reklama

Průvodce třetím týdnem adventu: Vánoce už klepou na dveře

Je tu třetí adventní týden a vánoční přípravy už se blíží do cílové rovinky. Pokud máte stručný časový plán a držíte se ho, určitě si předvánoční čas užíváte bez jakýchkoli nervů a zbytečného shonu. Máme pro vás pár nápadů a dobře míněných rad, jak proplout třetím adventním týdnem s úsměvem a dobrou náladou.

Třetí adventní neděle 17. 12. 

Do Ježíška zbývá už jen týden, možná by stálo za to vydat se na nákup dárků a trvanlivých potravin. Vyrazte ale brzy ráno nebo až pozdě večer. Návaly koupěchtivého lidstva v přeplněných nákupních centrech vám zaručeně zkazí náladu. Šikovní mohou ještě dárky udělat sami. A protože je třetí adventní neděle, zapalte třetí svíčku na věnci.

Průvodce třetím týdnem adventu: už hoří tři svíčky na adventním věnci
i (Zdroj: Pixabay)
Průvodce třetím týdnem adventu: už hoří tři svíčky na adventním věnci

Pondělí 18. 12. uložte cukroví

Připravte si s předstihem kompletní seznam surovin, které budete potřebovat k přípravě slavnostní štědrovečerní večeře. Času máte dost, takže když na něco zapomenete, nic se neděje. Vánoční cukroví už máte napečeno, tak je uložte dobře zabalené na chladném a vlhkém místě. Nejdůležitější je teplota - musí být mezi 10 až 15 °C, a to stálá, nesmí se měnit. A pokud máte obavy, aby se všechno cukroví do Štědrého dne správně rozleželo, vložte do krabice rozkrojené jablko, které pečivu předá vlhkost. A pokud ještě nemáte cukroví nazdobené, pak je vážně nejvyšší čas! 

Úterý 19. 12. zabalte dárky

Poslední šance doma ještě uklidit a pořídit posledních pár dárků. Pokud nemáte fantazii na balení dárků, jednoduše kupte dárkové krabice a tašky nebo si ty největší (není myšleno pouze rozměrově) dárky nechte zabalit.Na druhou stranu, pokud máte ještě dostatek energie na vlastní tvoření, můžete si vyrobit obaly na dárky, které se sami stanou báječným dárkem. 

Středa 20. 12. zasmějte se!

Neberte všechno ty předvánoční přípravy smrtelně vážně a smějte se! A to i tehdy, když vám zrovna není do smíchu. Třeba i bez zjevné příčiny nebo sami sobě. Jedna minuta smíchu totiž znamená pro organismus totéž co 45 minut fyzické relaxace. Při smíchu vznikají v mozku endorfiny, které uvolňují napětí, působí proti stresu. Smích spolehlivě rozhýbe celé tělo. Při intenzivním smíchu potřásáte hlavou a břichem a pohybujete přitom vnitřním svalstvem. Pro všechny orgány je to výborný vibrační tělocvik, navíc celého tohoto procesu se účastní mozek.

Čtvrtek 21. 12. vyrazte na nákup

Se seznamem běžte na vánoční nákup potravin. Nezapomeňte na nic, ale ani se nenechte zlákat různými akcemi, kterými se to teď v obchodech jen hemží a lákají k zbytečnýmu většímu utrácení. Nezapomeňte si dopředu pořídit bylinky na rychlejší trávení,  které se vám stoprocentně budou během vánočního nestřídmého hodování hodit.

Pátek 22. 12. odpojte se od světa

Poslední páteční večer před svátky věnujte jen a jen sobě, odpojte se od okolního světa, vypněte mobil, nepouštějte televizi, zhasněte světla… doslova utlumte svůj život. Stačí pouhá půlhodinka a uvidíte, jak se vám uleví.

Průvodce třetím týdnem adventu: zdobení vánočního stromečku
i (Zdroj: istock.com)
Průvodce třetím týdnem adventu: zdobení vánočního stromečku

Sobota 23. 12. připravte se na neděli

Abyste si užili Štědrý den v pohodě, vystavte si betlém a ozdobte vánoční stromeček. Děti můžete zabavit výrobou posledních vánočních dekorací. Dopoledne se pusťte se do vaření, předpříprava rybí polévky a bramborového salátu vám zítra ušetří spoustu času. A odpoledne, pokud bude hezky, zajděte na procházku do lesa na houby do vánočního kuby, ještě rostou! 

Neděle 24. 12. Štědrý den je tady!

V adventním kalendáři na vaše děti čeká poslední dáreček a na adventním věnci už hoří i čtvrtá svíčka. A kdo se Ježíška nemůže dočkat, může si zkrátit čas čekání televizní pohádkou, z našeho svátečního programu si určitě vyberete. Tak šťastné a veselé!

Publikováno: 17. 12. 2017, Autor: