Vánoční ozdoby z chlupatých drátků: Snadněji to snad už ani nejde

Vánoční ozdoby z chlupatých drátků a korálků jsou půvabné a uděláte je raz dva. Hvězdičku nebo stromeček hravě zvládnou i děti, proto drátek se lehce tvaruje a dá se s ním velmi dobře pracovat.

Vánoční ozdoby z chlupatých drátků: stromeček

Z jednoho chlupatého zeleného drátku (drátky koupíte v papírnictví nebo ve výtvarných potřebách a barev mají, že až oči přecházejí) vytvarujte stromeček. Začněte odspodu, nejširší části a postupně drátek ohýbejte až do špičky. Pak na něj navlékněte korálky a umístěte je do každého záhybu. Na obou koncích drátek zahněte.

Vánoční ozdoby z chlupatých drátků a korálků: stromeček
Vánoční ozdoby z chlupatých drátků a korálků: stromeček (Zdroj: Kateřina Poslušná)

Chlupatou ozdobu můžete pověsit pomocí nitě na vánoční stromeček nebo přivázat  ke jmenovce na dárek.

Vánoční ozdoby z chlupatých drátků: hvězdička

Na výrobu hvězdičky potřebujete dva stejně barevné chlupaté drátky, které třikrát přehnete napůl. Z každého drátku pak vytvarujte část hvězdy. Obě části spojte k sobě a aby dobře držely pohromadě, navlékněte na jednotlivé paprsky korálky s větším otvorem.

Vánoční ozdoby z chlupatých drátků a korálků: hvězdička
Vánoční ozdoby z chlupatých drátků a korálků: hvězdička (Zdroj: Kateřina Poslušná)

Chlupatou hvězdičku připevněte ke skleničce se svíčkou nebo ji zavěste na stromeček.

Autor:

Mám velice kladný vztah k přírodě a přírodninám. Nejraději vymýšlím a tvořím z lehce dostupných materiálů hravé předměty pro obveselení dětí. Miluji svou zahradu a vše s ní spojené, takže si vytvářím i praktické pomůcky a zahradní dekorace. Preferuji především jednoduchost a finanční nenáročnost.

Související k tématu