonu (cca 3 x délka výsledného náramku). Navlečte jako první korálek, který chcete mít v prostřední řadě, a umístěte ho doprostřed nylonu. Po obou stranách navlečte korálky, které budou tvořit postranní řady.

Přidejte další korálek a protáhněte oba konce nylonu proti sobě
Přidejte další korálek a protáhněte oba konce nylonu proti sobě (Zdroj: Silva Pokorná)

Další navlečte opět korálek z prostřední řady. Navlečte oba konce do korálku naproti sobě do kříže a zatáhněte. Korálky se tím spojí těsně k sobě a vytvoří malý kosočtverec. Zkontrolujte, že máte korálky umístěné uprostřed návleku, abyste měli oba konce pro zbylé navlékání náramku stejně dlouhé.

Přidávejte korálky po stranách a středový vždy utáhněte křížem
Přidávejte korálky po stranách a středový vždy utáhněte křížem (Zdroj: Silva Pokorná)

Pokračujte dále stejným způsobem a opakujte kroky 1 a 2. Po stranách přidejte vždy jeden korálek z postranních řad samostatně a opět křížem navlečte středový korálek – vložte konce křížem proti sobě a zatáhněte.

Navlečte tolik korálků, jak dlouhý náramek potřebujete. Průběžně kontrolujte
Navlečte tolik korálků, jak dlouhý náramek potřebujete. Průběžně kontrolujte (Zdroj: Silva Pokorná)

Korálky navlékejte tak dlouho, až budete mít potřebnou délku náramku, průběžně si délku kontrolujte. Skončete přidáním samostatných postranních korálků a místo středového protáhněte jeden konec návlekového materiálu prvním korálkem a zatáhněte hada k sobě. Druhý konec už neprotahujte korálkem, ale oba konce svažte k sobě.

Náramek máte tímto hotový. Udělejte ještě dva až tři jisticí uzlíky a dostatečně utáhněte. Nechte tak 0,5-1 cm konce a zbytek ustřihněte. Uzlíky můžete ještě pro jistotu zakápnout vhodným lepidlem.

Kombinací malých a velkých neonových korálků vykouzlíte velmi vkusný a přitom decentní vlastní náramek. Pokud použijete jako my elastický návlekový nylon, nemusíte řešit ani pracné zapínání jednou rukou. Náramek jednoduše na ruku natáhnete a můžete vyrazit do města. Podle našeho návodu si vyrobíte hned několik náramků a stihnete to u odpolední kávičky.

Stačí kombinovat různé barvy a pozici korálků, vyrobíte tak každý náramek jiný. Menší korálky můžou být uprostřed i po stranách, nebo lze použít jednotnou velikost korálků. Vyrobte si více barevných kombinací a náramky můžete nosit samostatně, ale také dva až tři najednou.

Zdroj informací: autorka článku

Publikováno: 31. 5. 2022, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná