reklama

Vánoční dárky ze dřeva: Šperky, co se neblyští

O kráse vánočních dekorací ze dřeva vás přesvědčujeme už nějakou dobu, ale dřevěné mohou být i vánoční dárky, kterými potěšíte pod stromečkem své blízké.

Šperky nemusejí být jen z drahých kovů. Dřevo je právoplatný šperkařský materiál, jak dokazují šikovní čeští tvůrci. Dřevěné kousky mají specifickou vůni a texturu – každý strom je originál a tím pádem i každý dřevěný výrobek.

Elegantní náušnice

Náušnic nemá žena nikdy dost, to je známá věc, a proto by v její šperkovnici neměly chybět ani ty dřevěné. Originální moderní náušnice kombinující kontrast přírodního materiálu a ušlechtilého kovu. Šperky představují kontrast mezi tvrdým geometrickým tvarem podpořeným kovovým materiálem a jedinečností přírodních struktur a tvarů.

Elegantní náušnice
Elegantní náušnice (Zdroj: www.fler.cz/cubic)

Motýlek do vlasů

Do dřevěných šperků a doplňků můžete zahalit své blízké od hlavy až k patě. Jak se vám líbí třeba luxusní dámský dřevěný motýlek do vlasů z mahagonového dřeva v kombinaci s látkou. Motýlek je celý vyráběný ručně z masivu a je opatřen kvalitní francouzskou sponou. 

Motýlek do vlasů
Motýlek do vlasů (Zdroj: www.fler.cz/labatti)

 

Tak trochu v pánském stylu

Že jste o dřevěných motýlcích na krk ještě neslyšeli? Za poslední rok je z nich ve světe módy doslova senzace. Jsou krásné a elegantní, a navíc se nezmačkají a nemusí se prát. Je to něžný, a půvabný doplněk pro ženy, které mají odvahu dělat si věci po svém. Dřevěný dámský motýlek je nevšední – zpracováním, detaily, tvarem. Perfektně doladí outfit každé sebevědomé ženy.

Tak trochu v pánském stylu
Tak trochu v pánském stylu (Zdroj: www.fler.cz/bewooden)

Klasický náhrdelník

Na krk se vejde věcí! Vybírat můžete korále nebo dřevěné přívěsky. Tento minimalistický moderní přívěsek na krk kombinující kontrast přírodního materiálu a ušlechtilého kovu. Je tvořen hliníkovým rámečkem, do něhož je vložen díl z 15 mm silné překližky tak, aby vynikly samotné vrstvy. 

Klasický náhrdelník
Klasický náhrdelník (Zdroj: www.fler.cz/cubic)

Oblíbená brož

Hledáte dárek pro ženu, která si potrpí na šperky, které může nosit na klopě saka či kabátu? Pokud jsou jí navíc blízké zvířecí motivy, pak vyberte například liščí brož z tropického dřeva jatoba.

Oblíbená brož
Oblíbená brož (Zdroj: www.fler.cz/gregiho-dilna)

Překvapivé spojení

Spojením dvou materiálů, porcelánu a dřeva, vznikly elegantní a nadčasové brože, které každého oslní. Voňavé přírodní dřevíčko je ručně opracované, ošetřené olejem a včelím voskem, pevně vlepeno do porcelánového lůžka. Porcelánové lůžko je odlévané a ručně modelované, reliéfní. Každá brož je vždy trochu jiná. Jedná se o neopakovatelný originál.

Překvapivé spojení
Překvapivé spojení (Zdroj: www.fler.cz/sarkas)

Šperk na ruku

A cenu za dřevěné designové překvapení roku získává doplněk pro vaše ruce. Náramek? Ale kdeže. Nechte se oslnit dřevěnými hodinkami! Velice elegantní dřevěné hodinky jsou vyrobeny z exotického santalového dřeva, který dodává hodinkám nádhernou přírodní texturu, originálnost a lehkost.

Šperk na ruku
Šperk na ruku (Zdroj: www.fler.cz/woowa)

Publikováno: 14. 12. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce